Between Berlin & BeBop

Between Berlin & BeBop

středa 05/07/2023 od 21:00

„Irving Berlin je nejlepší skladatel písní, který kdy žil. Měl větší vliv na americkou hudbu než kdokoli jiný. Osvobodil americkou píseň, představil a zdokonalil Ragtime. Je jedním z prvních, kteří zasadili semínka americké hudby“  - George Gershwin.

Mezi Berlinem a BeBopem je pořad příběhu Irvinga Berlina vyprávěný skrze jazzové aranže, ve spolupráci amerických hudebníků s kolegy z jiných zemí. Příběh Irvinga Berlina je typickým příkladem amerického snu, amerického úspěchu. Dodnes je nejproduktivnějším amerických skladatelem. Jeho kariéra trvala 60 let, napsal přes 1500 písní a mnoho z nich se stále hraje i o sto let od svého vzniku. Americký jazzový pianista a aranžér John Fresk a česko/jihoafrická zpěvačka Barbora Tellinger společně vytvořili program, který si klade za cíl dát dohromady jazzové interprety napříč planetou, aby oslavili Berlinovu hudbu. Cílem projektu je spolupráce hudebníků z celého světa, kteří se v příštích pěti letech budou podílet na aranžích, interpretaci a natáčení velmi rozmanitého Berlinova hudebního materiálu.

V Jazz Docku společně s Johnem a Barborou vystoupí ukrajinský basista Taras Voloscuk, saxofonistka Nela Dusová, bubeník Martin Šulc, trombonista Přemysl Tomšíček a trumpetista Martin Jůzl.

Barbora Tellinger – voc; John Fresk – p; Taras Voloscuk – b; Nela Dusová – ts; Martin Šulc – dr; Přemysl Tomšíček – trb; Martin Jůzl – trp.

Vstupné: na sezení 400 Kč, na stání 250 Kč. Při zakoupení vstupenky na sezení již není nutné rezervovat místo.

 Celoroční provoz klubu je podporován z grantu Hlavního města Praha.

Web kapely: tellingerandfresk.com

jazz
On-line vstupenka