Aaron Parks Little Big (USA):JAZZ ČTYŘ KONTINENTŮ

Aaron Parks Little Big (USA)
JAZZ ČTYŘ KONTINENTŮ

středa 05/06/2019 od 21:00

ZAHRÁDKA OTEVŘENA OD 15 HOD.

KLUB OTEVŘEN OD 20 HOD.

Pianista a klávesista Aaron Parks vydal svoje debutové album Invisible Cinema u prestižního labelu Blue Note ve svých 25 letech. Předtím se podílel na třech albech Terence Blancharda u stejného vydavatele, a tak nebylo divu, že i první jeho sólové CD bylo velmi dobře přijato. Kritikové BBC jej vyhlásili jako jedno z nejlepších alb roku 2008 a časopis Jazz Times jej oslavoval jako "nového jazzového vizionáře". Také ostatní počiny Aarona Parkse byly velmi úspěšné a vydal například dvě alba pro ECM: jedno zcela sólové a druhé v triu s Benem Streetem a Billy Hartem.

V průběhu své kariéry spolupracoval Aaron Parks s mnoha zvučnými jmény světové hudby: byli to Kurt Rosenwinkel, Dhafer Youssef, Terri Lyne Carrington, Ambrose Akinmusire, Gretchen Parlato, Kendrick Scott, Marcus Miller a mnoho dalších. Také je zakládajícím členem kapely James Farm společně s Joshuou Redmanem, Mattem Penmanem a Ericem Harlandem.

Kapela Little Big je jakýmsi logickým pokračováním trajektorie vedoucí již od prvního alba Invisible Cinema směrem k současnému, melodickému psaní témat s modernímu rytmy a zvukovými možnostmi elektroniky. Ostatní hudebníci projektu vkládají do hudby Aarona Parkse své zkušenosti nejen z jazzu, ale i z elektronické hudby, R&B, indie popu, alternativního country a vzniká tak originální a živoucí hudba, která zaujímá diváky po celém světě.

Aaron Parks – p, keys

Greg Tuohey – g

DJ Ginyard – b

Tommy Crane – dr

Vstupenky v předprodeji: na sezení 450 Kč a na stání 250 Kč. Na místě v den koncertu: na sezení 550 Kč a na stání 300 Kč. Na koncert se nevztahují klubové slevy. Rezervace míst je možná pouze po zakoupení vstupenky. Děkujeme za pochopení.

 

Web kapely: www.aaronparks.com

postmodern jazz & grooves
On-line vstupenka
Vstupenky jsou již vyprodané
Další
koncerty