Ben Wendel High Heart (USA):JAZZ ON5

Ben Wendel High Heart (USA)
JAZZ ON5

čtvrtek 04/11/2021 od 21:00

Jeden z nejuznávanějších saxofonistů a skladatelů současnosti Ben Wendel je u nás dobře znám jako člen slavné kapely Kneebody (nominace na Grammy), která v Jazz Docku již několikrát s velkým úspěchem vystoupila. Jako hráč, skladatel, aranžér či producent spolupracoval také s mnoha dalšími významnými osobnostmi světové hudby: Ignacio Berroa, Tigran Hamasyan, Antonio Sanchez, Gerald Clayton, Eric Harland, Taylor Eigsti, Snoop Dogg nebo Prince.

Kromě mnoha desek s kapelou Kneebody natočil již pět vlastních sólových alb pro společnosti Edition Records, Sunnyside Records, Motéma Music nebo Concord Records: Simple Song (2009), Frame (2012), What We Bring (2016), The Seasons (2018) a nejnovější High Heart (2020). Pro nahrávání si do studia přizval neskutečnou sestavu hráčů a s velkou částí z nich bude prezentovat nové album i v Jazz Docku. Sám Ben Wendel o albu říká: „…tento projekt odráží moji stálou snahu vytvářet umění, které je osobní a relevantní v dnešní stále neosobnější době. Názvy písní odkazují na různé výzvy, které jsem zažil při komunikaci s globálním publikem. Písně například odkazují na nebezpečí nadužívání technologií, ztráty perspektivy a obyčejnou lidskou touhu spojovat se, komunikovat a pěstovat mezilidské vztahy…“

Ben Wendel – ts, eff; Michael Mayo – vocals, eff; Shai Maestro – p, Rho; Lage Lund – g; Joe Sanders – b; Ofri Nehemya – dr.

Vstupné na sezení 600 Kč, na stání 300 Kč. Na koncert se nevztahují klubové slevy. Děkujeme za pochopení.

 Celoroční provoz klubu je podporován z grantu Hlavního města Praha

Web kapely: www.benwendel.com

postmodern jazz
On-line vstupenka