Becca Stevens  (USA)

Becca Stevens (USA)

středa 18/07/2018 od 22:00

Newyorská zpěvačka, kytaristka a skladatelka Becca Stevens vydala nedávno nové album Regina, které je poctou silným ženským osobnostem v historii i literatuře, k čemuž se vztahuje i latinský význam slova Regina (královna). V širším kontextu dává Becca Stevens tomuto názvu také další konotace -  jako výraz pro hlas, důvěryhodný přítel nebo alter ego a ve spolupráci s japonskou designérkou Koshiro Ebata (Lady Gaga, Dior, Louis Vuitton) vytvořila videa, fotografie a celkovou vizuální koncepci alba. Projevuje se zde také instinktivní a organický vztah s kapelou, kterou Becca považuje v kompozici za svou "prodlouženou ruku". Díky dlouhodobé spolupráci s akordeonistou Liamem Robinsonem, basistou  Chrisem Tordinim a bubeníkem Jordanem Perlsonem "kapelová chemie" skutečně funguje a přináší neuvěřitelnou sehranost a také skvělé sborové zpěvy. I přes tuto interpretační dokonalost jsou písně syrové, emotivní a opravdové.

  B. Stevens si již dříve vydobyla velké renomé svým debutem Weightless u labelu Sunnyside Records a také členstvím v Bjorkestra Travise Sullivana, nebo spoluprací s hudebníky jako Brad Mehldau, Gretchen Parlato, Lionel Loueke, Eric Harland, Esperanza Spalding nebo Dave Douglas. Mnohostranná písničkářka si již vybudovala základnu věrných fanoušků po celém světě a svoji hudbou na pomezí folku, jazzu i alternativního popu si podmanila diváky na mnoha prestižních festivalech, v koncertních sálech i malých klubech. Její hudba je autentická, upřímná, s nádechem lidovosti, ale při tom sofistikovaná a kompozičně dotažená. Becca Stvevens kromě zpěvu ještě doplňuje celou instrumentaci hrou na kytaru, ukulele nebo charango. Becca Stevens již v minulosti třikrát vystoupila v Jazz Docku a tentokrát ji doprovodí pouze pianistka a zpěvačka Michelle Willis.

Becca Stevens – vocal, guitar, ukulele, charango

Michelle Willis – piano, keyboard, vocal

Vstupné v předprodeji na sezení 600 Kč, na stání 300 Kč, na místě v den koncertu na sezení 700 Kč, na stání 350 Kč. Na koncert se nevztahují klubové slevy. Děkujeme za pochopení.

Web kapely: www.beccastevens.com

folk - alternative music
On-line vstupenka