guy bennett high.jpg guy bennett high.jpg

Britský zpěvák, pianista a kytarista Guy Bennett po několika letech opustil londýnskou scénu a usadil se v Praze.  Jeho styl je průnikem soulu, funku a blues a nese v sobě ozvuky hlavních center této hudby - Memphisu, Detroitu, New Orleans a Chicaga. Doprovodí jej další skvělí hráči:  Mark Nessmith (harm, voc), Donal McCloskey (g), Matt Dal Din (b) and Marian Petržela (dr). 

Vstupné 150 Kč, jun/sen 110 Kč.

lena-yellow.jpg

Zpěvačka známé vokální skupiny Yellow Sisters a Mateřské.com Lena Yellow přichází se svým sólovým projektem, na kterém se podílí skladatel a pianista Tomáš Sýkora. Album Positivity, které společně vytvořili, je přímo nabité pozitivní energií. Obsahuje autorské skladby a zároveň dvě originálně zpracované písně od jejich hudebních vzorů - skupiny Incognito a písničkářky Carole King. Z hudby sálá inspirace afro-americkým soulem, popem a jazzem. Ke spolupráci byli přizváni vokalisté z Bostonské Berklee College of Music, australský zpěvák Yannick Tevi, Annamária Cecília d'Almeida a zkušení hráči z domácí scény: Adam Koller (bicí, perkuse), Tomáš Fuchs (kytara), Miloš Klápště (baskytara, kontrabas). Jejich první singl Fever zabodoval v semifinále mezinárodní soutěže Unsigned Only 2014 (voc,g,p,b,dr,bvoc,bvoc).

 

Vstupné na sezení 250 Kč, na stání 150 Kč. 

vila.jpg

Malá mořská víla žije v nádherném podmořském království společně se svou sestrou a laskavým ale přísným otcem. Na rozdíl od své starší sestry nesmírně touží poznat svět lidí a stát se jeho součástí. Připadá jí, že na zemi mezi lidmi je všechno mnohem krásnější a zajímavější, než u ní doma.

Vstupné 70 Kč dospělí, 50 Kč děti, děti do 2 let zdarma.

Balíček koncertů: 13.02.2016
 • JAZZ DOCK DĚTEM: "Malá mořská víla" - Divadlo Lokvar

  13.02.2016 16:00

 • Petr Linhart & 29 Saiten

  13.02.2016 19:00

linhart.jpg

Písničkář a poutník se sudetskou inspirací, hledač silných míst na mapách Čech, v doprovodu spolutvůrců svých nahrávek. Petr Linhart vydává u nakladatelství Galén svoje v pořadí již třetí CD s názvem Rozhledna a doprovodí jej opět spolutvůrci jeho nahrávek Marek Štifter – elektrická kytara, Josef Štěpánek – pedal steel & elektrická kytara, Jan Lstibůrek – baskytara, David Landštof – bicí a Jan Kořínek - Hammond organ.

 

Vstupné 150 Kč, jun/sen 105 Kč.

Balíček koncertů: 13.02.2016
 • JAZZ DOCK DĚTEM: "Malá mořská víla" - Divadlo Lokvar

  13.02.2016 16:00

 • Petr Linhart & 29 Saiten

  13.02.2016 19:00

DJ.jpg

Výroční vydání úspěšného jazzově tanečního večera! Od swingu přes bebop, hardbop, latin, fusion, acidjazz až po současný klubový sound. Servírováno výhradně z vinylových desek v souhře s živými muzikanty. Druhé narozeniny opět s Pery Louisem!

Perry Louis (JazzCotech UK)

Perry patří k první generaci jazzových tanečníků, která definovala celý britský jazzdance. Tančil a vyučoval ho po celé Evropě, v USA a v Japonsku. Doprovázel skupiny jako James Taylor Quartet, zpěváka Marka Murphyho a jeho skupina Jazzcotech Dancers letos vystupovala na unikátní Battle of Bigbands v rámci festivalu BBC Proms. Kromě toho pořádá Perry jednu z nejstarších londýnských parties Shiftless Shuffle, na které vystupuje jako lektor, tanečník i DJ. Perry nám popřál již k prvním narozeninám Groove Docku a jsme rádi, že přijede i na ty druhé! Odpoledne povede v tanečním studiu Dance Academy Prague Yemiho AD taneční seminář. Večer se pak přesune do klubu Jazz Dock, kde bude hostovat na výročním vydání jediné české jazzové klubové noci Groove Dock!

Mr. Ultrafino

Matador Groove Docku, spolutvůrce pražské jazz/funkové DJské scény, DJ Rádia1 a rezident pravidelných klubových akcí orientovaných na funk, soul a jazz. Stojí za jedinou pravidelnou jazzovou taneční klubovou nocí Jazz Cookies, ve které kombinuje vinylovou selekci s vlastní hudební produkcí a souhrou s živými nástroji.

Dudu Morais
Brazilský perkusista, zpěvák a konstruktér perkusivních nástrojů. Leader pražské latinskoamerické hudební scény, který spolupracoval například s Yvonne Sanchez, živými salsa projekty a stálý spoluhráč DJů napříč všemi žánry od funku po drum'n'bass. 

Taneční seminář v Dance Academy Prague: 14.00 – 17.00 - cena:

350 Kč workshop plus přednáška (3hodiny), rezervace: info@danceacademy.cz.

GROOVE DOCK: Vždy druhou sobotu v měsíci. Startujeme po 21:30, do 22 h vstupné zdarma, jednotné vstupné od 22 h 150 Kč. Předprodej 100 Kč. DANCE TO JAZZ!

metropolitan jazz band.jpg

MJB Praha trumpetisty Josefa Krajníka byl založen v r. 1972. Z původně dixielandového zaměření se léty postupně vykrystalizoval orchestr, který má v repertoáru skladby od dixielandu po mainstream. Přes některé personální výměny zůstává zvuk MJB díky nezaměnitelnému stylu hraní na trubku Josefa Krajníka stále stejný. Jeho styl vychází ze hry legendárního L. Armstronga, Roye Eldridge a dalších.

Jednotné vstupné 90 Kč.

kuhn fu.jpg

Kuhn Fu je v nejlepším slova smyslu multikulturní jazzrockový kvartet, který založili studenti Princ Klaus Conservatory v Groningenu. Hlavním autorem hudby je německý kytarista Christian Kuhn, který se obklopil dalšími skvělými hráči - skupinu dotváří izraelský basklarinetista Ziv Taubenfeld, srbský bubeník Lav Kovac a turecký basista Esat Ekincioglu. Jejich hudba čerpá z různých hudebních epoch - od Duka Ellingtona, přes rock 70. let, až po Petera Brötzmanna. Základem jsou bytelné groovy, velké dynamické rozpětí a silná melodika, ale jejich hudba v sobě zahrnuje také prvky noise music, bluesové rify i freejazzovou improvizaci. Tyto stavební kameny spojuje neutuchající energie a interpretační nasazení všech hudebníků. Koncert Kuhn Fu je pro diváky skutečně jedinečným zážitkem (g,bcl,b,dr).

 

Vstupné 190 Kč, jun/sen 133 Kč.

kjj.jpg

Studenti VOŠ Konzervatoře Jaroslava Ježka pod vedením zkušených lektorů předvedou své umění v souborové hře, která je jedním z předmětů na hudebních školách. Uvidíme různé sestavy, od kvartetu až po bigband.

1. ROSTISLAV FRAŠ ENSEMBLE

2. JIŘÍ LEVÍČEK ENSEMBLE

3. JENDA PUDLÁK TRIO

Vstupné 150 Kč, jun/sen 105 Kč. 

jazzdock_v_noci velké rozl.jpg
Balíček koncertů: 16.02.2016
 • KLUB ZADÁN

  16.02.2016 15:00

 • JAZZ DOCK DĚTEM: "Povídání o Pejskovi a Kočičce" - Divadlo Liberta

  20.02.2016 16:00

beneš.JPG

Petr Beneš založil svůj kvartet v r. 2013 a uskutečnil tak vizi, která se v něm formovala od doby, kdy jeho skladba “Waiting for Art” vyhrála ocenění pro nejlepší jazzovou kompozici roku 2011 v soutěži OSA pořádané ve spolupráci s Bohemia Jazzfestem. Repetoár je výhradně autorský a čerpá z nejlepších tradic moderního jazzu. Quartet je možné pravidelně vídat v Pražských jazzových klubech a na festivalech (Bohemia Jazzfestu, BMC Budapešť, Czech Jazz Weekend). Kapela v srpnu roku 2015 natočila debutovou desku. Kromě hlavního protagonisty zahraje ještě Ondřej Štveráček - ts, Tomáš Baroš - b, Marek Urbánek - dr a jako host Mirsolav Hloucal - trp (p,ts, trp,b,dr)

 

Vstupné 150 Kč, jun/sen 105 Kč.

Balíček koncertů: 17.02.2016
 • Petr Beneš Quartet ft. Miroslav Hloucal

  17.02.2016 19:00

 • JAZZ ČTYŘ KONTINENTŮ: SoulMates - Charette / Šmoldas / Hobzek (USA/CZ)

  17.02.2016 22:00

soulmates.jpg

Už po prvním setkání dvou pražských jazzmanů kytaristy Libora Šmoldase a bubeníka Tomáše Hobzka s newyorským varhanním esem Brianem Charettem bylo jasné, že si padli do noty. Jejich hudba v sobě spojuje hloubku a inteligenci moderního jazzu se syrovým pouličním životem harlemských předměstí. Trio za dva roky vybrousilo svůj sound a představuje novou stejnojmennou desku SoulMates. Nenechte si ujít toto mezinárodní varhanní trio třech výjimečných muzikantů.

Na cenu Grammy nominovaný hráč na Hammondovy varhany.  Brian Charette je osobností v oblasti moderních jazzových varhan. Spolupracoval s mnoha významnými osobnostmi, jako jsou např. Joni Mitchell, Lou Donaldson, Chaka Khan, Cindy Lauper, Michael Buble a mnoha dalšími. Pro renomovanou nahrávací společnost Steeple Chase natočil úspěšná alba. Jako „sideman" natáčí s mnoha populárními jazzovými umělci, nejnověji s Tonym Desarem. Brian také pracoval pro Tonight Show Band a přes dvacet let hrál s Laczem Deczim.  Bill Milkowski (Jazz Times) označil Briana za jednoho z nejlepších hráčů na B3 Hammond organ nové generace (org,g,dr).

Vstupné 150 Kč, jun/sen 105 Kč. 

Balíček koncertů: 17.02.2016
 • Petr Beneš Quartet ft. Miroslav Hloucal

  17.02.2016 19:00

 • JAZZ ČTYŘ KONTINENTŮ: SoulMates - Charette / Šmoldas / Hobzek (USA/CZ)

  17.02.2016 22:00

ponorka.jpg

Jedinečný jednočlenný „orchestr“‘ Circus Ponorka je originální nu-folk „one-man-show“. Na podium přijde jediný člověk s akustickou kytarou a začnou se dít věci. Během chvilky se za pomoci elektronických „mašinek“ a dvou mikrofonů, poskládá zvuk celé kapely, ve které nechybí bicí, basa, několik kytarových partů a dokonce pěvecký sbor (voc,g,eff).

Vstupné 150 Kč, jun/sen 105 Kč.

Balíček koncertů: 18.02.2016
 • JAZZ ČTYŘ KONTINENTŮ: Helen Sung Quartet (USA)

  18.02.2016 22:00

 • Circus Ponorka

  18.02.2016 19:00

Helen-Sung.jpg

Významná americká jazzová klavíristka a skladatelka zavítá poprvé do Prahy a bude prezentovat svoje již šesté sólové album "Anthem For A New Day" (2014), které vyšlo u významného labelu Concord Records. H. Sung má za sebou účinkování na mnoha významných festivalech a pódiích, jako např. Newport, Monterey, Detroit, SFJAZZ  a také v Carnegie Hall. Kromě svého samostatného vystupování je členkou prestižních projektů, jako jsou např. Mingus Big Band & Dynasty Band, T. S. Monk Band a Terri Lyne Carrington's Mosaic Project (nahrávka tohoto projektu získala Grammy). Hudba Helen Sung je přesně tím, co se nazývá moderní jazz, tedy čerpající z nejlepších tradic velikánů tohoto oboru (Th. Monka, Ch. Minguse, M. Davise), obohacujíce tento žánr svým vlastním osobitým vkladem a skladatelskou i improvizační invencí. Doprovodí ji další vynikající hudebníci -  saxofonista Logan Richardson, basista Josh Ginsburg a bubeník Donald Edwards. Nenechte si ujít zážitek z poslechu mistrovského pojetí současného newyorského jazzu (p,ts,b,dr).

Vstupné na sezení 450 Kč, na stání 290 Kč.

Balíček koncertů: 18.02.2016
 • JAZZ ČTYŘ KONTINENTŮ: Helen Sung Quartet (USA)

  18.02.2016 22:00

 • Circus Ponorka

  18.02.2016 19:00

cirilic pouzit.jpg

Cirilic je mezinárodní kvartet, který vznikl v Praze v roce 2013. Kapela natočila debutové album ''A Golden Age''. Projekt je postavený na neobvyklém spojeni jazzu a ruské romantické hudby 19 století, kterou představují skladatelé jako N. Rimsky-Korsakov, M. Glinka, M. Mussorgsky. Výrazný autorský podíl má také kytarista Kirill Yakovlev. Kirill Yakovlev - g, Cyrille Oswald - sax, Taras Voloshchuk - b, Daniel Šoltis - dr. 

 

Vstupné 150 Kč, jun/sen 105 Kč.

Balíček koncertů: 19.02.2016
 • Cirilic

  19.02.2016 19:00

 • Madfinger

  19.02.2016 22:00

madfinger.jpg

Madfinger tvoří šest mladých instrumentálně schopných muzikantů, otevřených všem vlivům současné hudby od moderního jazzu přes funk až k popu. Ty se odrážejí v jejich výhradně vlastním repertoáru postaveném na jejich instrumentální a vokální zdatnosti a citu. (voc,sax,g,keys,b,dr).    

        

Vstupné na sezení 250 Kč, na stání 150 Kč. 

Balíček koncertů: 19.02.2016
 • Cirilic

  19.02.2016 19:00

 • Madfinger

  19.02.2016 22:00

Pohádka na motivy slavné knihy Josefa Čapka.  Pejsek a Kočička se rozhodli dělat všechno tak, jako to dělají dospělí  lidé. Třeba oslavit státní svátek. A před takovým svátkem se musí uklidit, vyprat prádlo a upéct dort. A  do toho všeho se někam ztratila Pejskova elektrická kytara... A  pan Čapek, který to celé napsal, už si se svými hrdiny přestává vědět rady.

Vstupné 70 Kč dospělí, 50 Kč děti, děti do 2 let zdarma.

Balíček koncertů: 16.02.2016
 • KLUB ZADÁN

  16.02.2016 15:00

 • JAZZ DOCK DĚTEM: "Povídání o Pejskovi a Kočičce" - Divadlo Liberta

  20.02.2016 16:00

Trio Bardolino je souborem, který s obrovskou lehkostí překračuje hranice různých hudebních žánrů. Prezentuje klasickou hudbu v nových souvislostech, vyzdvihuje její emocionální složku a plně vtahuje publikum do děje. Repertoár sahá od folkloru přes vrcholné skladby tzv. vážné hudby až po autorskou tvorbu členů souboru (vln,vlc,b,perc).

Vstupné 150 Kč, jun/sen 110 Kč.

Balíček koncertů: 20.02.2016
 • Bardolino ft. Jakub Jedlinský (crossover - original music)

  20.02.2016 19:00

 • Terne Čhave

  20.02.2016 22:00

Terne Čhave jsou považováni za jednu z nejlepších romských skupin v ČR. Již před pár lety se postavili na vlastní nohy, překročili hranice romského ghetta a vydali se do velkého světa. Přijali mezi sebe bílé gádže, projeli Evropu od Maďarska přes Itálii, Španělsko, Německo, Belgii, Holandsko až po Skotsko a v jejich hudbě jste vedle romských melodií mohli slyšet také rock, latinu, jazz a taneční rytmy. Kapela si ale se svým stylem moc hlavu neláme, většina skladeb se totiž odehrává v ďábelském tempu.

Vstupné na sezení 290 Kč, na stání 190 Kč. Sleva 10% na oba koncerty.

Balíček koncertů: 20.02.2016
 • Bardolino ft. Jakub Jedlinský (crossover - original music)

  20.02.2016 19:00

 • Terne Čhave

  20.02.2016 22:00

D. Kuncová patří mezi přední zpěvačky naší jazzové scény a můžeme ji slýchat s kapelami různého stylového zaměření i velikostí – od tříčlenného Old Fashion Tria až po bigbandy.

Jednotné vstupné 90 Kč.

dumkova použít.PNG

Zpěvačka, skladatelka a kytaristka Zuzana Dumková se po kratší odmlce se opět vrací na scénu s novým albem Kompas, které v těchto dnech vychází u vydavatelství Amplion.
Ke spolupráci na albu si přizvala své lety ověřené spoluhráče Marcela Bártu a Miloše Dvořáčka, ale také několik nových tvaří. Jazzové trio bratrů Andrése,Nicholase a Martina Ibarrburu z Uruquaye, skladatele a hráče na klávesové nástroje Michala Nejtka a kontrabasistu Tomáše Lišku.
Tato sestava excelentních hráču vytvořila Zuzaně dokonale inspirativní prostředí pro její zpěv, originální harmonické cítění a osobitou kytarovou techniku.
Její hudba je celoživotně inspirována velkými jmény afroamerického a brazilského jazzu, britského popu a pestré scény world music. Wayne Shortera, Joni Mitchell, Miltona Nascimento, Weather Report, Esperanzy Spalding a dalšími. (voc,g,b,dr,sax).

 

Vstupné 150 Kč, jun/sen 105 Kč.