swingfonix2_1.jpg

Zajímavý nový swingový projekt sdružený okolo zpěvačky Petry Ernyei se zabývá interpretací jazzových standardů v osobitých úpravách pro zpěv, klarinet, klavír, kytaru a kontrabas. Staří hudební přátelé se sešli v nové kapele. Tito muzikanti spolu hráli již v Jakub Šafr Quartetu, Hottentots Orchestra, Shaffer's Riffers a dalších seskupeních. Nyní dohromady tvoří páteř bigbandu Harlemania a na jaře 2014 se rozhodli dát svému spoluhraní nový impuls a založili kapelu Swingfonix, kde prezentují swing 30. až 50. let (voc,cl,p,g,b).

Vstupné na sezení 200 Kč, na stání 150 Kč. 

image1.JPG

Nejslavnější kapela z období 2050, ktera se vrátí v čase, aby zahrála jejich největší hity z roku 2049. Tato dvorní kapela prezidenta světa Billa Bextona je držitelem ocenění za osvícení všech hudebních žánrů, včetně future bleebopu. Stvůrcem je Albert Romanutti, zpěvak, klávesista, hitmaker a blízký přítel Billa Brixtena. V šíření jeho filosofie jsou mu nápomocni blízcí přátelé (také přátelé Billa Braxtena), a to Vlado Mikláš (g), David Herzig (bg), Jakub Šindler (d). V recenzích se o jejich hudbě píše jako o nemožné na ni napsat jakoukoliv recenzi. Ti, kteří si troufli, psali o neuchopitelné kráse a záhy zmizeli. 

Vstupné na sezení 300 Kč, na stání 200 Kč. Sleva 10% na oba koncerty.

Tři medvědi a drzá Máša Loutky bez hranic.jpg

Medvědi šli na med, takže chaloupka je prázdná, Mášenka se v lese nudí, a tak vleze dovnitř oknem, jak to bude dál?

Vstupné 70 Kč dospělí, 50 Kč děti, děti do 2 let zdarma.

Místa k sezení nerezervujeme, usazujeme primárně děti.

Vstupenky jsou ke koupi přímo na místě, kapacita je dostatečná.

mika_szymon_upoutavka_04.jpg

Fantastický mladý polský kytarista, který zvítězil v mnoha prestižních soutěžích a spolupracoval s mnoha významnými evrospkými hudebníky. Jeho hudba je originální, svěží a kompozičně propracovaná, a zároveň těží z mimořádné instrumentální zdatnosti všech zúčastněných. Trio totiž dotváří poslký kontrabasista Max Mucha a renomovaný izraelský bubeník Ziv Ravitz!

Koncert uvádíme ve spolupráci s Polským institutem. Vstupné na sezení 300 Kč, na stání 200 Kč.

Balíček koncertů: 25.02.2017
 • JAZZz POLSKA:Mika Szymon Trio (POL/IL)

  25.02.2017 19:00

 • LATINO SATURDAYS: Pragasón (CU/CZ)

  25.02.2017 22:00

Pragasón 1 (1).jpg

Sedmičlenná skupina Pragasón se od svého vzniku snaží přinášet autentickou podobu tradiční kubánské hudby od méně známých rytmů, jako Danzón, Bolero a Son, po známější rytmy jako Chachachá, Mambo a Salsa. Leader a zpěvák Jorge Concepcion, původem z Kuby, se také věnuje výuce tanců a vystoupením jako konferenciér a stepař (voc,p,b,con,bon,sax,trp).

Vstupné na sezení 300 Kč, na stání 200 Kč. Sleva 10% na oba koncerty.

Balíček koncertů: 25.02.2017
 • JAZZz POLSKA:Mika Szymon Trio (POL/IL)

  25.02.2017 19:00

 • LATINO SATURDAYS: Pragasón (CU/CZ)

  25.02.2017 22:00

metropolitan jazz band eminger.jpg

MJB Praha trumpetisty Josefa Krajníka byl založen v r. 1972. Z původně dixielandového zaměření se léty postupně vykrystalizoval orchestr, který má v repertoáru skladby od dixielandu po mainstream. Přes některé personální výměny zůstává zvuk MJB díky nezaměnitelnému stylu hraní na trubku Josefa Krajníka stále stejný. Jeho styl vychází ze hry legendárního L. Armstronga, Roye Eldridge a dalších.

Jednotné vstupné 90 Kč.

arcgh.jpg

Exkluzivní mezinárodní kvartet složený z hudebníků z celé Evropy. Oceňovaný švédský pianista Mattias Nilsson a jeden z nejvíce uznávaných rakouských saxofonistů Ray Aichinger se setkali s předním českým bubeníkem, žijícím ve Vídni, Martinem Kleiblem a kontrabasistou Štefanem Bartušem , aby vytvořili kapelu, která se vydala na středoevropské turné. Jejich hudba je plnokrevný jazz, který si za předlohu bere jak témata z jazzu, popu, filmové hudby i lidové hudby, tak vlastní, originální kompozice. Skvělé instrumentální schopnosti všech čtyřech hudebníků slibují velký jazzový zážitek na evropské úrovni.

Ray Aichinger - sax (Austria), Mattias Nilsson - piano (Sweden), Štefan Pišta Bartuš - bass (Slovakia), Martin Kleibl - drums (Czech).

Vstupné na sezení 200 Kč, na stání 150 Kč.  

Prophet vizual 2017 - A6.jpg

Capricorn Promotion uvádí: Po bezmála dvou letech se do Prahy vrací jedna z pravých amerických legend, kalifornský kytarista a zpěvák Chuck Prophet. V osmdesátých letech se skupinou Green on Red pomáhal definovat nezávislý rock ve směru alt-country, na sólovou dráhu nastoupil v roce 1992. Kariéra Chucka Propheta, notně protkaná drogovými a alkoholovými závislostmi, trvá více než třicet roků, ovšem v žádném není na ústup, naopak – jeho alba z posledních let jsou totiž hodnocena možná vůbec nejlépe. Krátce před pražským koncertem jeho diskografii doplní očekávaná novinková kolekce Bobby Fuller Died For Your Sins. Svou čerstvou desku Chuck Prophet představí za doprovodu skupiny The Mission Express poprvé v pověstné atmosféře pražského Jazz Docku.

Vstupenky v hodnotách 280, (k stání) a 350, (k sezení) jsou v prodeji v předprodejní síti GoOut.cz (+ obvyklé distribuční poplatky).

Na místě v den koncertu pak budou k dispozici zbylé vstupenky za 350, (k stání), resp. 450, (k sezení). 

odd.jpg

Koncertní série Jazzbit je sesterským projektem Mladí Ladí Jazz. Mimo období samotného festivalu již 5 let pravidelně představuje mladé talenty české i zahraniční jazzové scény. V rámci programu v minulosti mimo jiné vystoupili Oran Etkin (USA), Femi Temowo (UK) či kapela Eggnoise.

20 h - Studená fúze (jazzrock)

Studená fúze je čerstvě vzniklá mladá kapela, hrající převážně autorskou tvorbu. Její členové jsou z větší části studenty pražské Konzervatoře Jaroslava Ježka, kde se také prvně potkali. Mezi jejich skladbami lze nalézt jak intimně náladové, tak i agresivněji laděné kompozice, vyjadřující celou škálu pocitů z konfrontace hudebníků s okolním světem. Z předměstské zahrádky do čínské továrny a zpět; cestou se zastávkou v JazzDocku!
 
Obsazení:
 
Zdeněk Ryba – saxofon
 
Martin Adamovský – kytara
 
Jan Techl – klávesy
 
Matouš Holada – baskytara
 
Vítězslav Patočka – bicí

 

21:30 – Odd Gifts

The Odd Gifts jsou sólovým projektem Ondřeje Galušky, kytaristy, pozounisty, zpěváka a spoluautora písní skupiny eggnoise, s níž nahrál čtyři alba. Za svou desku ALBUMEN získali eggnoise tři nominace na největších nezávislých hudebních cenách světa Just Plain Folks 2009 Music Awards. V roce 2010 doprovázeli na turné Lenku Dusilovou. V roce 2015 odehráli koncert v Millenium Parku v Chicagu a doprovodili Jima Peterika (The Ides of March, Survivor), spoluautora světového hitu Eye of the Tiger.

První album projektu, nazvané O.G. and the Odd Gifts, vyšlo na podzim 2012 a bylo pořadem Neon na ČRo Pardubice zařazeno mezi 14 nejlepších desek roku a získalo Harvest Prize na nezávislých hudebních cenách TAIS Awards.

Ondřej Galuška je také spoluautorem soundtracku k filmu Jana Hřebejka Svatá Čtveřice. Jeho verze písně Tea and Crumpets vyšla na albu Bazarem Proměn: A Tribute to Vladimír Mišík.

V roce 2015 mu v nakladatelství TOGGA vyšla kniha Tělo hudby, hudebně-filosofická práce koncipovaná pro širší čtenářstvo zajímající se o hudbu.

Jako pozounista, kytarista a zpěvák přispěl Ondřej Galuška na alba Oldřicha Janoty, Květů, Longital, Downloud, Bongo Bombarďáka, Legendary Buccaneers, Jana Maxy a dalších.

30. srpna 2016 vyšlo druhé album projektu The Odd Gifts nazvané Migrant Songs, na kterém se jako hosté podíleli James Harries, Alasdair Bouch, Justin Lavash, Bijou Camara a další. Milan Tesař z rádia Proglas album zařadil mezi 17 nejlepších desek roku ve svém silvestrovském pořadu, magazín Alterecho je řadí mezi 20 nejlepších alb roku a rovněž na kultmix.cz se dostalo do širších nominací na album roku. V anketě rádia Proglas o desku roku se umístilo mezi prvními pěti. Kapela si opět vysloužila několik nominací na nezávislých TAIS Awards.

Vstupné do 26 let 90 Kč, nad 26 let 180 Kč. Jednotné vstupné na sezení 250 Kč.

fanfan promo.jpg

Kapelu, jejíž žánr bývá pro svou hravost někdy označován jako kinder-jazz, založila v roce 2009 Eliška Svobodová, studentka skladby na Konzervatoři J. Ježka. Z této školy a z VOŠ pochází také ostatní členové: flétnista Dušan Navařík (wrgha POWU Orchestra, Bizarre Band), pianista Jan Mazura (Emperor Penguin), baskytarista Jan Neruda a bubeník Šimon Hajdovský (Sinuhet, Manželé, Akline). Typickým rysem kapely je melodika Hammond a také různé hudební experimenty – např. použití estonské citery. Autory hudby jsou Eliška Svobodová a Jan Mazura.

Vstupné na sezení 200 Kč, na stání 150 Kč.

Balíček koncertů: 01.03.2017
 • Fanfán Tulipán

  01.03.2017 19:00

 • Leona & Transition

  01.03.2017 22:00

DSC_0205_mensi Leona.jpg

Souljazzová zpěvačka Leona Prokopcová se vrací na scénu s novým repertoárem, který vyjadřuje její vnitřní proměnu, jíž prošla během své šestileté pauzy. Leoninou největší inspirací je výrazná zpěvačka a baskytaristka Meshell Ndegeocello. Ke spolupráci na svém novém projektu Transition si přizvala výborné muzikanty: Patrik Karpentski, Jakub Zomer, Jan Jakubec a Tomáš Hobzek. 

Vstupné na sezení 200 Kč, na stání 150 Kč. Sleva 10% na oba koncerty

Balíček koncertů: 01.03.2017
 • Fanfán Tulipán

  01.03.2017 19:00

 • Leona & Transition

  01.03.2017 22:00

jazzdock_v_noci velké rozl.jpg
jamiemmm.JPG

Folk, soul, rock a blues v podání charizmatického britského zpěváka a kytaristy. Dříve hrál Jamie s takovými hvězdami, jako jsou Don McLean, The Blues Band, Paul Young and Los Pacaminos, s frontmanem skupiny Squeeze Glennem Tilbrookem a britskou bluesovou legendou Long Johnem Baldrym (voc,g,g,harm).

Zde recenze: https://hudba.proglas.cz/noklasik/folk/the-amplified-acoustic-band-now-here-this-recenze-cd/

Vstupné na sezení 200 Kč, na stání 150 Kč.

Balíček koncertů: 03.03.2017
 • Lasse Matthiessen & Band (DK/DE)

  03.03.2017 22:00

 • Jamie Marshall's Amplified Acoustic Band (UK)

  03.03.2017 19:00

Lasse_Matth.jpg

Dánský písničkář se vrací na tuzemská pódia.

Syn významného jazzového pianisty, producenta a spisovatele Ole Matthiessena, se v hudebním žánru nepotatil. Ačkoliv uvažoval o dráze jazz kytaristy, brzy pochopil, že je mu milejší přímější písničkářství. Zvolil dobře, vždyť bývá označován za dánského Boba Dylana i Drakea. Jeho niterně naléhavé texty doprovázené jednoduchými, avšak dynamicky vystavěnými melodiemi, oceňují fanoušci i kritici - nadšené recenze vyšly v prestižních periodikách jako Rolling Stone Magazine, Frankfurter Allgemeine Zeitung, Die Zeit a Süddeutsche Zeitung. Jeho aktuální album „Wildfires“ bylo prezentováno na Stern.de či televizi VIVA i MTV. Není náhoda, že je Matthiessen oblíben především v sousedním Německu. Právě během studií v Berlíně nastartoval svou hudební dráhu a velkoměsto stále považuje za svůj druhý domov. Později vystupoval také v Rakousku, Polsku, Švýcarsku, Francii, Španělsku, Norsku i v USA, do širšího povědomí se dostal i díky předskakování hvězdám jako Anna Calvi nebo Suzanne Vega.

Matthiessen brzy přidá do diskografie páté album. Novinka, jež se chystá na jaro tohoto roku, je jasným důkazem, že ve své tvorbě neustrnul. Oproti ozvěnám cinematic rocku a komorněnjšího písničkářství Wildfires, míří talentovaný Dán do vod inteligentního popu extrovertního vyznění.

 Od roku 2015 pravidelně přijíždí do České republiky. Tentokrát se Matthiessen  představí spolu se svou čtyřčlennou kapelou ve složení kytary, basa a bicí, a to hned na sedmi zastávkách v Plzni, České Třebové, Praze, Olomouci, Brně, Veselí nad Moravou a Zubří. Své síly během turné propojí i s písničkářkami Lucií Redlovou a Lenkou Dusilovou.

 

Vstupné na sezení 300 Kč, na stání 200 Kč. Sleva 10% na oba koncerty.

 

www.facebook.com/lassematthiessen

Balíček koncertů: 03.03.2017
 • Lasse Matthiessen & Band (DK/DE)

  03.03.2017 22:00

 • Jamie Marshall's Amplified Acoustic Band (UK)

  03.03.2017 19:00

perníková.jpg

Napínavé, ale i veselé bloudění Jeníčka a Mařenky hlubokým lesem s perníkovou chaloupkou. Půvabně inscenovaná loutková pohádka.

Jednotné vstupné 70 Kč dospělí, 50 Kč děti, děti do 2 let zdarma.

Prodej vstupenek pouze na místě, dostatečná kapacita.

Balíček koncertů: 04.03.2017
 • JAZZ ČTYŘ KONTINENTŮ::ZHENYA STRIGALEV'S NEVER GROUP:LINLEY MARTHE:FEDERICO DANNEMAN:ERIC HARLAND

  04.03.2017 21:00

 • JAZZ DOCK DĚTEM: "O perníkové chaloupce"- Divadlo Na cestě

  04.03.2017 16:00

ZHENYA.jpg

Avantgardní ruský saxofonista, který žije a tvoří v New Yorku, přiveze exceletní band tvořený top hráči současné světové scény. Bubeník Eric Harland hrává s hudebníky jako je Dave Holland, Betty Carter, Joe Henderson, MyCoy Tyner, Michael Brecker, Terence Blanchard, Branford a Wynton Marsalis, Wayne Shorter, Ravi Coltrane, Terence Blanchard, Charles Lloyd nebo Joshua Redman. Je to jeden z nejuznávanějších jazzových bubeníků současnosti. Francouzský basista Linley Marthe je u nás ponejvíce znám jako spoluhráč Joe Zawinula v jeho Zawinul Syndicate, ale má za sebou velmi pestrou kariéru specialisty na funkové a africké groovy. Spolupracoval např. se Stéphanem Belmondem, Davidem  Liebmanem nebo Randy Breckerem. Rytmická sekce Harland - Marthe je naprosto strhující, jejich groove vás zvedne ze židlí! Celou skupinu doplňuje famózní kytarista Federico Dannemann, který je vyhledávaným studiovým kytaristou a velmi univezálním hráčem jak jazzu, tak fusion. Disponuje obrovskou invencí  a zvukově barevnou hrou, používajíce hodně elektronických efektů. Hudba Zhenyi Strigaleva je mixem postbopu, freejazzum, hipohopu, funku i evropské avantgardy a překypuje neuvěřitelnou energií a sthrujícími instrumentálními výkony. Nenechte si ujít vidět tuto neuvěřitelnou sestavu naživo!

Vstupné v předprodeji na sezení 450 Kč, na stání 250 Kč,

na místě v den koncertu na sezení 550 Kč, na stání 300 Kč.

Na koncert se nevztahují klubové slevy.

Děkujeme za pochopení.

Balíček koncertů: 04.03.2017
 • JAZZ ČTYŘ KONTINENTŮ::ZHENYA STRIGALEV'S NEVER GROUP:LINLEY MARTHE:FEDERICO DANNEMAN:ERIC HARLAND

  04.03.2017 21:00

 • JAZZ DOCK DĚTEM: "O perníkové chaloupce"- Divadlo Na cestě

  04.03.2017 16:00

Revival Swing Band (1).jpg

Revival Swing Band byl založen roku 1979. „RSB“ hraje od tradičního jazzu po zvuk swing bandu, evergreenové melodie D. Ellingtona, C. Basieho, L. Armstronga, G. Gershwina aj.

Jednotné vstupné 90 Kč. 

robby.jpg

Americký saxofonista Robby Marshall cestoval a nahrával s takovými veličinami jako jsou Bobby McFerrin, Michael Bublé, Tom Jones, Carlos Santana, Hugh Laurie, Dave Douglas, Nancy Wilson a mnoho dalších. V současné době je stálým členem kapely Cassandry Wilson. Hrál s ní ve slavném divadle Apollo v  New Yorku, na legendárním newportském jazzovém festivalu, italském Umbria Jazz Festival, a vystupoval s ní též ve slavném hudebním programu Austin City Limits.

Marshall se narodil  a vyrůstal v Kalifornii, po absolvování Thornton School of Music se stal aktivním kapelníkem a vyhledávaným sidemanem v oblasti Los Angeles. Jeho přítomnost na nově vznikající losangeleské jazzové scéně mu přinesla chválu kritiků i obdiv fanoušků. Týdeníkem LA Weekly byl prohlášen za "inovativního a vysoce vynalézavého" hráče roku. Kromě častých amerických a evropských turné s jazzovými veličinami si se svým kvartetem zahrál třeba i v Asii (Japonsko), na festivalu v Limě a festivalu de Carcassonne ve Francii. Na českém turné Robbieho doprovodí  hudebníci z jednoho z velkých zjevení loňského roku, tria Petra Beneše.

Vstupné na sezení 250 Kč, na stání 180 Kč.

Elena Sonenshine.jpg

Po delší době se na pódiu našeho klubu objeví skvělá jazzová zpěvačka Elena Sonenshine. Její skvělý smysl pro rytmus, sametový hlas a perfektní frázování potěší všechny příznivce vokálního moderního jazzu. Repertoár kapely se skládá většinou z originálních aranží známých standardů a také z některých vlastních kompozic.

Vstupné na sezení 200 Kč, na stání 150 Kč. 

Balíček koncertů: 06.03.2017
 • Elena Sonenshine & Jocose Jazz

  06.03.2017 19:00

 • František Kop Quartet

  06.03.2017 22:00

frantisek-kop-pouzit.jpg

Ve výběru repertoáru tohoto kvartetu je kladen důraz na vlastní tvorbu (Kop, Malásek), která směřuje k větší prokomponovanosti jednotlivých skladeb. Stylové rozpětí původních kompozic je poměrně široké, protože se inspiruje rozličnými hudebními vlivy - blues, funk, latin, free. Soubor ale také interpretuje některé skladby velikánů moderního jazzu, jako jsou J. Coltrane, W. Shorter, T. Monk (ts,p,b,dr). 

 

Vstupné na sezení 200 Kč, na stání 150 Kč. Sleva 10% na oba koncerty.

Balíček koncertů: 06.03.2017
 • Elena Sonenshine & Jocose Jazz

  06.03.2017 19:00

 • František Kop Quartet

  06.03.2017 22:00