Všechny naše koncerty probíhají s dostatečnými rozestupy. Sál je po každém koncertě dezinfikován ozónem.

Aaron Parks & JAZZ DOCK ORCHESTRA:AMERICKÉ JARO

Aaron Parks & JAZZ DOCK ORCHESTRA
AMERICKÉ JARO

sobota 19/05/1900 od 21:00

KONCERT ZRUŠEN

 

 

 

 

V rámci 15.ročníku festivalu Americké jaro se podařilo zorganizovat zcela ojedinělé hudební spojení. Vynikající newyorský pianista a skladatel Aaron Parks bude hostem koncertu Jazz Dock Orchestra. Podobně jako dřívější hosté tohoto předního bigbandu - Ben Wendel, Niels Klein nebo Brian Charette, uvede některé svoje kompozice a představí se také jako bravurní sólista. Aranže pro orchestr vytvářeli jeho hudební souputníci z Brooklynu, kanadský producent, kytarista a skladatel Franky Rousseau a saxofonista a aranžér Remy Le Bouef. Jejich pojetí bigbandového zvuku reflektuje hlubokou znalost repertoáru moderního orchestrálního jazzu, ale také současné rytmické i harmonické vlivy postmoderní jazzové komunity 21. století. Zazní některé skladby z posledního alba Little Big (např. nádherná dramatická kompozice Siren) a také některé starší skladby. V rámci koncertu zahraje Jazz Dock Orchestra také některé vlastní skladby (Andy Schofield, Jan Jirucha) a několik kompozic ze světového repertoáru (Charles Mingus, Duke Ellington, Bob Brookmayer, Kenny Wheeller).

Aaron Parks je významnou postavou současné newyorské scény. Začal se prosazovat na přelomu tisíciletí a v nultých letech na sebe upozornil především jako sideman Terence Blancharda. Skutečného úspěchu dosáhl díky svému pátému albu Invisible Cinema z roku 2008, vydanému u prestižní společnosti Blue Note. Jeho posledním projektem je album Little Big, které představuje záměrný návrat k elektrickému zvuku Invisible Cinema.

Organické spojení těchto dvou hudebních entit bude jedním z vrcholů letošní jazzové sezóny!

Aaron Parks - piano

Jazz Dock Orchestra: Saxofony: 1. alt – Andy Schofield, 2. alt – Petr Kalfus; 1. tenor – Marcel Bárta, 2. tenor – Suzanne Higgins, baryton sax – Jakub Cirkl; trubky: Petr Harmáček, Oskar Török, Miroslav Hloucal, Miroslav Nováček; pozouny: Jan Jirucha, Štěpán Janoušek, Richard Šanda, Tomas Bialko; rytmická sekce: klavír – Stanislav Mácha; kontrabas – Tomáš Baroš; bicí nástroje – Daniel Šoltis

Vstupenky v předprodeji: na sezení 500 Kč a na stání 300 Kč. Na místě v den koncertu: na sezení 600 Kč a na stání 350 Kč. Při zakoupení vstupenky na sezení již není nutné rezervovat místo. 

Slevy 20% student do 26let, senior 65+, ZTP a děti do 15let.

Info pro ZTP/P:

Na vstupenku se vztahuje sleva 20% z platného ceníku + doprovod zdarma.

Bezbariérový přístup není zajištěn, místa pro vozíčkáře nejsou vyhrazena.

Rezervace vstupenek přes lucie.steiner@americkejaro.cz

 Tento projekt finančně podporuje Hlavní město Praha.

Web kapely: www.aaronparks.com

contemporary jazz
On-line vstupenka