United Islands Of Prague

United Islands Of Prague

sobota 06/05/2023 od 14:30

14:30 – Martin Rufer Prague Trio (CZ)

Martin Rufer Prague Trio je nové uskupení kolem mladého klavíristy a skladatele Martina Rufera. Tentokrát si ke spolupráci přizval kolegy z Pražské "ježkárny". Trio je charakteristické svým jazzovým projevem s prvky klasického rocku a big beatu. Na koncertě zazní i autorská tvorba.

15:40 – Noirepolde (CZ)

Noirepolde je pražský neoklasicistní skladatel a klavírista.

17:20 – Mazoch (CZ)

Petr Mazoch je autorem instrumentální hudby s klavírem jako hlavním prvkem, který často kombinuje s akustickými smyčkami. Tvoří a žije v Praze a jeho tvorba odráží současné tendence elektroakustické ambientní hudby spolu s písničkářskými vlivy. Jeho jemně produkované písně jsou hluboce introspektivní, odrážejí vzpomínky i běžné životní těžkosti.

18:50 – Lorenz Kellhuber (D)

„Stěží se někdo bude pohybovat mezi jazzem a ‚klasickou klavírní hudbou‘ tak spektakulárně oscilujícím způsobem jako klavírista Lorenz Kellhuber. Lorenz Kellhuber, ať už improvizuje přes ostinati při střídání poloh nebo mezi volnou tonalitou a vázanými harmonickými zvukovými kotvami vytváří intimní, koncentrovanou situaci mezi sebou, klavírem, místností a svým publikem,“ píše Neue Musikzeitung o aktuálním Kellhuberově sólovém albu Live at Elbphilharmonie Hamburg. Klasická hudba je pevně ukotvena v jeho DNA, jazz ho naučil postavit se na vlastní nohy – a ve volné improvizaci Lorenz Kellhuber opakovaně nachází bezbřehé naplnění své hudební vize, soudobé komorní hudby. Pohrává si s vlastní hudební historií, intuitivně vyhledává různé stanice svého hudebního otisku, od baroka po modernu. Neexistují žádné limity, kromě jeho vlastních uměleckých nároků. Vytváří tak ze svých koncertů jedinečné momentky, které vyžadují koncentrovanou ochotu poslouchat – a které tento poslech odměňují objevením nesrovnatelného světa zvuku.

Vstupné zdarma.

Web kapely: www.unitedislands.cz

music
On-line vstupenka