Atom String Quartet:feat. S.V.A. Trio

Atom String Quartet
feat. S.V.A. Trio

úterý 26/09/2023 od 21:00

Atom String Quartet je jedním z nejzajímavějších smyčcových kvartetů na světě a zároveň jednou z nejlepších polských jazzových kapel. Skupina spojuje možnosti smyčcového kvarteta s improvizací v širokém slova smyslu. V jejich tvorbě se kromě jazzu projevují inspirační zdroje vycházející z polské lidové hudby, jiných oblastí světa, ale i soudobé a klasické hudby. Skupina natočila pět autorských desek, z nichž dvě získaly polskou hudební cenu "Fryderyk". Jejich album Penderecki vyšlo v roce 2019 a obsahuje vlastní úpravy skladeb Krzysztofa Pendereckého pro improvizující smyčcové kvarteto. V roce 2021 vyšlo album Karłowicz Recomposed a v roce 2022 Essence, které je záznamem více než desetileté historie souboru a obsahuje nové verze skladeb z předchozích alb a 3 skladby nahrané nově. Hudebníci smyčcového kvarteta jsou pravidelně zváni k účasti na nahrávkách jiných hudebníků, spolupracují s předními polskými i zahraničními umělci a orchestry.

Dawid Lubowicz – housle; Mateusz Smoczyński – housle; Michał Zaborski – viola;  Krzysztof Lenczowski – violoncello.

S.V.A. Trio zahájilo svou činnost v březnu 2020, v době, kdy se kvůli celosvětové pandemii zcela zastavil veřejný hudební život. Čas nejistoty a prázdnoty urychlil realizace nových projektů. Tím naším se stalo S.V.A. Trio. Formace tří renomovaných muzikantů s velkými multižánrovými zkušenostmi, kteří se rozhodli zaměřit výhradně na vlastní, autorskou hudbu. Takovou, která v sobě bude reflektovat naše společné hudební vlivy a zároveň se stane reakcí na život uvnitř velkoměsta. Našemu stylu říkáme „urban fusion“. Jako sidemani spolupracují například s Darou Rolins, Lash& Grey, Dj Wichem a dalšími špičkovými umělci.

Alexey Aslamas – housle, Vladan Malinjak – viola, Šimon Marek – violoncello.

Vstupné: v předprodeji na sezení 800 Kč, na stání 400 Kč, na místě na sezení 900 Kč, na stání 450 Kč. Při zakoupení vstupenky na sezení již není nutné rezervovat místo. 

 Celoroční provoz klubu je podporován z grantu Hlavního města Praha.

Web kapely: atomstringquartet.com

jazz - fusion - crossover
On-line vstupenka