Between Berlin & BeBop – An Irving Berlin Banquet

Between Berlin & BeBop – An Irving Berlin Banquet

pátek 03/03/2023 od 20:00

„Irving Berlin je nejlepší skladatel písní, který kdy žil. Měl větší vliv na americkou hudbu než kdokoli jiný. Osvobodil americkou píseň, představil a zdokonalil Ragtime. Je jedním z prvních, kteří zasadili semínka americké hudby“  - George Gershwin.

Mezi Berlinem a BeBopem je pořad příběhu Irvinga Berlina vyprávěný skrze jazzové aranže, ve spolupráci amerických hudebníků s kolegy z jiných zemí. Příběh Irvinga Berlina je typickým příkladem amerického snu, amerického úspěchu. Dodnes je nejproduktivnějším amerických skladatelem. Jeho kariéra trvala 60 let, napsal přes 1500 písní a mnoho z nich se stále hraje i sto let od svého vzniku. Americký jazzový pianista a aranžér John Fresk a česko/jihoafrická zpěvačka Barbora Tellinger společně vytvořili projekt, který si klade za cíl dát dohromady jazzové interprety napříč planetou, aby oslavili Berlinovu hudbu. První koncert se koná 3. 3. 2023 v pražském Jazz Docku, vystoupí zde také ukrajinský basista Taras Voloshchuk, velšský tenorsaxofonista Osian Roberts, český bubeník a lektor Martin Šulc, český trombonista a učitel Přemysl Tomšíček a český trumpetista Martin Jůzl. Cílem projektu je spolupráce hudebníků z celého světa, kteří se v příštích pěti letech budou podílet na aranžích, interpretaci a natáčení velmi rozmanitého Berlinova hudebního materiálu.

Barbora Tellinger – voc; John Fresk – p; Taras Voloshchuk – b; Osian Roberts – ts; Martin Šulc – dr; Přemysl Tomšíček – trb; Martin Jůzl – trp.

Koncert bude celovečerní od 20h až přibližně do půlnoci a bude se skládat ze tří aranžérsky rozdílných setů a sestav. 

Vstupné: na sezení 600 Kč, na stání 300 Kč. Při zakoupení vstupenky na sezení již není nutné rezervovat místo.

 Celoroční provoz klubu je podporován z grantu Hlavního města Praha.

Web kapely: tellingerandfresk.com

jazz
On-line vstupenka