Dnes je klub z důvodu soukromé akce uzavřen. Děkujeme za pochopení!

Aline Frazão:JAZZ ČTYŘ KONTINENTŮ

Aline Frazão
JAZZ ČTYŘ KONTINENTŮ

středa 26/04/2023 od 21:00

Angolská zpěvačka a skladatelka Aline Frazão přijíždí poprvé do Jazz Docku, aby zde prezentovala své zbrusu nové album Uma Música Angolana. Hudba tohoto alba reflektuje několik uměleckých setkání na různých úrovních komunikace. Osobní – Aline dala dohromady skvělou kapelu, která je emocionálně a hráčsky naladěná na stejnou notu. Hudební – Aline znovuobjevovala lidové rytmy a nástroje z různých konců světa, od angolské massemby po kapverdské batuku, přes maracatu až po afoxé z Brazílie. A také textové – Aline považuje text za důležitou složku pomáhající velkou měrou k celkovému výrazu hlasu a zpěvu.

Aline Frazão vyrůstala v hlavním městě Angoly Luandě. Odešla studovat do Lisabonu, když jí bylo osmnáct a poté žila dlouhou dobu ve Španělsku. V posledních letech se opět vrátila do Luandy, kde působí na místní hudební scéně. Písně psala již od velmi raného věku a od počátku jí ovlivňovalo široké stylové spektrum: jeho součástí byla bossa nova, jazz i hudba Kapverd. Odkaz na angolskou vlast a kreolské kořeny byl ale vždy ústředním motivem její tvorby.

Aline Frazão – voc,g; Juninho Ibituruna – dr,perc; Trigo Santana – b,voc.

Vstupné: v předprodeji na sezení 600 Kč, na stání 300 Kč. Na místě v den koncertu na sezení 700 Kč, na stání 350 Kč. Při zakoupení vstupenky na sezení již není nutné rezervovat místo. Na koncert se nevztahují klubové slevy. Děkujeme za pochopení.

 Celoroční provoz klubu je podporován z grantu Hlavního města Praha.

Web kapely: www.alinefrazao.com

the music of angola
On-line vstupenka