Amsterdam Klezmer Band

Amsterdam Klezmer Band

středa 06/10/2021 od 21:00

Kapelu založil roku 1996 saxofonista Job Chajes. V první fázi se prosadila explozivními koncerty na amsterdamských ulicích, v parcích a hospodách, ohlas u veřejnosti jí pak otevřel dveře na nejvýznamnější holandské festivaly. Repertoár skupiny tvoří především klezmer, tedy hudba židovských venkovských kapel z Ukrajiny a Balkánu, jejíž kontinuitu na evropském kontinentě tragicky přerušil holocaust. Ve své původní formě to byla taneční hudba spřízněná s romskými i dalšími hudebními styly z Balkánu, pracovní náplní tradičních "klezmerbandů" byly svatby židovských i nežidovských obyvatel. V posledních 20 letech prošel klezmer úspěšným revivalem díky Klezmatics a dalším americkým skupinám. Mnohé ze současných kapel, které se o klezmerový revival zasloužily, postupují s přesností a opatrností hudebních archeologů. Amsterdam Klezmer Band se od nich liší: představuje novou vlnu, přináší čerstvou energii, ale přitom zůstává věrný původní zásadě starých klezmerbandů - a tou je vytvořit strhující atmosféru, na kterou nikdo nezapomene. Skupinu tvoří všestranní muzikanti, kteří hrají vlastní skladby, čerpající z židovských, romských i balkánských zdrojů. Vedle působení v Amsterdam Klezmer Bandu se podílejí na řadě paralelních projektů (Jammah Tammah, De Jongens Driest, Mendoza Dance party, Parels en de Funky Reddingsbrigade, Traffic Jam, Allez mama, Noujoum Rai, Cousin-x, Bhedam). Skupina podnikla úspěšné turné po Slovinsku, Švýcarsku a Itálii, a v Turecku absolvovala pro výjimečný zájem už třetí koncertní šňůru. Její poslední album Limonchiki vydala newyorská značka Knitting Factory, jeho křest proběhl ve světoznámém amsterdamském klubu Paradiso.

Vstupné: v předprodeji na sezení 450 Kč, na stání 300 Kč, v den koncertu na sezení 550 Kč, na stání 400 Kč.  Při zakoupení vstupenky na sezení již není nutné rezervovat místo. Na tento koncert se nevztahují klubové slevy.

V současnosti aktualizujeme náš server a může se výjimečně stát, že Vám vstupenky nedorazí na Váš e-mail. V takovém případě prosím zkontrolujte po přihlášení Váš nákupní košík. Pokud ani tam vstupenky nenajdete, napište nám na: jakub@jazzdock.cz své jméno a koncert, na který jste vstupenky zakoupili. My Vám je obratem zašleme. Děkujeme za pochopení!

 Celoroční provoz klubu je podporován z grantu Hlavního města Praha

Web kapely: amsterdamklezmerband.com

klezmer
On-line vstupenka
Vstupenky jsou již vyprodané