Dnes je klub z důvodu soukromé akce uzavřen. Děkujeme za pochopení!

Bára Basiková & Blue Cimbal

Bára Basiková & Blue Cimbal

středa 06/12/2023 od 20:00

Bára Basiková se skupinou Blue Cimbal spolupracuje již více než deset let, a v poslední době mají veliký úspěch a popularitu. V repertoáru jsou nejen Bářiny slavné písně, ale v podstatě průřez celou její pěveckou kariérou, a také písně lidové. Kapela má originální zvuk díky elektrickému cimbálu a dvěma bubeníkům. V adventním čase zazní i vánoční písně a koledy.

Kariéra Báry Basikové je úchvatná. Podílela se na nespočtu alb, jak sólových, tak kapelových. V 80. letech začala zpívat se skupinou Martina Němce Precedens, se kterou vydala i svou první desku Doba ledová. Z té doby pochází hity jako např. „Dívčí válka“, „Už se za zlým jejím stínem“ nebo „Doba ledová“. V roce 1987 vychází i legendární dvojalbum skupiny Stromboli Michala Pavlíčka, které znamená milník na poli české hudby a přináší originální a nadčasovou hudbu. Spolupráce Basikové a Pavlíčka přinesla např. hit „Villa Ada“ a Bára Basiková se objevila i na dalším albu Shutdown z roku 1989, které byla natočeno v angličtině. V roce 1991 vychází její první sólové album pod prostým názvem Bára Basiková, na kterém se sešlo mnoho muzikantů, např. David Koller, Lešek Semelka nebo Michal Pavlíček, kteří přispěli i autorsky. Deska přinesla hit „Souměrná“ a nastartovala sólovou kariéru zpěvačky. Následovalo mnoho spoluprací s dalšími významnými hudebními osobnostmi a také účinkování v muzikálech Jesus Christ Superstar, Rusalka, Kleopatra nebo Johanka z Arku. Bára Basiková disponuje nádherným zastřeným hlasem, charakteristickým frázováním a její písně mají vždy originální melodiku, harmonii a kvalitní texty. Naprosto zásadně vystupuje z běžného proudu české pop music, vzešla z Nové vlny a dala by se zařadit spíš do kategorie indie rocku nebo alternativního popu. 

Bára Basiková – zpěv; Roman Veverka – zpěv, cimbál; Petr Šmíd – baskytara, zpěv; Jan Veverka – ak. kytara, klávesy, zpěv; Ladislav Šiška – perkuse, bicí; Vilém Veverka – perkuse; Jakub Patera – bicí.

Vstupné: na sezení 750 Kč, na stání 450 Kč. Při zakoupení vstupenky na sezení již není nutné rezervovat místo. Na koncert se nevztahují klubové slevy. Děkujeme za pochopení.

 Celoroční provoz klubu je podporován z grantu Hlavního města Praha.

Web kapely: www.barabasikova.cz

alternative pop
On-line vstupenka
Další
koncerty