adam tvrdy pouzit.jpg

Power trio, jehož leaderem je kytarista Adam Tvrdý, má ve svém repertoáru písně rockerů jako Sting nebo The Beatles, vlastní skladby, filmovku Lalo Schifrina i Blues, Jazz, Latin a Fusion skladby autorů jako Jack McDuff, The Champs,  Bob Berg, John Scofield, Chick Corea, Victor Young a další. Rytmiku tvoří vynikající hudebníci Jan Jakubec na šestistrunnou baskytaru a Jiří Stivín na bicí nástroje. V Tough 3 jde hlavně o dynamickou souhru plnou napětí, překvapení, exprese, hudebního humoru i vážnosti (g,b,dr).

Vstupné na sezení 200 Kč, na stání 150 Kč. 

jamiemmm.JPG

The Amplified Acoustic Band je pražská multižánrová hudební skupina s bluesovými kořeny kolem anglického písničkáře, zpěváka a kytaristy Jamieho Marshalla. Kapela disponuje bohatým autorským i převzatým repertoárem a výrazným aranžérským potenciálem. Jamieho doprovázejí zkušení hudebníci, kteří jsou výraznými personami na české hudební scéně. Celkový zvuk je navíc obohacen o sólový vokální projev Svatky Hlávkové Štěpánkové. The Amplified Acoustic Band vystupuje pravidelně na domácí i evropské klubové a festivalové scéně. V roce 2014 vyšlo debutové šestipísňové album „Jamie Marshall´s Amplified Acoustic Band“, které je zčásti autorské. Kapela nabízí posluchačům nevšední zážitek především díky charismatickému a osobitému zpěvu Jamieho, výborné instrumentaci a spontánnímu projevu muzikantů (voc, g, g, b, perc).

Vstupné na sezení 200 Kč, na stání 150 Kč. 

jazzdock_v_noci velké rozl.jpg
EBTF17-Prag1.jpg

Duo Florian „Flo“ Kern & Adrian Krug (D) (blues – soul)

Kytarista Florian Kern používá v bluesové hudbě i havajskou kytaru. Jeho výrazný hlas zve posluchače na cestu, která prochází různými hudebními oblastmi – od blues, přes jazz a soul, až po folk. Díky bluesové foukací harmonice Adriana Kruga získávají písně „Flo“ Kerna další velmi zajímavé variace zvukového spektra. Koneckonců na jízdu s Europe Blues Train 2017 se „Flo“ kvalifikoval vlastně již v roce 2012 svým CD, které se jmenuje „Train Ticket“. Florian Kern – g; Adrian Krug –  harm.

https://flowkern.wordpress.com/

Jan Hirte's „Ginger Blues“ with Jessie Gordon (D/AUS) (blues – swing)

Kytarista Jan Hirte a zpěvačka Jessie Gordon se setkali v Berlíně a od té doby spolu hrají. Jan Hirte je již několik dekád považován za jednoho z nejlepších bluesových kytaristů v Evropě. Australská jazzová a bluesová zpěvačka Jessie Gordon vyhrála několik ocenění, vystoupila na festivalech po celé Austrálii a procestovala Singapore, Německo, Francii a Španělsko. V České republice bude poprvé. Za spoluúčasti pianisty Matthiase Falkenaua a basisty Doriana Gollise se koncert v Jazz Docku stane zářící swingovou revue z blues, jazz a ragtime. Jessie Gordon – voc, ukulele; Jan Hirte – voc, g; Matthias Falkenau – p; Dorian Gollis –  b.

Vstupné na celý večer na sezení 400 Kč, na stání 270 Kč. 

http://www.jessiegordon.com.au/

https://www.janhirte.com/

EBTF17-Prag2.jpg

Charlie Slavík and The Rhythm Girls (blues)

Charlie Slavík je nejuznávanějším hráčem na foukací harmoniku v ČR. Jako jediný Čech v historii se v roce 2013 zúčastnil prestižní mezinárodní bluesové soutěže IBC v americkém Memphisu, kde postoupil až do semifinále. Jeho schopnost použití nástroje napříč žánry dokládá množství hudebních nosičů, na kterých se jako sólista podílel. The Rhythm Girls – Tereza Nálevková, Radka Říhová, Karolína Stasiaková – jsou tři půvabné zpěvačky zapálené do rytmu swingu. Skupinu doprovází kytarista Kuba Červinka.

http://www.charlieslavik.com

T's Independent Boogie Co (D) (blues)

Tuto kapelu tvoří berlínští nezávislí muzikanti, kteří sdílí Trotterovo nadšení pro blues. Poté, co But Trotter strávil více než dvě desetiletí ve Velké Británii a Austrálii a sbíral zkušenosti v různých hudebních žánrech a kapelách, se před několika lety vrátil do Berlína. Shromáždil kolem sebe muzikanty, kteří se scházejí, aby společně oslavili svoji bluesovou vášeň. Julius Seelig – voc; Benny Krise – g; Marc Witte – keys; Markus Kunz – harps; Roger Radatz – dr; But Trotter – b.

Vstupné na celý večer na sezení 400 Kč, na stání 270 Kč. 

jazzmen.jpg

Kapela J. J. Jazzmen vznikla roku 1993. Pod vedením lídra Jana Jiruchy, který dal kapele i své jméno, vystupovala s programem „Remembrance of Louis Armstrong“ na mnoha místech po celém světě: v Německu, Dánsku, USA, Anglii, Francii, Švýcarsku, Itálii, na Mittelmeer Jazz Cruise a podobně. V březnu a v červnu 2000 hostoval s J. J. Jazzmen v Praze a Berlíně bývalý Armstrongův spoluhráč, člen jeho „All Stars“, klarinetista Joe Muranyi. V následujícím roce byla kapela J. J. Jazzmen poctěna pozváním přímo do kolébky jazzu. V rodišti Louise Armstronga hrála v květnu 2001 na slavném „New Orleans Jazz & Heritage Festivalu“.

Jednotné vstupné 90 Kč.

dorůžka trio optimal foto.jpg

Kytarista a skladatel David Dorůžka, jehož význam i aktivity výrazně přesahují české hranice, vystoupí s programem ze svého nového autorského alba „Autumn Tales“. Spolu s ním se představí spoluhráči z nového CD – kontrabasista Jiří Slavík a bubeník Martin Novák. CD „Autumn Tales“ vyšlo u vydavatelství Animal Music na sklonku roku 2016, server Lidovky.cz ho hodnotí jako „mistrovské dílo”, časopis Rock&All jako „nadčasové příběhy” a portál Jazzport.cz zmiňuje, že je to „neobyčejně lahodná deska”.

Dorůžkova tři starší alba se pyšní cenou Anděl za jazzové album roku, jako sideman se muzikant objevil na více než 25 CD. Dorůžkovo současné trio vyniká výjimečně dynamickou a citlivou souhrou, která je hluboce zakořeněná v jazzové tradici. Nebojí se ale experimentů a propojování s jinými hudebními žánry, od rockových vlivů nebo rytmů Blízkého východu k adaptacím lidových melodií i skladeb klasického repertoáru.

Vstupné na sezení 200 Kč, na stání 150 Kč. 

https://www.facebook.com/daviddoruzka

 

adela_sso.jpg

Mladá, ale již zkušená swingová zpěvačka Adéla Zejfartová se představí poprvé v Jazz Docku se svým orchestrem složeným z předních českých swingových hráčů. Přijďte si vychutnat hudbu z 20.- 40. let v podání tohoto tělesa, která potěší sluneční atmosférou a swingujícím rytmem, přímo vybízejícím k tanci (voc, vln.cl, say, trp, p, g, db, dr).

Vstupné na sezení 200 Kč, na stání 150 Kč. 

Balíček koncertů: 25.09.2017
 • Adéla Zejfartová & Sunny Swing Orchestra

  25.09.2017 19:00

 • Ondřej Štveráček "SPACE PROJECT"

  25.09.2017 22:00

25.9.štvery.jpg

Nový projekt známého saxofonisty. Energie, bravurní technika a nápaditá improvizace. Tentokrát bude překvapivě do hudby O. Štveráčka vtažen také moderní sound klávesových nástrojů a elektronických efektů, a tak se můžeme těšit na špičkový moderní jazz 21. století! Ondřej Štveráček – ts, ss, eff; Luboš Šrámek – keys, p; Tomáš Baroš – b; Dano Šoltis – dr.

Vstupné na sezení 200 Kč, na stání 150 Kč.

Sleva 10 % na oba koncerty.

Balíček koncertů: 25.09.2017
 • Adéla Zejfartová & Sunny Swing Orchestra

  25.09.2017 19:00

 • Ondřej Štveráček "SPACE PROJECT"

  25.09.2017 22:00

upoutavka_Sexmob_02.jpg

Trumpetista a aranžér Steven Bernstein se vrací k jazzovým kořenům, ale jinak než byste čekali. Špičkové hráčské i aranžérské umění aplikuje na důvěrně známé skladby. Nejsou to však jazzové standardy, ale známé melodie napříč žánrovým spektrem - od Rolling Stones, přes Paula McCartneyho a písně skupiny ABBA až po Grateful Dead. Jazz byl kdysi populární hudba a kapela Sexmob se snaží dle svých slov tento stav obnovit. Druhým klíčem k úspěchu je nástroj kombinující tón trubky s možnostmi trombónu: "Žádný trumpetista neunikne srovnání s Louis Armstrongem či Milesem Davisem. Ale mezi hráči na slide-trubku jsem králem já…" říká Steven. Bernstein patří k nejvytíženějším newyorským hudebníkům, vydal přes dvacet alb, podílel se na třech stovkách dalších a získal tři ceny Grammy. Se čtveřicí Sexmob v Praze představí nové album „Cultural Capital“. Jedná se již o několikáté vystoupení kapely v klubu Jazz Dock.

 

Vstupné v předprodeji do 25. 8. na sezení 300 Kč, na stání 200 Kč,

od 26. 8. na sezení 380 Kč, na stání 280 Kč.

Na koncert se nevztahují klubové slevy. Děkujeme za pochopení.

jazzbit.png

Koncertní série Jazzbit je sesterským projektem Mladí Ladí Jazz. Mimo období samotného festivalu již 5 let pravidelně představuje mladé talenty české i zahraniční jazzové scény. V rámci programu v minulosti mimo jiné vystoupili Oran Etkin (USA), Femi Temowo (UK) či kapela Eggnoise.

Vstupné do 26 let 90 Kč, nad 26 let 180 Kč. Jednotné vstupné na sezení 250 Kč.

Milli_Janatkova_jpg.jpg

Koncert k albu „Mým kořenům“, které vyšlo na jaře tohoto roku a bylo úspěšně přijato. Na koncertě uslyšíte kromě jiného písně autorčiny pratety, česko-americké skladatelky a spisovatelky Věry P. Kistlerové, jejíž příběh se stal inspirací tohoto alba. Skladby jsou originálně přepracovány pianistou Markem Novotným, pohybujíce se na pomezí jazzu, šansonu, klasické hudby a v poutavém propojení s aranžemi české lidové hudby, které vytvořila Milli Janatková. Představení dojme i pobaví rytmickou hravostí, silnou melodií a souhrou všech hudebníků. Album tématicky souvisí s autorčiným pozoruhodným sólovým debutem „Proměna“, který získal celkem osm nominací na americké ceny nezávislé hudby The Independent Music Awards, a dvě nominace na české ceny Tais Awards. Milli Janatková – voc, g; Marek Novotný – p; Petr Tichý – db; Tomáš Vokurka – dr; Cyrille Oswald – ts, fl.

Vstupné na sezení 200 Kč, na stání 150 Kč.

Balíček koncertů: 28.09.2017
 • Milli Janatková Quintet: „Mým kořenům“

  28.09.2017 19:00

 • Muff

  28.09.2017 22:00

muff pouzit.jpg

Experimentálně groove-jazzová kapela Muff zahraje inovovaný repertoár, ve kterém zazní některé nové skladby a také momentální improvizací zcela transformované starší kompozice. Můžete se těšit na osobitý zvuk a originální hudbu na pomezí jazzu, rocku a elektroniky se silným emočním nábojem a velkým dynamickým rozpětím. To vše okořeněné samply, psychedelickými plochami a vtipem. Kapela má na kontě kritiky velmi ceněná dvě alba a nedávno vydala třetí – tentokrát živé CD u vydavatelství Polí5 (sax, g, keys, b, dr).

Vstupné na sezení 200 Kč, na stání 150 Kč.

Sleva 10 % na oba koncerty.

Balíček koncertů: 28.09.2017
 • Milli Janatková Quintet: „Mým kořenům“

  28.09.2017 19:00

 • Muff

  28.09.2017 22:00

vit-kristan_0.jpg

Čerstvý autorský materiál zkušeného pianisty Vítka Křišťana spolu s ním představí skvělý kontrabasista, multiinstrumentalista a skladatel Jiří Slavík a vynikající slovenský trumpetista Oskar Török. Tento hudebník, známý také třeba ze skupiny Vertigo, zastane občas i funkci bicích nástrojů. Hudba je poučená z historie, ale zároveň originální, propracovaná i improvizovaná, a vždy opřena o virtuózní hru a souhru celého tria. Vítek Křišťan o svých nových skladbách říká toto: „Momentálně směřuji k jednoduchým formám a jednoduché instrumentaci. Celý prožitek jako hráč z koncertu chci opřít na možnosti oprostit se od složitých konstrukcí a směřovat spíše k co nejsilnějšímu propojení se spoluhráči“ (trp, b, p).

Vstupné na sezení 200 Kč, na stání 150 Kč.

Balíček koncertů: 29.09.2017
 • Török - Slavík - Křišťan Trio

  29.09.2017 19:00

 • Jana Lota Band

  29.09.2017 22:00

jana lota.jpg

Projekt „Rudohořím“ je novým audiovizuálním dílem autorky a zpěvačky Jany Loty. Je to osobní zpověď autorky o dětství, které trávila s rodinou v Krušných horách. Opěvuje tamní charakteristickou přírodu a zachází do pohádkové představivosti, která inklinuje právě k čistotě duše dítěte. Silné melodie a originální aranže jejích skladeb doprovázejí texty inspirované přírodou hor. Hloubku textů podporují hudební výkony kapely složené z prvotřídních českých hudebníků: Jan Aleš – keys; Michael Nosek – dr; Jakub Lenz – g; Jan Jakubec – b.. Posledně jmenovaný byl kromě basy a programmingu také producentem aktuálního alba „Do světla“. Jana Lota svým velmi osobitým hlasem zazpívá písně v doprovodu sehrané kapely a rozezní stěny klubu hudbou, která s jazzem nemá mnoho společného, ale rozhodně stojí za poslech!

Vstupné na sezení 300 Kč, na stání 200 Kč. 

Sleva 10 % na oba koncerty.

Balíček koncertů: 29.09.2017
 • Török - Slavík - Křišťan Trio

  29.09.2017 19:00

 • Jana Lota Band

  29.09.2017 22:00

upoutavka_moussa.jpg

Hudba tria Cissokho - Brönimann - Omri Hason je uměním vyprávění. Trio vytváří napětí mezi tradiční a moderní hudbou z Afriky a Evropy. Šumivé zvuky kory (africká harfa se 24 strunami) doplňuje teplý tón basklarinetu a orientální perkuse. Moussa Cissokho pochází ze Senegalu a je mimořádně talentovaným hráčem na koru, zpěvákem a skladatelem. Narodil se a vyrůstal ve známé tradiční griotské rodině (grioti = potulní pěvci a vypravěči) a učil se u svého otce již od útlého věku. Grioti cestují po celé zemi a účastní se tradičních obřadů. Moussa Cissokho žije nyní v Rakousku a pracuje s moha různými hudebníky z Afriky i Evropy. Švýcarský basklarinetista Jan Galega Brönnimann je u nás již dobře znám ze své kapely Brink Man Ship, ale v minulosti spolupracoval také s osobnostmi jako je Nils Petter Molvaer, Sidsel Endresen, Pierre Favre, Eivind Aarset, Aly Keïta nebo Kenny Werner. Omri Hason je izraelský perkusita, který se vyučil u íránského bubenického mistra Djamchida Chemiraniho a je jedním z nejrespektovanějších hráčů v tomto oboru.

 

Moussa Cissokho (Senegal) - kora, zpěv

Jan Galega Brönnimann (Švýcarsko) - basklarinet, sopransaxofon,

Omri Hason (Izrael) - orientální perkuse

 

Vstupné v předprodeji na sezení 350 Kč, na stání 200 Kč,

na místě v den koncertu na sezení 450 Kč, na stání 250 Kč.

Na koncert se nevztahují klubové slevy. Děkujeme za pochopení.

Balíček koncertů: 30.09.2017
 • JAZZ ČTYŘ KONTINENTŮ::MOUSSA CISSOKHO - JAN GALEGA BRÖNNIMANN - OMRI HASON AFRICAN PROJECT (SEN/IL/CH)

  30.09.2017 19:00

 • Yvonne Sanchez Band

  30.09.2017 22:00

yvonne.jpg

Známá polsko-kubánská vokalistka s medově sametovým hlasem, která okouzlila obecenstvo po celém světě, zazpívá opět v Jazz Docku. Uslyšíte jak jazzové standardy a brazilskou hudbu, tak soulové autorské skladby z alba „My Garden“, které vyšlo před několika lety u labelu Warner Music. V doprovodné skupině Yvonny Sanchez excelují někteří přední hráči pražské jazzové scény – např. pianista Matěj Benko, kytarista Lukáš Martínek nebo bubeník Pavel Bady Zbořil (voc, g, p, b, dr, perc).

Vstupné na sezení 350 Kč, na stání 250 Kč.

Sleva 10 % na oba koncerty.

Balíček koncertů: 30.09.2017
 • JAZZ ČTYŘ KONTINENTŮ::MOUSSA CISSOKHO - JAN GALEGA BRÖNNIMANN - OMRI HASON AFRICAN PROJECT (SEN/IL/CH)

  30.09.2017 19:00

 • Yvonne Sanchez Band

  30.09.2017 22:00

metropolitan jazz band eminger.jpg

MJB Praha trumpetisty Josefa Krajníka byl založen v r. 1972. Z původně ryze dixielandového zaměření postupně vykrystalizoval orchestr, který se ve svém repertoáru nebojí vkročit také do mainstreamu. Přes některé personální výměny zůstává zvuk MJB stále stejný, a to především díky Josefu Krajníkovi a jeho nezaměnitelnému hraní na trubku. Muzikantův styl vychází z legendárního Louise Armstronga, Roye Eldridge a dalších.

Jednotné vstupné 90 Kč.

emil pouzit.jpg

Slavný český jazzový pianista a skladatel se svojí kapelou zahraje zejména autorské kompozice a aranžmá moderních jazzových standardů. Emil Viklický původně vystudoval matematiku na Přírodovědecké fakultě Palackého univerzity v Olomouci, ale poměrně záhy se obrátil k hudbě – zejména jazzu – a začal koncertně vystupovat. V 70. letech hrál v orchestru SHQ Karla Velebného a v Super Quartetu s Jiřím Stivínem. V letech 1977–1978 studoval jazz na Berklee College v USA. Kromě jazzu je také činný na poli vážné hudby, je autorem tří oper: opery Faidra, která vyhrála v mezinárodní soutěži Nová Opera pro Prahu 2000, komorní opery Oráč a smrt, inspirované disputací Jana ze Žatce, a opery Máchův deník aneb Hynku, jak si to představuješ?, napsané na objednávku Národního divadla v r. 2003. Sehrané trio bude tentokrát rozšířeno na kvartet o trumpetistu Miroslava Hloucala (trp, p, b, dr).

Vstupné na sezení 200 Kč, na stání 150 Kč.

šimíček.jpg

Skupina debutovala v roce 2009 albem The Way Home (Arta). Repertoár původního kvarteta tvořil širokou paletu, od křehkých subtilních balad přes straight ahead jazz až po groove. V současné době oba původně alternující saxofonisté David Fárek a Osian Roberts, společně s pianistou Vítem Pospíšilem, bubeníkem Dušanem Černákem a lídrem-kontrabasistou Jaroslavem Šimíčkem, rozšířili obsazení na kvintet. Nynější podoba kapely je zaznamenána na albu Quintet (Arta 2017). CD sklidilo pozitivní reakce kritiků i posluchačů a přináší plnohodnotný moderní jazz, který vychází zejména z 60. let.

Vstupné na sezení 200 Kč, na stání 150 Kč.

Balíček koncertů: 02.10.2017
 • Jaroslav Šimíček Quintet

  02.10.2017 19:00

 • Ochepovsky (RU/CZ)

  02.10.2017 22:00