classic jazz collegium.jpg

Dixieland a New Orleans Style v podání jedné z nejlepších pražských kapel seskupených okolo Boba Zajíčka.

 

Jednotné vstupné 90 Kč.

kabrna.jpg

Formace kolem hráče na klávesové nástroje Ondřeje Kabrny. Hlavní protagonista střídá klavír, hammond organ, syntezátory i Martenotovy vlny a vytváří tak zajímavé zvukové koláže. Hudba tria je velmi dynamická od naprostého pianissima až po rockové pasáže a také tempově a formově je velmi originální a překvapivá. V celkovém zvuku skupiny jsou slyšet nejrůznější hudební vlivy: jazz, rock, vážná hudba (Olivier Messiaen), vlivy Hammond varhaníků (Dr. Loonie Smith) i velikánů jazzového klavíru jako jsou Gonzalo Rubalcaba, Brad Mehldau či Keith Jarrett (keys,b,g,dr). 

Vstupné na sezení 200 Kč, na stání 150 Kč. 

jazzdock_v_noci velké rozl.jpg
NOW vs NOW 06 12 16.jpg

Ve spolupráci s Českým rozhlasem již tradičně koncem roku pořádáme jednodenní minifestival nesoucí název stejnojmenné hudební stanice. Opět se jedná zejména o progresivní a originální tělesa, pohybující se na pomezí žánrů a míchající jazz s elektronikou a dalšími prvky soudobé moderní vážné, rockové, alternativní i popové hudby.

Nejdříve vystoupí kvartet mladého klávesisty Alberta Romanuttiho s názvem Bert & Friends, kteří se na pódiu Jazz Docku ukáží poprvé a zahrají svojí poměrně extravagantní představu o acidjazzu ve 21. století.

Jako druhá vystoupí česko-rakouská skupina Purple is the Color. Její pojetí je podobně novátorské, i když spíše v akustickém zvuku klavíru, saxofonu, kontrabasu a bicích nástrojů. Tento evropský kvartet dali dohromady rakouský pianista Simon Raab a český saxofonista Štěpán Flagar. Přizvali si vynikající rytmickou sekci - kontrabasistu Martina Kociána a bubeníka  Michała Wierzgońe. Skvělá energie kapely je dána jednak tím, že se jedná o mladé hráče, ale také jejich neuvěřitelnou herní, improvizační a kompoziční vyspělostí.

Hlavním performerem večera bude americké trio Now VS Now, jehož jádrem je spolupráce klávesového mága Jasona Lindnera a řeckého zpívajícího basisty Panagiotise Andreou, které doplňuje fenomenální bubeník Justin Tyson. Jejich hudba používá jak elektroniku a taneční beaty, tak indické rágy a liché rytmy. Nenechte si ujít tuto špičkovou newyorskou kapelu, která v Evropě není často k vidění! Celý koncert bude pojímán jako jeden festivalový večer s jedním vstupným.

19.00 h - Bert & Friends (CZ/SK)

20.30 h - Purple is the Color (A/CZ)

22.00 h - Now vs Now  (USA)

Vstupné na celý večer na sezení 450 Kč, na stání 300 Kč.

jazzdock_v_noci velké rozl.jpg
Talent Transport vizual 01.png

Talent Transport neuznávají hudební škatulky a nemají rádi kalkul. Tři hudebníci z různých koutů Slovenska hrají čistou esenci hudby, inspirovanou odkazem Marka Brezovského. Kompozičně přesahují jazz, art rock, pop a současnou vážnou hudbu. V Jazz Docku zahrají dva koncerty: První bude selekcí skladeb z jejich debutového alba u vydavatelství Slnko Records a na druhém koncertě odezní písně z muzikálu Deža Ursínyho Petr a Lucie, v interpretaci Doroty Nvotové a Jakuba Ursínyho.

Vstupné na celý večer na sezení 250 Kč, na stání 180 Kč. 

jazzdock_v_noci velké rozl.jpg
ježíšek.jpg

Betlémský příběh o narození Ježíška. Archanděl Gabriel nás provede příběhem Ježíška, Josefa, Marie a všech, kdo přišli do Betléma Ježíška pozdravit a obdarovat. Čert ve službách krále Heroda se sice snaží, seč může, ale archaděl Gabriel jejich plány překazí…

Jednotné vstupné 70 Kč dospělí, 50 Kč děti, děti do 2 let zdarma.

Místa k sezení nerezervujeme, usazujeme primárně děti.

Vstupenky jsou ke koupi přímo na místě, kapacita je dostatečná.

 

upoutavka_rom_schaerer_eberle.jpg

Velmi originální trio v neobvyklém složení - zpěv, trubka a kytara prezentuje vlastní hudbu, která je expresivní i lyrická, energická, vtipná, perkusivní i harmonicky propracovaná. Kytarista Peter Rom, zpěvák a beatboxer Andreas Schaerer a trumpetista Martin Eberle využívají všechny hudební styly jako zdroj inspirace - jazz, blues, funk, avantgardu i pop, ale také výdobytky beatboxu.

Vstupné na sezení 250 Kč, na stání 180 Kč.

 

Balíček koncertů: 10.12.2016
 • SWISS JAZZ: Rom-Schaerer-Eberle (CH)

  10.12.2016 19:00

 • GROOVE DOCK:JAZZ TO DANCE

  10.12.2016 21:30

ultrafino.jpg

Další vydání úspěšného jazzově tanečního večera. Od swingu přes bebop, hardbop, latin, fusion, acidjazz až po současný klubový sound. Servírováno výhradně z vinylových desek v souhře s živými muzikanty.

Mr. Ultrafino

Spolutvůrce pražské jazz/funkové DJské scény, DJ Rádia1 a rezident pravidelných klubových akcí orientovaných na funk, soul a jazz. Spoluzakladatel a rezident jediné české klubové noci orientované na taneční jazz, která si v Jazz Docku buduje pověst jedné z nejlepších akcí svého druhu v Evropě.

DJ Yukimura (Mustakillah Sound)

Ostřílený pražský DJ, producent, promotér, organizátor, sběratel vinylů a tvůrce dramaturgií zásadních pražských hudebních klubů. Stojí za projekty jako Al-Yaman, Mustakillah Sound, labelem United Forces of Dub a hudebními kompilacemi určenými pro japonský hudební trh. Jeho hudební záběr sahá od dubu, přes ethno až po afrobeat, funk a jazz. Na Groove Docku vystoupí se speciální jazzovou selekcí.

Dudu Morais

Brazilský perkusista, zpěvák a konstruktér perkusivních nástrojů. Leader pražské latinskoamerické hudební scény, který spolupracoval například s Yvonne Sanchez, živými salsa projekty a je stálým a oblíbeným spoluhráčem DJů napříč všemi žánry od funku po drum'n'bass.

GROOVE DOCK: Vždy druhou sobotu v měsíci. Startujeme po 21:30, do 22 h vstupné zdarma

(nevztahuje se na místa k sezení),

jednotné vstupné od 22 h 100 Kč. 

DANCE TO JAZZ AT JAZZ DOCK!

Balíček koncertů: 10.12.2016
 • SWISS JAZZ: Rom-Schaerer-Eberle (CH)

  10.12.2016 19:00

 • GROOVE DOCK:JAZZ TO DANCE

  10.12.2016 21:30

jjjazz.jpg

Kapela J. J. Jazzmen vznikla roku 1993. Pod vedením kapelníka Jana Jiruchy (J. J.), který dal kapele i své jméno, vystupovala s programem "Remembrance of Louis Armstrong" mimo domácí scénu na mnoha místech po celém světě: v Německu, Dánsku, USA, Anglii, Francii, Švýcarsku, Itálii, na Mittelmeer Jazz Cruise a podobně. V březnu a v červnu 2000 hostoval s J. J. Jazzmen v Praze a Berlíně bývalý Armstrongův spoluhráč, člen jeho "All Stars", klarinetista Joe Muranyi. V následujícím roce byla kapela J. J. Jazzmen poctěna pozváním přímo do "kolébky" jazzu. V rodišti Louise Armstronga hrála v květnu 2001 na slavném "New Orleans Jazz & Heritage Festivalu".

Jednotné vstupné 90 Kč.

smoldas.jpg

Kytarista L. Šmoldas založil nové seskupení - varhaní trio. Přizval ke spolupráci vynikajícího varhaníka Jakuba Zomera, který je v Jazz Docku již dobře znám ze svých projektů a o generaci mladšího bubeníka Václava Pálku, jenž má čerstvě za sebou studium v dánské Kodani. Libor Šmoldas Organ Trio vás překvapí přívalem pozitivní energie, s níž hraje vlastní skladby, vycházející nejen z jazzové tradice, ale silně se opírající o blues, funk a soul. L. Šmoldas ve svých třiatřiceti letech koncertoval na čtyřech kontinentech a ve světových metropolích jako New York, Washington, Sydney, Peking, Istanbu l, Vídeň, Berlín, Denver, Milán, Filadelfie, Brisbane nebo Londýn. Při živých vystoupeních nebo ve studiu se potkal již s velkou řadou mimořádných světových osobností, jako jsou George Mráz, Jeff Ballard, Sam Yahel, Bobby Watson, Adam Nussbaum, Brian Charette a mnoho dalších. Má na kontě šest vlastních alb a mnoho dalších v roli spoluhráče.

 Vstupné na sezení 200 Kč, na stání 150 Kč. 

ponorka.jpg

Jedinečný jednočlenný „orchestr“‘ Circus Ponorka je originální nu-folk „one-man-show“. Na podium přijde jediný člověk s akustickou kytarou a začnou se dít věci. Během chvilky se za pomoci elektronických „mašinek“ a dvou mikrofonů, poskládá zvuk celé kapely, ve které nechybí bicí, basa, několik kytarových partů a dokonce pěvecký sbor (voc,g,eff).

Vstupné na sezení 200 Kč, na stání 150 Kč.  

Balíček koncertů: 12.12.2016
 • Circus Ponorka

  12.12.2016 19:00

 • Duende ft. Speciální host:Flamenco tanečnice Dita Konášová (CZ/PERU)

  12.12.2016 22:00

duendeeee.jpg

Sofistikovaný jazz s prvky worldmusic. Duende je mezinárodní multižánrová kapela, jejichž tvorbu tvoří autorská hudba pohybující se od latinsko-americké hudby přes flamenco, africkou hudbu až po jazz. To vše zabaleno do písničkové formy s dostatečně velkým prostorem k improvizaci. Kapelu tvoří kvartet předních profesionálních hudebníků. (kytara, perkuse, piáno, kontrabas, zpěv)

Vstupné na sezení 200 Kč, na stání 150 Kč. Sleva 10% na oba koncerty.

Balíček koncertů: 12.12.2016
 • Circus Ponorka

  12.12.2016 19:00

 • Duende ft. Speciální host:Flamenco tanečnice Dita Konášová (CZ/PERU)

  12.12.2016 22:00

jazzdock_v_noci velké rozl.jpg
ruml.jpg

Prezentační večer Mezinárodní konzervatoře Praha na kterém se budou prezentovat studenti této školy a společně se svými lektory zahrají jazz na velmi dobré úrovni.

Vystoupí také známý zpěvák Ondřej Ruml.

Vstupné na sezení 200 Kč, na stání 150 Kč

Balíček koncertů: 14.12.2016
 • Vánoční koncert Mezinárodní konzervatoře Praha

  14.12.2016 19:00

 • Hot Sisters

  14.12.2016 22:00

hot sisters.jpg

Swingové vokální trio ve složení Doris Lamošová, Alice Bauer a Sophia Lamošová. V jejich repertoáru se objevují převážně vlastní aranže evergreenů, ale i mnoho autorských skladeb s vtipnými českými texty. Do klasického swingu se nebojí zakomponovat moderní prvky jako například beatbox, anebo udělat vtipný, do swingu laděný cover světových hitů. Doprovodí je 8 členný band ve složení: J. Polydor - klavír, A. Šturma - kontrabas, P. Mikeš - bicí, J. Šimůnek - house, M. Hrubec - kytara, M. Jůzl, T. Černý, J. Šatra -  dechová sekce a speciální host - pan Bob Zajíček na kornet.

Vstupné na sezení 200 Kč, na stání 150 Kč. Sleva 10% na oba koncerty.

 

Balíček koncertů: 14.12.2016
 • Vánoční koncert Mezinárodní konzervatoře Praha

  14.12.2016 19:00

 • Hot Sisters

  14.12.2016 22:00

jazzdock_v_noci velké rozl.jpg
Vesna_small.jpg

Vesna je něco víc než jen hudba. Je to brána do zapomenutého světa plného tajemství a magičnosti. Inspiruje se folklórní hudbou, kterou přivádí do nových kontextů. Písně jsou postavené na jímavých melodiích a poetických textech, stylově propojují slovanskou hudební tradice s klasickou hudbou a jazzem. Kapela vznikla díky setkání zpěvačky, skladatelky a textařky Patricie a aranžéra Dominika Svobody. Projekt byl podpořený Berklee College of Music a Strunami podzimu.

Vstupné na sezení 200 Kč, na stání 150 Kč.

Balíček koncertů: 16.12.2016
 • Vesna

  16.12.2016 19:00

 • Downloud - křest CD

  16.12.2016 22:00

zuzka.jpg

Downloud je šestičlenné těleso seskupené kolem zpěvačky a autorky písní Zuzany Kropáčové. Kapela se skládá ze zajímavých hudebníků, působících již dlouho na české hudební scéně (Jakub Vejnar - b, Jiří Šimek - g,Vladimír Dudek - g, Jakub Šindler - dr, Stanislav Lenert - electronics). .Jejich hudba prochází napříč různými hudebními žánry od popu přes elektroniku, folk, až po psychadelic groove. Živý zvuk kapely je obohacen o mnoho různorodých elektronických zvuků. Kapela v současnosti vydává album Better Than Worse a plynule tak navazuje na předcházející tvorbu Zuzany Kropáčové s kapelou SOIL.

Po koncertě vystoupí ještě DJ  Coolcream a DJ Kardio!

Vstupné na sezení 300 Kč, na stání 200 Kč. Sleva 10% na oba koncerty.

Balíček koncertů: 16.12.2016
 • Vesna

  16.12.2016 19:00

 • Downloud - křest CD

  16.12.2016 22:00