Bára Basiková

Bára Basiková

pondělí 14/08/2023 od 21:00

VYPRODÁNO!

Podruhé v Jazz Docku vystoupí jedna z nejlepších českých zpěvaček Bára Basiková!

Její kariéra je úchvatná. Podílela se na nespočtu alb, jak sólových, tak kapelových. V 80. letech začala zpívat se skupinou Martina Němce Precedens, se kterou vydala i svou první desku Doba ledová. Z té doby pochází hity jako např. „Dívčí válka“, „Už se za zlým jejím stínem“ nebo „Doba ledová“. V roce 1987 vychází i legendární dvojalbum skupiny Stromboli Michala Pavlíčka, které znamená milník na poli české hudby a přináší originální a nadčasovou hudbu. Spolupráce Basikové a Pavlíčka přinesla např. hit „Villa Ada“ a Bára Basiková se objevila i na dalším albu Shutdown z roku 1989, které byla natočeno v angličtině.

V roce 1991 vychází její první sólové album pod prostým názvem Bára Basiková, na kterém se sešlo mnoho muzikantů, např. David Koller, Lešek Semelka nebo Michal Pavlíček, kteří přispěli i autorsky. Deska přinesla hit „Souměrná“ a nastartovala sólovou kariéru zpěvačky. Následovalo mnoho spoluprací s dalšími významnými hudebními osobnostmi a také účinkování v muzikálech Jesus Christ Superstar, Rusalka, Kleopatra nebo Johanka z Arku.

Bára Basiková disponuje nádherným zastřeným hlasem, charakteristickým frázováním a její písně mají vždy originální melodiku, harmonii a kvalitní texty. Naprosto zásadně vystupuje z běžného proudu české pop music, vzešla z Nové vlny a dala by se zařadit spíš do kategorie Indie rocku nebo Alternativního popu. Nenechte si ujít charizmatickou zpěvačku s její skvělou kapelou Basic Band!

Vstupné: na sezení 750 Kč, na stání 450 Kč. Při zakoupení vstupenky na sezení již není nutné rezervovat místo. Na koncert se nevztahují klubové slevy. Děkujeme za pochopení.

 Celoroční provoz klubu je podporován z grantu Hlavního města Praha.

Web kapely: www.barabasikova.cz

alternative pop
On-line vstupenka
Další
koncerty