Antonio Faraò Trio:JAZZ ČTYŘ KONTINENTŮ

Antonio Faraò Trio
JAZZ ČTYŘ KONTINENTŮ

pondělí 13/02/2023 od 20:00

Atonio Faraò pochází z Říma, a jeho hudební cítění spolu s pozoruhodným talentem pro melodickou improvizaci přispěly k jeho pověsti jednoho z nejuznávanějších pianistů na mezinárodní scéně. Faraův styl je jedinečný: dokonalá technická zdatnost, nespoutaná kreativita, vzrušující vitalita a pozoruhodné rytmické dovednosti se pojí v syntézu vyzrálé hudební osobnosti, která svým uměním dávno přesáhla hranice Itálie i Evropy. Zvítězil v mnoha prestižních klavírních soutěžích: například „Jazz four Roses Competition“ v Miláně, nebo „Martial Solal“ v Paříži v roce 1998. Během své kariéry také spolupracoval s řadou skvělých jazzových hudebníků, jako jsou Gary Bartz, Lee Konitz, Steve Grossman, Christian Mc Bride, Chico Freeman, Von Freeman, Miroslav Vitouš, John Abercrombie, Richard Galliano, Toots Thielemans, Jack Dejohnette, Dave Liebman, Didier Lockwood, Joe Lovano, Johnny Griffin, George Garzone nebo  Cecil Mc Bee. Před nedávnem jsme Antonia Faraa mohli také vidět a slyšet po boku legendárního Bennyho Golsona v Jazz Docku!

„Nahrávky hudebníků mě často nepřekvapují, byl jsem však byl ohromen, když jsem poprvé slyšel Antonia Faraa na jednom z jeho nedávných CD. V jeho hře je tolik vřelosti, přesvědčivosti a síly. Okamžitě mě zaujalo jeho harmonické pojetí, radost z jeho rytmu a swingu, a také ladnost a vynalézavost jeho melodických improvizačních linek. Antonio je skvělý pianista!" (Herbie Hancock)

Antonio Faraò – p; Jurij Goloubev – b; Vladimír Kostadinovič – dr.

Vstupné: V předprodeji na sezení 600 Kč, na stání 300 Kč. Na místě v den koncertu na sezení 700 Kč, na stání 350 Kč. Při zakoupení vstupenky na sezení již není nutné rezervovat místo. Na koncert se nevztahují klubové slevy. Děkujeme za pochopení.

 Celoroční provoz klubu je podporován z grantu Hlavního města Praha

Web kapely: www.antoniofarao.net

contemporary jazz
On-line vstupenka