Ben Wendel High Heart (USA):JAZZ ON5

Ben Wendel High Heart (USA)
JAZZ ON5

čtvrtek 04/11/2021 od 21:00

Jeden z nejuznávanějších saxofonistů a skladatelů současnosti Ben Wendel je u nás dobře znám jako člen slavné kapely Kneebody (nominace na Grammy), která v Jazz Docku již několikrát s velkým úspěchem vystoupila. Jako hráč, skladatel, aranžér či producent spolupracoval také s mnoha dalšími významnými osobnostmi světové hudby: Ignacio Berroa, Tigran Hamasyan, Antonio Sanchez, Gerald Clayton, Eric Harland, Taylor Eigsti, Snoop Dogg nebo Prince.

Kromě mnoha desek s kapelou Kneebody natočil již pět vlastních sólových alb pro společnosti Edition Records, Sunnyside Records, Motéma Music nebo Concord Records: Simple Song (2009), Frame (2012), What We Bring (2016), The Seasons (2018) a nejnovější High Heart (2020). Pro nahrávání si do studia přizval neskutečnou sestavu hráčů a s velkou částí z nich bude prezentovat nové album i v Jazz Docku. Sám Ben Wendel o albu říká: „…tento projekt odráží moji stálou snahu vytvářet umění, které je osobní a relevantní v dnešní stále neosobnější době. Názvy písní odkazují na různé výzvy, které jsem zažil při komunikaci s globálním publikem. Písně například odkazují na nebezpečí nadužívání technologií, ztráty perspektivy a obyčejnou lidskou touhu spojovat se, komunikovat a pěstovat mezilidské vztahy…“

Ben Wendel – ts, eff; Michael Mayo – vocals, eff; Shai Maestro – p, Rho; Lage Lund – g; Joe Sanders – b; Ofri Nehemya – dr.

Vstupné na sezení 600 Kč, na stání 300 Kč. Na koncert se nevztahují klubové slevy. Děkujeme za pochopení.

Podle nařízení vlády ČR je vstup na koncert omezen platnými nařízeními. Prosíme každého diváka, aby u vstupu do klubu předložil potvrzení, že je očkován, negativně testován (stačí i samotest), nebo že již prodělal nemoc Covid-19 v minulých 180 dnech. Děkujeme za pochopení!

 Celoroční provoz klubu je podporován z grantu Hlavního města Praha

Web kapely: www.benwendel.com

postmodern jazz
On-line vstupenka
Vstupenky jsou již vyprodané