Eivind Aarset očaroval Jazz Dock

Dubnový večer se v Jazz Docku stal svátkem pro všechny milovníky severské hudby. V rámci tradičního klubového festivalu Jazz Čtyř Kontinentů předvedl kvartet své aktuální album Phantasmagoria, or A Different Kind of Journey.

Číst dále >>

Davidu Kollerovi komorní prostředí Jazz Docku sluší

Bez smyčců, pompy, obřího světelného parku, „pouze“ se skvěle sehranou a spolehlivě šlapající kapelou za zády. Takto David Koller v Jazz Docku představil aktuální album LP XXIII a aby se neřeklo, přihodil i něco starších hitů.
 
Číst dále >>

Jazz Dock přivítá na jaře velká hudební jména

Více než deset špičkových zahraničních kapel přivítá pražský Jazz Dock v rámci jarní části svého festivalu Jazz Čtyř Kontinentů.

Číst dále >>

Bára Basiková slavila. Sálem zněla Pilarová i Black Sabbath

Program vystoupení ve zcela zaplněném Jazz Docku se opíral víc o přejaté skladby než o původní repertoár. Svým způsobem to byla velká frajeřina.

Číst dále >>

Vltava křtila na Vltavě Vltavou

Vltava konečně pokřtila své poslední album Spass muss immer sein v Jazz Docku, který leží zaříznut do stejnojmenné řeky mezi mostem Legií a Jiráskovým mostem. Takže Vltava křtila svou desku na Vltavě a navíc vodou z Vltavy!

Číst dále >>

Světové hvězdy na Vltavě

Po složitých covidových dobách uchystal pražský Jazz Dock skutečně nabitý ročník svého nejprestižnějšího festivalu, který vzniká ve spolupráci s Prahou 5. K Vltavě zavítali takové hvězdy, jako jsou Aaron Parks, Joe Lovano, Gretchen Parlato nebo americká kapela The Bad Plus.

Číst dále >>

Český rozhlas Jazz Fest přiveze strhující jazzová tria

Pestrost a originalitu jazzových trií představí festival Českého rozhlasu Jazz, který už tradičně vzniká ve spolupráci s pražským klubem Jazz Dock. Akce proběhne 17. listopadu a v průběhu večera zahrají špičková americká i evropská uskupení.

Číst dále >>

Skvělý koncert Lenky Nové v Jazz Docku

Písničkářka Lenka Nová se svou doprovodnou kapelou, které se neoficiálně říká The Band, vystoupila v rámci jarního turné v téměř vyprodaném klubu Jazz Dock.

Číst dále >>

Jazz Dock láká na jazz čtyř kontinentů

Žánrově patří Jazz Čtyř Kontinentů mezi nejpestřejší hudební přehlídky. V průběhu letošního roku bude znít Jazz Dockem moderní jazz, world music, folk, blues i electro-jungle.

Číst dále >>

Kurt Elling s Jazz Dock Orchestra dokázal, že jazzovému zpěvu kraluje právě on

Jazz Dock Orchestra odpálil tento neskutečný večer 10.11.2021 skvělou skladbou Night colours z pera Andyho Schofielda a připravil půdu pro příchod Kurta Ellinga. A že to bude velké, bylo jasné již od okamžiku oznámení tohoto spojení.

Číst dále >>

Ben Wendel zakončil turné ve velkém stylu

Jeden z nejuznávanějších saxofonistů a skladatelů současnosti Ben Wendel přivezl do Prahy svůj zbrusu nový projekt High Heart, který představil společně s neskutečnou kapelou.

Číst dále >>

Dopisy Lenky Nové se v Jazz Docku vepsaly hluboko do srdce

Období alba Dopisy si Lenka Nová nejspíš představovala úplně jinak. Možná má ale nakonec právě složitá doba nemalý podíl na tom, že zpěvaččina loňská čtvrtá sólovka posluchače tolik zasáhla. Koncert v pražském Jazz Docku naznačil, že tato laskavá psaníčka ještě zdaleka neřekla poslední slovo.

Číst dále >>

Jazz Dock otevírá, láká i na Billa Frisella

Živá hudba se po více než sedmi měsících vrací do pražského klubu Jazz Dock. Zahajovacím koncertem uvnitř klubu bude 24. května domovský big band Jazz Dock Orchestra.

Číst dále >>

Klubařina, to je dřina

Během let se klub Jazz Dock stal jakýmsi komunitním centrem, kde se muzikanti scházejí jednak kvůli svému vystoupení, ale také na koncerty ostatních kapel, nebo také po skončení produkce v jiných klubech. Vládne zde uvolněná tvůrčí atmosféra, kdy jsou živě diskutovány otázky dalšího vývoje jazzu, hudební estetiky i obyčejné kapelní problémy.

Číst dále >>

Ondřej Pivec Organic Quartet si podmanili pražský Jazz Dock

Na hladině Vltavy se rozprostřela romanticky komorní atmosféra a muzikanti společně s publikem vytvořili v Praze kousek jazzového New Yorku.

Číst dále >>

David Koller ukázal, že zná víc než pár fíglů

David Koller vystoupil v rámci Acoustic Tour spolu s kapelou v pražském klubu Jazz Dock. Přestože podle názvu mělo jít o akustický koncert, pánové prý během karantény zapomněli, jak se akusticky hraje.

Číst dále >>

Sarah & The Adams pokřtili album neokázale a komorně

O emoce a silné okamžiky nebyla nouze, jen je písničkářka Šárka Adámková nenabízela pompézně na zlatém podnose. Koncert v Jazz Docku, spojený s křtem alba, byl spíše intimním posezením s rozjímavou hudbou.

Číst dále >>

Jazz Dock v létě přivítá Davida Kollera

Po více než dvou měsících se v pondělí 25. května otevírá komorní hudební klub Jazz Dock na pražském Smíchově. Kromě jazzmanů do něj během příštích měsíců zamíří mimo jiné i David Koller, který chystá koncertní šňůru se svým akustickým bandem.

 
Číst dále >>

Jazz dvou kontinentů

V rámci letošního ročníku festivalu Jazz čtyř kontinentů vystoupila v pražském Jazz Docku pětice špičkových hudebníků. Jorge Rossy, který kvintet sestavil, vystudoval hru na bicí, později přešel ke klavíru, a nakonec své zkušenosti spojil ve hře na vibrafon.

Číst dále >>

Muff křtili Fatalust skromně a pálenkou

Slavnostně obyčejný večer připravila v pražském Jazz Docku letos dvacetiletá kapela Muff.

Číst dále >>

Judith Hill představila své poslední album

Vyprodaný Jazz Dock přivítal americkou zpěvačku, kytaristku a klavíristku Judith Hill. Dlouhá léta byla vokalistkou hvězd jako Stevie WonderMichael Jackson nebo Prince.

Číst dále >>

Ghost-Note jako protilék

V Jazz Docku zahrála americká superskupina Ghost-Note. Ta Prahu navštívila v rámci svého světového turné, které začala velmi nečekaně v Brně a pak na Slovensku. Byl první chladný večer zimního času a začínalo se dlouho po setmění.

Číst dále >>

Nevšední zážitek s Erik Truffaz Quartet

Když se jazz spojí s hip-hopem, klubem zní kovový zvuk trumpety a rapper sází verše v synkopách.

Číst dále >>

Jazz Dock přivítal nový projekt klavíristy Ethana Iversona

Jméno klavíristy Ethana Iversona je spojeno bezesporu se skupinou The Bad Plus, kterou v roce 2000 zakládal se svými přáteli. Po létech jejího působení v roce 2017 ovšem oznámil, že kapelu opouští. Ethan Iverson navštívil tak klub Jazz Dock ve středu 18. září 2019 poprvé se svým novým projektem.

Číst dále >>

Jazz Dock změnil pražskou scénu

Tolikrát ještě jméno Vladimíra Lederera na pódiu Jazz Docku nezaznělo. Nejmladší pražský jazzový klub minulý týden slavil desáté výročí a jeho majitel přijal gratulací, jako by právě něco vyhrál... 
Číst dále >>

Jazz Dock oslaví 10 let

Jde o symbolickou událost odrážející význam Jazz Docku, neboť kolem tohto proskleného prostoru s výhledem na Vltavu se velmi rychle utvořila jedna z nejsilnějších a nejstabilnějších jazzových scén pravidelně přinášející absolutní světovou i českou špičku.

Číst dále >>

Katarzia dokázala, že se nebojí experimentovat

Na křtu jejího třetího alba Antigona v MeetFactory začalo hořet. Beznadějně vyprodaný Jazz Dock, kde Katarzia oslavila svoje třicáté narozeniny, ale nepotopila. Ba naopak! Koncert, na kterém zazněly ty nejlepší písně z celé její tvorby, provázela hezká a přátelská atmosféra.

Číst dále >>

Objev roku Elles Bailey nadchla Jazz Dock

Bristolská bluesová zpěvačka ELLES BAILEY se na začátku letošního roku vydala na turné po České republice, na kterém ji doprovází blues cross over trio ze Slaného THE BLADDERSTONES. Jedna ze zastávek byla v pražském klubu Jazz Dock na Smíchově.

Číst dále >>

Marta Kloučková pokřtila své debutové album

Jazz Dock se v pondělí zaplnil všemi druhy lásky. Od té „jednoduché“ až po tu nejsložitější a nejbolestnější, o kterých zpívá Marta Kloučková v písních na svém novém a prvním sólovém albu Loving Season. Koncert ozvláštnili hosté jako Clarinet Factory a album pokřtila Barbora Poláková.

Číst dále >>

Pianista z líhně Avishaie Cohena míří do Prahy

Bezpochyby hlavní hvězdou blížícího se ČRo Jazz Festu bude vystoupení izraelského pianisty Shaie Maestra. V klubu Jazz Dock zahraje 21. listopadu hlavně repertoár z nové desky The Dream Thief.

Číst dále >>

AZIZA zaplavila Jazz Dock až po okraj

Americko-anglicko-beninský projekt – tak by se dalo ve zkratce nazvat album Aziza, které vyšlo před dvěma lety a v rámci festivalu JazzOn5 ho přijela do vyprodaného Jazz Docku představit čtveřice špičkových jazzmanů.

Číst dále >>

Ida Nielsen: Pro Prince jsem se naučila tři sta písní za měsíc

Dánská funková baskytaristka Ida Nielsen od roku 2010 až do jeho předčasné smrti doprovázela amerického hudebního génia Prince. Nyní chystá k vydání svou sólovou desku Time to Stop Worrying a v rámci festivalu Jazz On5 se představila v Jazz Docku.

Číst dále >>

The Wood Brothers smetli Jazz Dock

Nedělní večer bývá většinou ve znamení odpočinku a lenošení. Zrovna v tento den však vystoupili v Jazz Docku The Wood Brothers, aby zbořili nejen tyto, ale i jiné zaběhnuté předsudky a rituály.

Číst dále >>

Živý jazzový podzim: Jaký koncert z barevné záplavy vyberete?

Radikální bojovník za lidská práva a brilantní hráč Terence Blanchard, průkopníci fúze Soft Machine, legendární snovač jemných zvukových pavučin Egberto Gismonti. Do Česka opět míří plejáda vynikající zahraničních muzikantů.

Číst dále >>

Na palubě Jazz Docku

Lehká ocelová konstrukce s prosklenými stěnami stojí v zákoutí smíchovské náplavky při Janáčkově nábřeží. Použitím tradičních materiálů, například obkladů z palubovky a umístěním téměř na úrovni vodní hladiny, využívá objekt industriální vzhled vodních staveb na kulturní účely.

Číst dále >>

Dominic Miller: Když tvrdě pracuješ, dějou se zázraky

Dominic Miller, přední Stingův kytarista, byl od 24. dubna do 16. června na turné se svým sólovým albem Silent Light. Třemi ze čtyřiceti koncertů poctil také naše končiny a svolil k rozhovoru, odehrávajícím se na mole pražského klubu Jazz Dock. 

Číst dále >>

Drum Days přitáhly do Jazz Docku bubenické hvězdy

Ve dnech 21. – 25. 4. se pražský Jazz Dock dočkal návštěvy mistrů bicích nástrojů světového formátu. V rámci festivalu DRUM DAYS se základy klubu chvěly v rytmech tuzemských i zahraničních bubenických celebrit jako jsou Omar Hakim, Brian Blade, JoJo Mayer, Mark Guiliana a z českých končin se důstojně předvedli Roman Vícha, Dano Šoltis, Otto Hejnic, Tomáš Hobzek a Pavel „Buddy" Zbořil.

Číst dále >>

Omar Hakim: Motor kapely musí mít sílu

Omar Hakim je bubenické eso. Mohli jsme ho slyšet na turné s Madonnou, na nahrávkách Michaela Jacksona, Davida Bowieho, Stinga a mnoha dalších. Výjimečný je také tím, že uspěl v různých hudebních žánrech. Kromě popu je uznávaný na jazzové a rockové scéně, hrál s Milesem Davisem nebo s Dire Straits. Vyzpovídat opravdovou šajbu je jako vytvořit ten nejlepší hit. Omar Hakim Music v Jazz Docku.

Číst dále >>

Frontman.cz oslavil skrze kýč českou hudební tvorbu

Že je možné vždy přijít s originálním způsobem, jak něco oslavit, předvedl minulý čtvrtek názorně hudební magazín Frontman.cz. V pražském Jazz Docku uspořádal senzační párty k příležitosti 5. výročí své existence. Akce měla vtip i spád a o množství vyloženě spektakulárních výstupů nouze rozhodně nebyla.

 
Číst dále >>

Michael Landau: Jeden z nejlepších koncertů

Málokdy se stane, aby se z pocitu dnes by to nemuselo být špatné před koncertem nakonec stal pocit byl jsem na jednom z nejlepších koncertů v životě. Stává se to zřídka, ale v případě koncertu Michaela Landaua a jeho Liquid Quarteta se to stalo!

Číst dále >>

Bubenická elita míří do Prahy

Ve dnech 21. až 25. dubna proběhne v klubu Jazz Dock již počtvrté několikadenní festival Drum Days věnovaný tématice některého nástroje v jazzové hudbě. Tentokrát jsou tématem bicí! Také letos se můžeme těšit na velké hvězdy světové scény. Vystoupí bubeníci nejvyšší světové kvality: Omar Hakim, JoJo Mayer, Mark Guiliana nebo Brian Blade.

Číst dále >>

Jazz Dock zve na Jazz Čtyř Kontinentů

Pravidelný cyklus koncertů umělců ze čtyř světadílů odstartoval v pražském klubu Jazz Dock svůj nový ročník už v lednu. Žánrově patří Jazz Čtyř Kontinentů mezi nejpestřejší hudební přehlídky, v průběhu prvního čtvrtletí letošního roku bude znít klubem na nábřeží jazz, blues, rock, šanson i africké rytmy.

Číst dále >>

David Koller na čtyři dny vyprodal Jazz Dock

David Koller se svojí kapelou v rámci akustického turné po mnoha městech České republiky zakotvil v pražském Jazz Docku. Diváci si jeho písně vyslechli ve speciálním aranžmá.

Číst dále >>

Nekompromisní Julian Lage a vyprodaný Jazz Dock

Lepší zahájení festivalu Jazz čtyř kontinentů jsme si snad ani nemohli přát. Do Prahy totiž poprvé přijel Julian Lage, jeden z nejvýraznějších kytaristů současnosti.

Číst dále >>

Musicweb: Jazz Dock představuje vlastní orchestr!

Smíchovský klub Jazz Dock přichází s novým rokem se zajímavou novinkou. Plánuje si držet vlastní jazzový big band, který bude pravidelně v klubu vystupovat jak s autorským tak i převzatým repertoárem.

Číst dále >>

Český rozhlas: Koncerty roku v Jazz Docku

Český rozhlas Jazz zařadil několik našich koncertů z cyklu Jazz Čtyř Kontinentů mezi chystané hudební události roku!

Číst dále >>

FMZine: Luboš Soukup - křest a pohoda jazz

V Dánsku žijící saxofonista Luboš Soukup natočil se dvěma tamními a jedním švédským spoluhráčem album The Earth. Křtilo se v Jazz Docku, přátelská atmosféra, pohoda jazz.

Číst dále >>

Musicweb: Medeskiho Mad Skillet - recenze

Koncert nového projektu Johna Medeskiho byl rozdělen na dvě části, které byly ovšem velice rozdílné. Vystoupení končilo okolo půlnoci a zanechalo za sebou nadšený, téměř zcela zaplněný sál pražského Jazz Docku.

Číst dále >>

The Telegraph: Prague’s hottest jazz club

Opened in early 2009, this is surely Prague’s hottest new jazz club. Situated right on the Vltava, this venue is airy, modern and slick by the city’s standards – but still intimate enough that there are no bad seats and you’ll likely find yourself chatting with the bass player at the bar if that’s your bag.

Číst dále >>

Musicweb: Top topová kapela křtila Funk You!

Pražský Jazz Dock se tento týden otřásl v základech, když Top Dream Company vyprodali klub a naservírovali fanouškům tříhodinovou nálož staro-nového funkového výběru. Večer to byl výjimečný, neboť oslavili třináctileté výročí vzniku a zároveň pokřtili nové vinylové album.

Číst dále >>

iReport: Hudba Indie a Iránu zněla Jazz Dockem

Koncert Bansal Bandu v čele s indickou houslistkou Harpreet Bansal představil v pražském Jazz Docku hudbu vycházející z hluboké melodicko-rytmické tradice severoindických rág.

Číst dále >>

FMZine: Luiza Meiodavila Quartet

Srpnová letní noc, po deštivém dni jsou brazilské rytmy balzámem na duši... Za okny líně plyne Vltava, žádná divočina se nekoná ani na pódiu pražského Jazz Docku. Luiza Meiodavila zde představila nejen svoji prvotinu Florescer, ale i některé brazilské evergreeny...

Číst dále >>

Fotoreport: Carla Bley

Přední americká jazzová skladatelka, klavíristka, varhanice a kapelnice Carla Bley patří mezi legendy free jazzu 60. let. Popularitu získala zejména se svou jazzovou operou Escalator Over The Hill.

Číst dále >>

Jazz Fuel: Interview with Jakub Zitko

Rozhovor s dramaturgem Jazz Docku pro prestižní hudební server Jazz Fuel.

Číst dále >>

Bill Frisell a Kenny Wollesen vyprodali Jazz Dock

Pražský klub Jazz Dock ve svých prosklených stěnách letos opět představuje několik vlastních, ale i partnerských cyklů, mezi nimi Saxophone Days, Mladí Ladí Jazz (a jeho sourozence Jazzbit) a Jazz čtyř kontinentů. Právě v rámci posledního zmíněného vystoupili kytarový mág Bill Frisell a jeho dlouholetý bubenický kolega Kenny Wollesen. Že koncert nebude tak docela jazzový, muselo být jasné všem, kdo Frisellovu tvorbu alespoň trochu znají.

Číst dále >>

iHned: Saxofonista Joe Lovano působil jako ztělesnění amerického jazzu

Mohl to být obyčejný večer. Americký saxofonista Joe Lovano ve středu do pražského klubu Jazz Dock přivezl nejtradičnější sestavu ze všech svých dosavadních českých návštěv. V kvartetu s klavírem, kontrabasem a bicími odehrál jeden dlouhý set...

Číst dále >>

Radio 1: Jazz Čtyř Kontinentů

V rámci cyklu JAZZ ČTYŘ KONTINENTŮ zahrají v Jazz Docku Bill Frisell, Jeff „Tain“ Watts, Joey DeFrancesco nebo John Patitucci!

Číst dále >>

RTV Plus: Architektonický skvost pražské náplavky

Nejprestižnější a nejživější jazzový klub v ČR je považován za architektonický skvost pražské náplavky. Podívali jsme se blíže na jeho unikátní interiérové řešení.

Číst dále >>