#B experiment

#B experiment

úterý 22/06/2021 od 21:00

DNES OTEVŘENO OD 19:30

 

Projekt #B Experiment založil vyhledávaný český bubeník Marek Urbánek. Sám působí již několik let v mnoha převážně jazzových kapelách (David Dorůžka Trio, Rozhlasový Big Band Gustava Broma, Najponk Trio, Marta Kloučková Jazz Quartet, Kristina Bárta Event Horizon, Martin Konvička Trio, Jiří Levíček Stay In Tune, Osian Roberts Trio…), jeho žánrový rozptyl však dokazuje spolupráce s  JeNem Hovorkou a kapelami jako Zorba Že Ja Buddha, TRIPlay nebo TokDat. Od roku 2013, kdy se etabloval na pražské jazzové scéně, má na svém kontě 16 alb na kterých se podílel převážné jako sideman. Vlastní projekt #B Experiment založil v roce 2018 spolu s kontrabasistou, saxofonistou Janem Fečem a trumpetistou Miroslavem Hloucalem. Později se kapela rozrostla o kytaristu Antonína Dlapu a klavíristu a klávesistu Víta Křišťana. Vznikl tak unikátní quintet složený z předních českých jazzových hráčů. Kořeny jazzové hudby a propojení původně akustického tria s elektronickými prvky a hip hopovými rytmy tak dali vzniknout energickému projektu jehož repertoár tvoří převážně autorské skladby všech členů. 

Miroslav Hloucal – trp; Antonín Dlapa – g; Vít Křišťan – p, rhodes, moog; Jan Fečo – b; Marek Urbánek – dr.

Vstupné: pouze na sezení - v přední části klubu 270 Kč, v zadní časti 170 Kč (tyto vstupenky jsou dočasně prodávány pod názvem stání). Při zakoupení vstupenky na sezení již není nutné rezervovat místo.

Podle nařízení vlády ČR je vstup na koncert omezen platnými nařízeními. Prosíme každého diváka, aby u vstupu do klubu předložil potvrzení, že je očkován, negativně testován (stačí i samotest), nebo že již prodělal nemoc Covid-19 v minulých 180 dnech. Další možnost je podepsat u vstupu čestné prohlášení, že takové potvrzení má. Děkujeme za pochopení!

 

 Celoroční provoz klubu je podporován z grantu Hlavního města Praha

Web kapely: www.marekurbanek.com

modern jazz & fuison
On-line vstupenka
Vstupenky jsou již vyprodané