Benny Golson Quartet (USA): JAZZ ON5

Benny Golson Quartet (USA)
JAZZ ON5

úterý 05/11/2019 od 21:00

Benny Golson je opravdovou legendou, gigantem a jedním z „otců zakladatelů“ moderního jazzu. Setkáním s tímto devadesátiletým hráčem na saxofon, jako byste se dotkli skutečných kořenů této hudby a skrze něj znovu oživili vzpomínku na všechny jeho spoluhráče z dávných dob jako byli: Benny Goodman, Dizzy Gillespie, Lionel Hampton, Clifford Brown, Art Farmer, Art Blakey, John Coltrane, Red Garland, Philly Joe Jones, Red Rodney a další. Jako hráč, aranžér, producent a skladatel se podílel obrovskou měrou na vývoji jazzu od raných 50. let, nahrál přes 30 vlastních alb a napsal přes 300 skladeb, z nichž mnohé se natrvalo zařadily do nadčasového repertoáru jazzových kapel celého světa a staly se z nich tzv. standardy. Skladby jako Killer Joe, I Remember Clifford, Along Came Betty, Stablemates, Whisper Not, Blues March, Five Spot After Dark, Are you Real? se zařadily do zlatého fondu kompozic světového jazzu a dodnes inspirují a vybízí k improvizaci další a další generace jazzových hudebníků.

Jeho osobitý styl hry na saxofon, nádherný a plný tón a mistrovské frázování sól doprovodí špičková kapela vedená fantastickým klavíristou Antoniem Faraem, jenž se na evropské scéně pohybuje již třicet let a na svém kontě má spolupráci s osobnostmi jako Jack Dejohnette, Joe Lovano, Miroslav Vitouš, Bireli Lagrène, Chris Potter, Marcus Miller a mnoho dalších.

Nenechte si ujít setkání se skutečnou legendou zblízka a se skvělým akustickým zvukem komorního prostředí Jazz Docku!

Koncert bude mimořádně ve speciálním „divadelním“ uspořádání, bez stolů, s židlemi v řadách, což umožní vychutnat si zážitek z hudby ještě více.

Vstupné: do 30.6. na sezení 1290 Kč, na stání 500 Kč.

Od 1.7. do 20.9. na sezení 1450 Kč, na stání 550 Kč.

Od 21.9. do 4.11. na sezení 1650 Kč, na stání 600 Kč.

Na místě v den koncertu: na sezení 1900 Kč, na stání 650 Kč.

Na koncert se nevztahují klubové slevy. Rezervace míst je možná pouze po zakoupení vstupenky. Děkujeme za pochopení.

Mediálním partnerem koncertu je: 

Web kapely: www.bennygolson.com

modern jazz
On-line vstupenka