Benny Golson Quartet feat. Antonio Faraò (USA/IT): JAZZ ON5

Benny Golson Quartet feat. Antonio Faraò (USA/IT)
JAZZ ON5

úterý 05/11/2019 od 21:00

KLUB OTEVŘEN OD 20 HOD

Benny Golson je opravdovou legendou, gigantem a jedním z „otců zakladatelů“ moderního jazzu. Setkáním s tímto devadesátiletým hráčem na saxofon jako byste se dotkli skutečných kořenů této hudby a skrze něj znovu oživili vzpomínku na všechny jeho spoluhráče z dávných dob, kterými byli Benny Goodman, Dizzy Gillespie, Lionel Hampton, Clifford Brown, Art Farmer, Art Blakey, John Coltrane, Red Garland, Philly Joe Jones, Red Rodney a další. Jako hráč, aranžér, producent a skladatel se podílel obrovskou měrou na vývoji jazzu od ranných 50. let, nahrál přes 30 vlastních alb a napsal více než 300 skladeb, z nichž mnohé natrvalo patří do nadčasového repertoáru jazzových kapel celého světa a staly se z nich tzv. standardy. Skladby jako Killer Joe, I Remember Clifford, Along Came Betty, Stablemates, Whisper Not, Blues March, Five Spot After Dark nebo Are you Real? se zařadily do zlatého fondu kompozic světového jazzu a dodnes inspirují a vybízí k improvizaci další a další generace jazzových hudebníků.

Golsonův osobitý styl hry na saxofon, nádherný plný tón a mistrovské frázování sól doprovodí špičková kapela vedená fantastickým klavíristou Antoniem Faraem, jenž se na evropské scéně pohybuje již třicet let a na svém kontě má spolupráci s osobnostmi jako Jack Dejohnette, Joe Lovano, Miroslav Vitouš, Bireli Lagrène, Chris Potter, Marcus Miller a mnoho dalších.

Benny Golson – sax

Antonio  Faraò – p

Ira Coleman – b

Mike Baker – dr

Nenechte si ujít setkání se skutečnou legendou zblízka a se skvělým akustickým zvukem komorního prostředí Jazz Docku!

Koncert bude mimořádně ve speciálním „divadelním“ uspořádání, bez stolů, s židlemi v řadách, což umožní vychutnat si zážitek z hudby ještě více.

Vstupné:  na sezení 1650 Kč, na stání 600 Kč.

Na místě v den koncertu: na sezení 1900 Kč, na stání 650 Kč. 

Při zakoupení vstupenky na sezení již není nutné rezervovat místo. Na koncert se nevztahují klubové slevy. Děkujeme za pochopení.

Mediálním partnerem koncertu je: 

    FESTIVAL SE USKUTEČNÍ ZA PŘISPĚNÍ HL. MĚSTA PRAHY A MĚSTSKÉ ČÁSTI PRAHA 5

Hlavní město Praha podporuje provoz klubu částkou 500.000 kč ročně

Web kapely: www.bennygolson.com

modern jazz
On-line vstupenka