Nate Smith - Kinfolk (USA):JAZZ ČTYŘ KONTINENTŮ

Nate Smith - Kinfolk (USA)
JAZZ ČTYŘ KONTINENTŮ

pátek 13/07/2018 od 22:00

Slavný americký bubeník Nate Smith na sebe poprvé upoutal pozornost jazzových fanoušků, když v roce 2003 vystřídal Billyho Kilsona v kvintetu Davea Hollanda. Od té doby jsme ho mohli slyšet v mnoha dalších seskupeních - např. s Chrisem Potterem, Ravim Coltranem nebo triem Now Vs Now. Nate Smith se tedy etabloval jako velmi vyhledávaný hráč na koncerty i do studia, ale teprve nedávno se vydal také na svojí sólovou, autorskou dráhu. Nástup to byl velmi úspěšný, a jeho projekt Kinfolk s albem Postcards from Everywhere slaví velký úspěch mezi fanoušky i hudebními kritiky. Není se co divit - Nate Smith byl už dříve zkušený producent a autor hlavně na poli moderního R&B. Na kontě má nejen hudbu pro televizní pořady, ale i spoluautorství písně Heaven Can Wait z desky Invincible Michaela Jacksona. Po kompoziční i aranžérské stránce je album Postcards from Everywhere plné velmi zajímavých momentů. Ať už je to velmi nenápadný a přirozeně znějící 9/8 takt ve skladbě Retold, střídání nálad a temp v průběhu skladeb (např. Bounce, pts I + II nebo Pages s hostující Gretchen Parlato), nebo formální propracovanost ve skladbě Spinning Down. Všechny sofistikované a na první pohled složité postupy jsou ovšem ve službách hudby, která plyne naprosto bez překážek a v žádném případě nezanedbává emocionální složku. Hudba Natea Smithe čerpá z různých hudebních oblastí - především z moderního jazzu, folku, R&B i popu, a vše přetavuje ve velmi osobitý a hudebně dotažený kompoziční tvar. Jeho hudba je velmi emocionální, dynamická, sofistikovaná i přímočará a vždy zahraná s obrovským instrumentálním nadhledem a nekompromisním groovem!

Nate Smith – dr

Fima Ephron – b

Brad Allen Williams – g

Jaleel Shaw – sax

Phil Peskett – p

Amma Whatt – voc

Koncert bude mimořádně ve speciálním „divadelním“ uspořádání, bez stolů, s židlemi v řadách, což umožní vychutnat si zážitek z hudby ještě více.

Vstupné v předprodeji na sezení 700 Kč, na stání 350 Kč, na místě v den koncertu na sezení 800 Kč, na stání 400 Kč. Na koncert se nevztahují klubové slevy. Rezervace míst je možná pouze po zakoupení vstupenky. Děkujeme za pochopení.

Web kapely: www.natesmithmusic.com

contemporary jazz & songs
On-line vstupenka