Antonio Sánchez & Bad Hombre with Thana Alexa, BIGYUKI & Lex Sadler:JAZZ ČTYŘ KONTINENTŮ

Antonio Sánchez & Bad Hombre with Thana Alexa, BIGYUKI & Lex Sadler
JAZZ ČTYŘ KONTINENTŮ

čtvrtek 24/03/2022 od 20:00

KLUB BUDE OTEVŘEN OD 19.00

Původem mexický bubeník Antonio Sánchez patří mezi absolutní světovou jazzovou špičku a spolupracuje s osobnostmi, jako jsou Pat Metheny, Chick Corea, Gary Burton, Joshua Redman, Chris Potter, Danilo Perez, Avishai Cohen, Dee Dee Bridgewater, Dianne Reeves nebo Miguel Zenon. Celkem čtyřikrát získal cenu Grammy a je uznáván nejen jako fenomenální bubeník, ale také jako skladatel. Nahrál např. hudbu k filmu Birdman režiséra Alejandra Gonzalese Iñarrity, který získal mnoho ocenění, nebo několik skladeb na dvě alba slavného vibrafonisty Garyho Burtona. Vydal již také několik sólových alb, která jsou vždy velmi ceněna kritikou i veřejností. Například v roce 2013 New Life, které vyhrálo prestižní German Echo Jazz Award, nebo v roce 2015 Three Times Three, které zahrnuje tři tria: A.S. + Brad Mehldau a Matt Brewer, A.S. + John Scofield a Christian McBride a A.S. + Joe Lovano a John Patitucci. Dalším velmi uznávaným projektem bylo album Migration, jež obsahuje 60 minut dlouhou skladbu The Meridian Suite, která je kompozičně vypracovaná tak, jako žádný z jeho projektů předtím.

V poslední době vydal alba Bad Hombre a Shift (Bad Hombre Vol.2), která propojují jeho hudbu se světem elektroniky a samplů. Antonio Sánchez zde vytváří předivo polyrytmů a industriálních zvuků, které tvoří zvukové plochy a koláže, nad nimiž se vznáší nezvyklé melodické linky. Pro koncertní provedení se obklopil sestavou úžasných hudebníků, kteří jeho studiová alba povznáší do ještě vyšší energetické hladiny.

Antonio Sánchez – dr, voice; Thana Alexa – vocs (dry & fx); Big Yuki – keys; Lex Sadler – bass, synth, tracks.

Vstupné: v předprodeji na sezení 850 Kč, na stání 450 Kč. Na místě v den koncertu na sezení 950 Kč, na stání 500 Kč. Při zakoupení vstupenky na sezení již není nutné rezervovat místo. Na koncert se nevztahují klubové slevy. Děkujeme za pochopení.

Z každé prodané vstupenky bude věnováno 10 Kč do veřejné sbírky „SOS Ukrajina“, která probíhá pod záštitou organizace Člověk v tísni.

 Celoroční provoz klubu je podporován z grantu Hlavního města Praha

Web kapely: www.antoniosanchez.net

ambient - jazz - electronics
On-line vstupenka
Vstupenky jsou již vyprodané