Bill Frisell Trio ft. Tony Scherr & Kenny Wollesen: GUITAR DAYS

Bill Frisell Trio ft. Tony Scherr & Kenny Wollesen
GUITAR DAYS

pátek 23/07/2021 od 20:00

Legenda světové kytary vystoupí potřetí v Jazz Docku! Tentokrát vyráží na turné se svým nejlepším triem - společně s bubeníkem Kenny Wollesenem a basistou Tony Scherrem, které české publikum zná především jako rytmiku avantgardní skupiny Sex Mob.

Kariéra Billa Frisella je velmi bohatá a výčet jeho úspěchů, ocenění a alb by vydal na velmi dlouhý článek. V dětství studoval hru na klarinet u Richarda Joinera; později přešel ke kytaře, kterou také studoval na Berklee College of Music. Počátkem osmdesátých let se stal členem skupiny bubeníka Paula Motiana a později se stal studiovým hudebníkem pracujícím pro nahrávací společnost ECM Records. Své první sólové album In Line vydal v roce 1983. V průběhu let spolupracoval s mnoha významnými hudebníky, jako např. John Zorn, Jim Hall, Elvis Costello, Gary Peacock, Ronald Shannon Jackson, John Scofield, Pat Metheny, Dave Holland, Elvin Jones, Ron Carter, Greg Leisz, Viktor Krauss, Eyvind Kang, Hank Roberts, Matt Chamberlain a další.

Frisellovu v mnoha ohledech udivující profesionální kariéru, lemovanou celou řadou prestižních světových ocenění, sledují s neobyčejnou pozorností již více než jedno čtvrtstoletí zdaleka nejen jeho muzikantští kolegové, ale i odborná kritika a pochopitelně též rozsáhlá obec hudbymilovných příznivců prakticky všech stylů a žánrů, zejména jazzu, ale i rocku, folku, country, bluegrassu či worldmusic.

Bill Frisell – g

Tony Scherr – b

Kenny Wollesen – dr

Koncert bude mimořádně ve speciálním „divadelním“ uspořádání, bez stolů, s židlemi v řadách, což umožní vychutnat si zážitek z hudby ještě více. Kupte si vstupenky včas a nenechte si ujít jedinečný zážitek z hudby mistra jazzové, country i rockové kytary zblízka, v komorním prostředí jazzového klubu!

Vstupné: v předprodeji do 31.3. na sezení 1690 Kč, na stání 600 Kč

do 30.4. na sezení 1890 Kč, na stání 700 Kč,

do 12.5. na sezení 2090 Kč, na stání 800 Kč.

Na místě v den koncertu: na sezení 2290 Kč, na stání 900 Kč.

Při zakoupení vstupenky na sezení již není nutné rezervovat místo. Na koncert se nevztahují klubové slevy. Děkujeme za pochopení.

Web kapely: billfrisell.com

jazz & space country
On-line vstupenka