karel.jpg

Večer věnovaný vzpomínce na nedávno zesnulého významného českého klavíristu, skladatele a hudebního pedagoga Karla Růžičku.

Karel Růžička byl jedním z „otců zakladatelů“ moderního jazzu u nás. Již od 60. let patřil ke špičce československé jazzové scény a působil v řadě renomovaných orchestrů a kapel. Po absolutoriu vojenské služby působil čtyři sezóny v orchestru Divadla Semafor, který vedl Ferdinand Havlík, druhou polovinu šedesátých let strávil z popudu Karla Krautgartnera v Jazzovém orchestru Československého rozhlasu. V sedmdesátých letech hrál v souboru Jazz Celula Laca Decziho, později se souborem SHQ Karla Velebného. Zároveň s tím velmi často vystupoval i nahrával s mnoha předními jazzovými sólisty (Rudolf Dašek, George Mraz, Jiří Stivín, Rudolf Rokl) a orchestry (Pražský bigband Milana Svobody, Orchestr Gustava Broma, finským a dánským rozhlasovým orchestrem atd. apod.). Kromě koncertní a skladatelské činnosti také působil jako pedagog. Vyučoval skladbu a hru na klavír na Konzervatoři Jaroslava Ježka a na Akademii múzických umění v Praze. Byl ředitelem Letní jazzové dílny Karla Velebného ve Frýdlantě. Jako skladatel působil i v oblasti vážné hudby, komponoval vokální hudbu, komorní hudbu i skladby symfonické.

Koncert bude rozdělen do dvou tematických částí – nejprve komponovaný set skladeb Karla Růžičky, které nacvičí jeho spoluhráči a přátelé – bubeník J.Vejvoda, basista P.Kořínek, pianista P. Beneš, trumpetistka Š. Balcarová, saxofonisté J. Konopásek.,  P. Král. a také syn K. Růžička Jr.. vystoupí také Epoque Quartet a mnoho dalších hduebníků – P. Dvorský, J. Válek, S. Macák, M. Bruner,  J.Linhart, M. Smejkalová a další.

Po této cca 50 minutové komponované části bude následovat jamsession, kde zahraje ještě mnoho dalších, mladších i starších hudebníků. Celý koncert bude také nahrávat Český rozhlas a vznikne tak pořad „Pocta Karlu Růžičkovi“.

Přijďte se také rozloučit s tímto vynikajícím hudebníkem a skvělým člověkem.

Vstupné pouze na stání 150 Kč. 

 

 

Balíček koncertů: 25.10.2016
 • POCTA KARLU RŮŽIČKOVI

  25.10.2016 18:00

jazzbit.jpg

20 h - Fanfán Tulipán (kinder jazz)

Kapelu, jejíž žánr bývá pro svou hravost někdy označován jako kinder-jazz, založila v roce 2009 Eliška Svobodová, v té době studentka skladby na Konzervatoři J. Ježka. Dalšími členy jsou: flétnista Štěpán Zbytovský (Noční Optika), pianista Jan Mazura, basista Pavel Husa (Bizarre Band) a bubeník Šimon Hajdovský (Sinuhet, Manželé, Akline). Typickým rysem kapely je melodika Hammond a také různé hudební experimenty – např. použití estonské citery. Autory hudby jsou Eliška Svobodová a Jan Mazura. V dubnu 2010 Fanfán Tulipán zvítězil ve finále soutěže o Cenu Metropolitní Univerzity v rámci festivalu Mladí ladí jazz a v listopadu vyhrál české kolo mezinárodní soutěže Jazz Prix. Německou část poroty přehlídky Jazz Prix na skupině zaujala „směs dynamického jazzu s prvky slovanské tradice i jevištní show“. Díky úspěchům v těchto soutěžích mohla kapela natočit své debutové CD Polyorama. Fanfán Tulipán vystoupil na festivalech Bohemia Jazz Fest, Jazz an der Donau, Bratislavské jazzové dni, na bulharském Bansko Jazz Fest a rumunském festivalu Sound Czech.


21.30 h - WunderBar Band

WBB je pražská, československá kapela, vystupující v instrumentální sestavě klubového základu s dvěma bicími sadami a smyčcovou sekcí, dané debutovou deskou Wunder Bar Band hraje Stepního vlka Hermanna Hesseho (2013). V současné době kapela pracuje na nové látce s pracovním názvem Cestář Puštík. 

Vstupné na celý večer do 26 let 80 Kč, nad 26 let 160 Kč.

Jednotná cena na sezení 250 Kč.

TDC 10 16.jpg

Pražská funková stálice Top Dream Company opět zahraje na podiu Jazz Docku. V rámci svého podzimního koncertu kapela předvede svou obvyklou show plnou energických groovů, kvalitních vokálů a ostré rify dechové sekce. Tímto koncertem oslaví 12. let své úspěšné činnosti a jako překvapení uvede několik velmi zajímavých hostů (voc,trp,trb,ts,as,g,keys,b,dr).

 

Vstupné pouze na stání 200 Kč.

libor-smoldas-2.jpg

Přední český jazzový kytarista L. Šmoldas nedávno vydal nové sólové album, na kterém vzdává hold Jaroslavu Ježkovi. Známé písně tohoto skladatele natočil v originálních úpravách pro sólovou kytaru, pouze s několika málo hosty. Celý projekt uvedlo v život vydavatelství New Port Line a právě v Jazz Docku bylo nedávno pokřtěno.

 

Vstupné na sezení 200 Kč, na stání 150 Kč.  

 

Balíček koncertů: 28.10.2016
 • Libor Šmoldas Solo

  28.10.2016 19:00

 • Free Balkan Quintet

  28.10.2016 22:00

free balkan.jpg

Nedávno vzniknuvší mezinárodní Free Balkan Quintet již po několikáté v Praze zahraje své aranže balkánských lidových písní ve složení akordeon, banjo, kontrabas, bicí a housle. Tradiční východoevropský folklor se mísí s moderními vlivy jazzu, rocku a avantgardy a vzniká energická hudba, která vybízí k tanci i k poslechu.

Kieren Alexander - acc

Tomáš Mika - banjo

Milan Jakeš - vln

Ondřej Komárek - cbs

Naroslav Yoga - dr, toys

 

Vstupné na sezení 300 Kč, na stání 200 Kč. Sleva 10% na oba koncerty.

Balíček koncertů: 28.10.2016
 • Libor Šmoldas Solo

  28.10.2016 19:00

 • Free Balkan Quintet

  28.10.2016 22:00

mlsalka.jpg

Děj této komedie nás zavede do království na straně jedné a do obyčejné chalupy na straně druhé. Hlavní postavou je princezna, která tak dlouho mlsala, až z toho onemocní. Zatím v obyčejné chalupě spokojeně žije pracovitý mládenec, dokud ho nenavštíví rozscuchaná a neupravená Lenóra. To vše z povzdálí sleduje vodník, a jak se to vše zamotá a rozmotá? Dvě herečky a pružinové loutky vám vše objasní. Na základní písničku zanechají na místě notový materiál.

 Vstupné 70 Kč dospělí, 50 Kč děti, děti do 2 let zdarma.

Místa k sezení nerezervujeme, usazujeme primárně děti.

Vstupenky jsou ke koupi přímo na místě, kapacita je dostatečná.

beneš.JPG

Petr Beneš založil svůj kvartet v r. 2013 a uskutečnil tak vizi, která se v něm formovala od doby, kdy jeho skladba “Waiting for Art” vyhrála ocenění pro nejlepší jazzovou kompozici roku 2011 v soutěži OSA pořádané ve spolupráci s Bohemia Jazzfestem. Repetoár je výhradně autorský a čerpá z nejlepších tradic moderního jazzu. Quartet je možné pravidelně vídat v Pražských jazzových klubech a na festivalech (Bohemia Jazzfestu, BMC Budapešť, Czech Jazz Weekend). Kapela v srpnu roku 2015 natočila debutovou desku. Kromě hlavního protagonisty zahraje ještě Ondřej Štveráček - ts, Tomáš Baroš - b, Otto Hejnic - dr.

 

Vstupné na sezení 200 Kč, na stání 150 Kč.  

Balíček koncertů: 29.10.2016
 • Petr Beneš Quartet

  29.10.2016 19:00

 • Kroka Live Band

  29.10.2016 22:00

Milan Kroka - Live band - Jazzdock.jpg

Skvělá kapela okolo klávesisty a zpěváka Milana Kroky prezentuje mix stylů jako je soul - pop - gypsy - rumba  s texty v rómštině. Hrají a zpívají převážně vlastní autorské písně a lidové čardáše, které rozproudí krev v žilách každému, kdo cítí rytmus. 

Milan Kroka - keys, voc, 

Milan Kurej - dr, voc, 

Zdeněk Kurej - b, voc, 

David Grundza - g, 

Roman Kryštof - perc, voc. 

Miroslav Hloucal - tTrp

Matouš Kobylka - sax

Jan Jirucha  - trb

 

Vstupné na sezení 300 Kč, na stání 200 Kč. Sleva 10% na oba koncerty.

 

facebook: https://www.facebook.com/Milan-Kroka-Live-band-975962559132121/

 

Balíček koncertů: 29.10.2016
 • Petr Beneš Quartet

  29.10.2016 19:00

 • Kroka Live Band

  29.10.2016 22:00

jjjazz.jpg

Kapela J. J. Jazzmen vznikla roku 1993. Pod vedením kapelníka Jana Jiruchy (J. J.), který dal kapele i své jméno, vystupovala s programem "Remembrance of Louis Armstrong" mimo domácí scénu na mnoha místech po celém světě: v Německu, Dánsku, USA, Anglii, Francii, Švýcarsku, Itálii, na Mittelmeer Jazz Cruise a podobně. V březnu a v červnu 2000 hostoval s J. J. Jazzmen v Praze a Berlíně bývalý Armstrongův spoluhráč, člen jeho "All Stars", klarinetista Joe Muranyi. V následujícím roce byla kapela J. J. Jazzmen poctěna pozváním přímo do "kolébky" jazzu. V rodišti Louise Armstronga hrála v květnu 2001 na slavném "New Orleans Jazz & Heritage Festivalu".

 

 Jednotné vstupné 90 Kč.

xenia_2016.JPG

Agentura RACHOT Production uvádí:

Electronic soul-punk alias­ Jazzové kořeny říznuté syrovou newyorskou subkulturou.

Xenia Rubinos kombinuje ­ odkaz zpěvaček klasického jazzu s provokativním trendy současnosti. Její písně jsou vyhroceným obrazem newyorského Brooklynu, propojením funku, r&b,hip­hopu. soulu i elektroniky. Zpěvačka studovala na elitní škole Berklee v Bostonu a v Praze představí své nové album Black Terry Cat, které prestižní časopis Mojo popisuje jako setkání Laurie Anderson s De La Soul, zatímco Spin je líčí jako “multižánrové nástrojové výkřiky propojené s hlasovým mistrovstvím Billie Holiday." Napětí ještě stupňuje spojení zpěvných melodií a ženského hlasu se syrovým mixem perkusí a elektroniky. Světová kritika nešetří superlativy a zpěvačku srovnává s hvězdami jako Erykah Badu, Janelle Monáe, Esperanza Spalding či Ibeyi.

 

Matka zpěvačky pochází z Porto Rica a svůj původ odvozuje od karibského etnika Taíno, které zaniklo v době španělské kolonizace. Její otec je z Kuby, kde se narodil jako syn Afričanky a Španěla. Navzdory původu ale Xenia nečerpá z latinskoamerických stylů. Nedávno účinkovala v projektu Pop Life, věnovaném odkazu Prince, kde hrála na klávesy vedle osobností současné americké scény jako Kristin Kontrol či Alan Palomo z Neon Indian. V jejím image se prolíná elegance klasické jazzové zpěvačky i syrová energie neřízené střely z open­mic klubu na periferii. Pilotní skladba posledního alba, Mexican Chef, Mexický šéfkuchař, dokumentuje pouliční život v Brooklynu: "V restauraci obsluhují číšníci v obleku, jejichž seriozní hipsterskou vizáž podkresluje reprodukovaný decentní indie pop. Když se ale otevřou dveře do kuchyně, vidíte hispánské kuchaře, kteří mezi plotnami kmitají v rytmu mexických rancheras a dominikánské bachata.

Pražskému publiku se Xenia Rubinos představila před dvěma lety v Roxy v rámci akce Spotlight pořádané festivalem Struny podzimu,

letos vystupovala na slovenské Pohodě.

Předprodej do 30. 9. 250 Kč, od 1. 10. 300 Kč.

Koncert je pouze na stání.

Na tento koncert se nevztahuji klubové slevy.

Converso.jpg

V kapele E Converso, jež vznikla v roce 2011, spojili síly čtyři talentovaní hudebníci nastupující generace. Saxofonista Michal Wróblewski formaci charakterizuje jako žánrově otevřenou a nevázaně improvizující. „Ve své hudbě pracujeme s improvizací na všechny možné způsoby. Propojujeme vlivy newyorské downtown scény, současného evropského jazzu a volné improvizace.“E Converso pracuje s náladou, náhodou a emocemi tak, že její formálně plastické kompozice mohou zaznít a také zaznívají každý večer úplně jinak. Svou dynamickou a energickou hudbou s originálním pojetím a s lehkou dávkou humoru bojuje kapela proti hudebním konvencím.Těleso, které z poloviny tvoří bývalí studenti Katedry jazzové interpretace brněnské JAMU, prakticky již od svého vzniku pravidelně účinkuje na koncertech a festivalech po celé České republice i mimo ní (Paris Jazz club, Brno Jazz Fest, Hevhetia Fest Košice, United Islands, Živá Ulice v Plzni, Žižkov Meets Jazz, Slánské Jazzové Dny). V lednu roku 2014 natočila skupina kritikou velmi oceňované debutové album s názvem "Konspirační teorie".V anketě kritiků a hudebních publicistů skončila deska Konspirační melodie mezi nejlepšími pěti deskami pro rok 2014.

 

Po úspěšné první desce Konspirační Melodie, vydané na konci roku 2014, se členové kapely E Converso rozhodli, že druhé album natočí živě během svých koncertů. Čas nadešel, skupina poskládala dohromady nový repertoár a během dvou posledních říjnových večerů tuto hudbu zvěční na druhém dlouhohrajícím kompaktním disku. Uskuteční se tak spravedlivě v Praze a v Brně. Příjďte podpořit kapelu E Converso a staňte se součástí magických okamžiků zvěčňování. Vaše pouhá přítomnost ovlivní výsledek celého večera.

 

 Vstupné na sezení 200 Kč, na stání 150 Kč.  

 

 

 

 

Liška - Malina - Nejtek.jpg

Souhra banja, klavíru a kontrabasu v repertoáru žánrově rozprostřeném přes jazz, soudobou hudbu, progresivní bluegrass a inspirace lidovou hudbou není zrovna běžná. Nezvyklý souzvuk nástrojových hlasů a autorská nápaditost. Trio tvořené skladateli a mistry svých nástrojů Tomášem Liškou (Pénte, Marta Töpferová, Druhá tráva), Lubošem Malinou (Robert Křesťan a Druhá tráva, Lenka Dusilová, Pavel Bobek) a Michalem Nejtkem (NTS, Agon, Berg, Limbo, Face Of The Bass či Michal Pavlíček) v dnešním duchu a po svém oživilo odkaz „směsného“ nadžánru new acoustic music. Je možno přirovnat jejich hudbu třeba v souzvuku, jaký v duu vytvořili Béla Fleck a Chick Corea, potažmo je zde vzdálenější příbuznost s „písničkovějším“ projektem mandolinisty Chrise Thileho a pianisty Brada Mehldaua. To ovšem neubírá projektu na originalitě, dané třeba slovanskou melodikou a intenzivnějšími přesahy do klasické hudby. (bnj,p,cbs)

 

Vstupné na sezení 200 Kč, na stání 150 Kč.  

Balíček koncertů: 01.11.2016
 • Pitch Bender

  01.11.2016 22:00

 • Malinej

  01.11.2016 19:00

bender.jpg

Pitch Bender je soul-jazz-alternativní formace z Prahy složená z hudebníků pocházejících od Košic po Karlovy Vary. Výraznou osobností je zpěvačka Sisa Fehérová známá spontánním, energickým a originálním hlasovým projevem. Pianistka Iva Korgerová je autorkou většiny skladeb a společně se Sisou vystudovala jazzovou VOŠ v Praze. S Pitch Benderem vystupuje kytarista Dan Hasalík. Na tenorsaxofon hraje Zbyněk Polívka, na basu  Matěj Havlíček a na bubny Oliver Lipenský, specialista na house a soulové rytmy. Od září 2009 Pitch Bender vystupuje po celé ČR a SR, zahrál si také na festvalu v německém Hannoveru a na Czech Street Party v Bruselu, nebo před Robert Glasper Experiment v pražském Paláci Akropolis. Kapela vydala CD s názvem " Virginology" (2010) a nově "Peace in emergency" (2014).

 

Vstupné na sezení 200 Kč, na stání 150 Kč.  

Balíček koncertů: 01.11.2016
 • Pitch Bender

  01.11.2016 22:00

 • Malinej

  01.11.2016 19:00

rusconi-2015-benjakon-web-1.jpg

Trio Rusconi, které svou hudbu označuje jako Überjazz (možná se jedná o inspiraci elektronickým albem J. Scofielda "Überjam").  Pianista Stefan Rusconi, basista Fabian Gisler a bubeník Claudio Strueby hrají skutečně originální a zvukově barevnou hudbu, která je inspirována moderní vážnou hudbou, rockem i alternativou (p,b,dr).

 

Vstupné na sezení 250 Kč, na stání 180 Kč. 

Balíček koncertů: 02.11.2016
 • Robert Balzar Trio

  02.11.2016 22:00

 • SWISS JAZZ: Rusconi (CH)

  02.11.2016 19:00

balzar.jpg

Přední český kontrabasista, známý mimo jiné také spoluprací s Danem Bártou, J.A.R. nebo Johnem Abercrombiem, vydal nedávno již páté sólové album. Jeho trio hraje v nové sestavě (Jiří Levíček - piano, Robert Balzar - kontrabas, Kamil Slezák - bicí) a před rokem vydalo oceňované CD „Discover Who We Are“. Jeho pokračováním je šesté album - „Vuja De“, které se nahrávalo také v New Yorku, v Sear Sound Studiu za asistence věhlasného zvukaře Jamese Farbera, který je podepsán pod alby umělců jako Brad Mehldau, John Scofield, Avishai Cohen atd. Většinu repertoáru tria tvoří vlastní skladby, nebo úpravy nejen jazzových standardů.

Vstupné na sezení 200 Kč, na stání 150 Kč.

 

Balíček koncertů: 02.11.2016
 • Robert Balzar Trio

  02.11.2016 22:00

 • SWISS JAZZ: Rusconi (CH)

  02.11.2016 19:00

vertigo pouzit.jpg

Vertigo v rámci koncertu pokřtí nové album „Nononononininini“, o kterém tvrdí, že je jejich zdaleka nejpestřejším počinem. Na desce je obecně více zpěvu a kratší skladby s jasnější písňovou formou. Nové skladby jsou také rytmičtější, hravější, zvukově barevnější. Album vydává tradičně nakladatelství Animal Music. Vertigo je jedna z nejoriginálnějších českých skupin, která vzešla z jazzu, ale postupem času se svými hudebními přesahy dopracovala ke zcela svébytnému zvuku. Jeho součástí je kreativita, totální improvizace, ale též sofistikované kompozice zasahující místy až do oblasti soudobé vážné hudby. Vertigo v r. 2011 získalo Anděla za album "Metamorphosis" a před nedávnem vydalo také velmi vysoko hodnocené album "Taj".  (sax,trp,vlc,p,b,dr).

 

Vstupné na sezení 200 Kč, na stání 150 Kč.

Balíček koncertů: 03.11.2016
 • Vertigo - křest CD

  03.11.2016 19:00

 • Pam Steebler Band (USA/CZ)

  03.11.2016 22:00

pam_steebler.jpg

Pam Steebler je původem kanadsko-brazilská, dnes již americká soul-popová zpěvačka, která se vydává poprvé na evropské turné. Absolventka Berklee se obklopí čtyřčlennou českou doprovodnou kapelou ve složení  Marek Novotný – p, Adam Tvrdý – g, Petr Tichý – b, Tomáš Vokurka - dr. Bohatý a plný hlas Pam Steebler je inspirován zpěvem Barbary Streisand, ,Mariah Carey, Adele či Kelly Clarkson. Zpěvačka nedávno vydala své debutové EP " Give In", pojmenované po jedné z jejích pěti originálních písní, nahraných v newyorských Avatar Studios. V hudbě Pam Steebler můžeme slyšet vlivy a odkazy jejích krajanek Joni Mitchell i Alanis Morissette, ale ve výsledku se jí podařilo působit především jako „umocňovač“ všech těchto odkazů a vytvořit si svůj vlastní a originální sound. Z hudby Pam Steebler vyzařuje "radost ze života" a její procítěný  zpěv nás zavede hluboko do její „soulové“ duše.

 

Vstupné na sezení 250 Kč, na stání 180 Kč. Sleva 10% na oba koncerty.

Balíček koncertů: 03.11.2016
 • Vertigo - křest CD

  03.11.2016 19:00

 • Pam Steebler Band (USA/CZ)

  03.11.2016 22:00

Braid-Epoque.jpg

Koncert výjimečně začíná v 17h!

Koncem března 2016 vyšlo u vydavatelství Steinway & Sons nové CD „FLOW“ . Na něm se posluchačům představuje společný projekt kanadského klavíristy a komponisty Davida Braida a Epoque Quartet.  CD s hudbou balancující na pomezí soudobé vážné hudby a jazzu bude pokřtěn po dvanácti koncertech v Kanadě a v New Yorku konečně také v pražském klubu Jazz Dock. Večer bude součástí festivalu "Dny Kanady v Praze "

Kmotrem CD se stane klavírista Petr Malásek.

Vstupné na sezení 200 Kč, na stání 150 Kč.

Balíček koncertů: 04.11.2016
 • Hugo Race Fatalists (AUS/ITA)

  04.11.2016 22:00

 • Epoque Quartet & David Braid (CZ/CAN)

  04.11.2016 17:00

Fatalists vizual Jazz Dock.jpg

Australský hudebník Hugo Race vystupuje v Praze často a rád, naposledy se zde objevil se znovuobnovenou kapelou True Spirit vloni na podzim, o rok dříve s Dirtmusic, předtím se Sepiatone. Jeho téměř neustálé koncertování má hodně společného také s tím, že někdejší spolupracovník Nicka Cavea a člen jeho Bad Seeds jednoduše neumí odpočívat. V době, kdy byli True Spirit u ledu, natočil hned několik alb se členy italské skupiny Sacri Cuori, kteří letos oslnili na festivalu Colours of Ostrava. Race se Sacri Cuori si společně říkají Fatalists; toto spojení vneslo do Australanovy tvorby svěžího ducha, zcela nové impulsy a velkou dávku vnitřní energie, což jistě rádi dosvědčí návštěvníci dvou předchozích, a to vyprodaných koncertů v pražském Jazz Docku. Právě tam se Hugo Race Fatalists v pátek 4. listopadu vracejí, aby zde představili nové společné album 24 Hours to Nowhere. Čeká nás eklektický mix bluesového písničkářství s hlasitými ozvěnami melodií ze spaghetti westernů a vůní Jaderského moře. Jejich písně jsou syrové, plná temné lyriky nesené Hugovým hlubokým zpěvem.

Vstupenky v předprodeji:

na sezení 390 Kč, na stání 280 Kč.

Vstupenky na místě v den koncertu:

na sezení 450 Kč, na stání 350 Kč.

Balíček koncertů: 04.11.2016
 • Hugo Race Fatalists (AUS/ITA)

  04.11.2016 22:00

 • Epoque Quartet & David Braid (CZ/CAN)

  04.11.2016 17:00

errrrrrrrrrrrrrrrr.JPG

Kašpárek chodí světem a může si hlavu ukroutit, jak přemýšlí nad tím, jak je to možné, že už  dávno měl přijet svatý Martin na bílém koni, ale po sněhu ani památky... až na paloučku potká smutného andílka Bělínka, který se mu přizná, že ztratil kouzelný zvonek, bez kterého nepřijede ani svatý Martin, ani zima, ani Vánoce. Jenomže Kašpárek má za čepicí a společně s chytrými a odvážnými diváky se vydají ztracený zvonek hledat. Po představení loutková dílna - výroba jednoduchých loutek a základy loutkové animace.

 

Vstupné 70 Kč dospělí, 50 Kč děti, děti do 2 let zdarma.

Balíček koncertů: 05.11.2016
 • JAZZ DOCK DĚTEM:"Kouzelný vánoční zvonek" s výtvarnou dílnou po představení - Loutky bez hranic

  05.11.2016 16:00

 • Jan Burian a Bizzare Band

  05.11.2016 19:00