Bubenická elita míří do Prahy

Ve dnech 21. až 25. dubna proběhne v klubu Jazz Dock již počtvrté několikadenní festival Drum Days věnovaný tématice některého nástroje v jazzové hudbě. Tentokrát jsou tématem bicí! Také letos se můžeme těšit na velké hvězdy světové scény. Vystoupí bubeníci nejvyšší světové kvality: Omar Hakim, JoJo Mayer, Mark Guiliana nebo Brian Blade.

Číst dále >>

Jazz Dock zve na Jazz Čtyř Kontinentů

Pravidelný cyklus koncertů umělců ze čtyř světadílů odstartoval v pražském klubu Jazz Dock svůj nový ročník už v lednu. Žánrově patří Jazz Čtyř Kontinentů mezi nejpestřejší hudební přehlídky, v průběhu prvního čtvrtletí letošního roku bude znít klubem na nábřeží jazz, blues, rock, šanson i africké rytmy.

Číst dále >>

David Koller na čtyři dny vyprodal Jazz Dock

David Koller se svojí kapelou v rámci akustického turné po mnoha městech České republiky zakotvil v pražském Jazz Docku. Diváci si jeho písně vyslechli ve speciálním aranžmá.

Číst dále >>

Nekompromisní Julian Lage a vyprodaný Jazz Dock

Lepší zahájení festivalu Jazz čtyř kontinentů jsme si snad ani nemohli přát. Do Prahy totiž poprvé přijel Julian Lage, jeden z nejvýraznějších kytaristů současnosti.

Číst dále >>

Musicweb: Jazz Dock představuje vlastní orchestr!

Smíchovský klub Jazz Dock přichází s novým rokem se zajímavou novinkou. Plánuje si držet vlastní jazzový big band, který bude pravidelně v klubu vystupovat jak s autorským tak i převzatým repertoárem.

Číst dále >>

Český rozhlas: Koncerty roku v Jazz Docku

Český rozhlas Jazz zařadil několik našich koncertů z cyklu Jazz Čtyř Kontinentů mezi chystané hudební události roku!

Číst dále >>

FMZine: Luboš Soukup - křest a pohoda jazz

V Dánsku žijící saxofonista Luboš Soukup natočil se dvěma tamními a jedním švédským spoluhráčem album The Earth. Křtilo se v Jazz Docku, přátelská atmosféra, pohoda jazz.

Číst dále >>

Musicweb: Medeskiho Mad Skillet - recenze

Koncert nového projektu Johna Medeskiho byl rozdělen na dvě části, které byly ovšem velice rozdílné. Vystoupení končilo okolo půlnoci a zanechalo za sebou nadšený, téměř zcela zaplněný sál pražského Jazz Docku.

Číst dále >>

The Telegraph: Prague’s hottest jazz club

Opened in early 2009, this is surely Prague’s hottest new jazz club. Situated right on the Vltava, this venue is airy, modern and slick by the city’s standards – but still intimate enough that there are no bad seats and you’ll likely find yourself chatting with the bass player at the bar if that’s your bag.

Číst dále >>

Musicweb: Top topová kapela křtila Funk You!

Pražský Jazz Dock se tento týden otřásl v základech, když Top Dream Company vyprodali klub a naservírovali fanouškům tříhodinovou nálož staro-nového funkového výběru. Večer to byl výjimečný, neboť oslavili třináctileté výročí vzniku a zároveň pokřtili nové vinylové album.

Číst dále >>

iReport: Hudba Indie a Iránu zněla Jazz Dockem

Koncert Bansal Bandu v čele s indickou houslistkou Harpreet Bansal představil v pražském Jazz Docku hudbu vycházející z hluboké melodicko-rytmické tradice severoindických rág.

Číst dále >>

FMZine: Luiza Meiodavila Quartet

Srpnová letní noc, po deštivém dni jsou brazilské rytmy balzámem na duši... Za okny líně plyne Vltava, žádná divočina se nekoná ani na pódiu pražského Jazz Docku. Luiza Meiodavila zde představila nejen svoji prvotinu Florescer, ale i některé brazilské evergreeny...

Číst dále >>

Fotoreport: Carla Bley

Přední americká jazzová skladatelka, klavíristka, varhanice a kapelnice Carla Bley patří mezi legendy free jazzu 60. let. Popularitu získala zejména se svou jazzovou operou Escalator Over The Hill.

Číst dále >>

Jazz Fuel: Interview with Jakub Zitko

Rozhovor s dramaturgem Jazz Docku pro prestižní hudební server Jazz Fuel.

Číst dále >>

Bill Frisell a Kenny Wollesen vyprodali Jazz Dock

Pražský klub Jazz Dock ve svých prosklených stěnách letos opět představuje několik vlastních, ale i partnerských cyklů, mezi nimi Saxophone Days, Mladí Ladí Jazz (a jeho sourozence Jazzbit) a Jazz čtyř kontinentů. Právě v rámci posledního zmíněného vystoupili kytarový mág Bill Frisell a jeho dlouholetý bubenický kolega Kenny Wollesen. Že koncert nebude tak docela jazzový, muselo být jasné všem, kdo Frisellovu tvorbu alespoň trochu znají.

Číst dále >>

iHned: Saxofonista Joe Lovano působil jako ztělesnění amerického jazzu

Mohl to být obyčejný večer. Americký saxofonista Joe Lovano ve středu do pražského klubu Jazz Dock přivezl nejtradičnější sestavu ze všech svých dosavadních českých návštěv. V kvartetu s klavírem, kontrabasem a bicími odehrál jeden dlouhý set...

Číst dále >>

Radio 1: Jazz Čtyř Kontinentů

V rámci cyklu JAZZ ČTYŘ KONTINENTŮ zahrají v Jazz Docku Bill Frisell, Jeff „Tain“ Watts, Joey DeFrancesco nebo John Patitucci!

Číst dále >>

RTV Plus: Architektonický skvost pražské náplavky

Nejprestižnější a nejživější jazzový klub v ČR je považován za architektonický skvost pražské náplavky. Podívali jsme se blíže na jeho unikátní interiérové řešení.

Číst dále >>