Nate Smith - Kinfolk (USA):JAZZ ČTYŘ KONTINENTŮ

Nate Smith - Kinfolk (USA)
JAZZ ČTYŘ KONTINENTŮ

pátek 13/07/2018 od 22:00

VYPRODÁNO!

Slavný americký bubeník Nate Smith na sebe poprvé upoutal pozornost jazzových fanoušků, když v roce 2003 vystřídal Billyho Kilsona v kvintetu Davea Hollanda. Od té doby jsme ho mohli slyšet v mnoha dalších seskupeních – např. s Chrisem Potterem, Ravim Coltranem nebo triem Now Vs Now. Nate Smith se tedy etabloval jako velmi vyhledávaný hráč na koncerty i do studia, ale teprve nedávno se vydal také na sólovou autorskou dráhu. Nástup to byl velmi úspěšný a jeho projekt Kinfolk s albem Postcards from Everywhere slaví velký úspěch mezi fanoušky i hudebními kritiky. Není se co divit – Nate Smith byl už dříve zkušený producent a autor hlavně na poli moderního R´n´B. Na kontě má nejen hudbu pro televizní pořady, ale i spoluautorství písně Heaven Can Wait z desky Invincible Michaela Jacksona. Po kompoziční i aranžérské stránce je album Postcards from Everywhere plné velmi zajímavých momentů. Ať už je to velmi nenápadný a přirozeně znějící 9/8 takt ve skladbě Retold, střídání nálad a temp v průběhu skladeb (např. Bounce: pts I + II nebo Pages s hostující Gretchen Parlato), nebo formální propracovanost ve skladbě Spinning Down. Všechny sofistikované a na první pohled složité postupy jsou ovšem ve službách hudby, která plyne naprosto bez překážek a v žádném případě nezanedbává emocionální složku.

Hudba Natea Smithe čerpá z různých hudebních oblastí – především z moderního jazzu, folku, R´n´B i popu, a vše přetavuje ve velmi osobitý a hudebně dotažený kompoziční tvar. Jeho muzika je velmi emocionální, dynamická, sofistikovaná i přímočará a vždy zahraná s obrovským instrumentálním nadhledem a nekompromisním groovem!

Nate Smith – dr; Fima Ephron – b; Brad Allen Williams – g; Jaleel Shaw – sax; Phil Peskett – p; Amma Whatt – voc.

Vstupné v předprodeji: na sezení 700 Kč, na stání 350 Kč. Na místě v den koncertu: na sezení 800 Kč, na stání 400 Kč. Na koncert se nevztahují klubové slevy. Děkujeme za pochopení.

 

Web kapely: www.natesmithmusic.com

contemporary jazz & songs
On-line vstupenka
Vstupenky jsou již vyprodané