Bill Frisell Trio:with Thomas Morgan & Rudy Royston:JAZZ ČTYŘ KONTINENTŮ

Bill Frisell Trio
with Thomas Morgan & Rudy Royston
JAZZ ČTYŘ KONTINENTŮ

čtvrtek 23/11/2023 od 20:00

Legenda světové kytary vystoupí již počtvrté v Jazz Docku! Tentokrát vyráží na turné se svým oblíbeným jazzovým triem, společně s kontrabasistou Thomasem Morganem a bubeníkem Rudy Roystonem! Tito hudebníci jsou po mnoha letech spolupráce s Billem Frisellem hráčsky tak provázaní, že se s ním mohou vydat na jakékoliv hudební dobrodružství. Ovládají jak rozsáhlý repertoár Frisellových skladeb, tak i standardy, populární i lidové písně, které Bill Frisell s takovou oblibou a často interpretuje. Metoda hry jejich tria je interaktivní, konverzační a připravená kdykoli zařadit nečekaný groove či spontánní improvizaci.

Kariéra Billa Frisella je velmi bohatá a výčet jeho úspěchů, ocenění a alb by vydal na velmi dlouhý článek. V dětství studoval hru na klarinet u Richarda Joinera; později přešel ke kytaře, kterou také studoval na Berklee College of Music. Počátkem osmdesátých let se stal členem skupiny bubeníka Paula Motiana a později se stal studiovým hudebníkem pracujícím pro nahrávací společnost ECM Records. Své první sólové album In Line vydal v roce 1983. V průběhu let spolupracoval s mnoha významnými hudebníky, jako např. John Zorn, Jim Hall, Elvis Costello, Gary Peacock, Ronald Shannon Jackson, John Scofield, Pat Metheny, Dave Holland, Elvin Jones, Ron Carter, Greg Leisz, Viktor Krauss, Eyvind Kang, Hank Roberts, Matt Chamberlain a další.

Frisellovu v mnoha ohledech udivující profesionální kariéru, lemovanou celou řadou prestižních světových ocenění, sledují s neobyčejnou pozorností již více než třicet pět let zdaleka nejen jeho muzikantští kolegové, ale i odborná kritika a pochopitelně též rozsáhlá obec hudbymilovných příznivců prakticky všech stylů a žánrů, zejména jazzu, ale i rocku, folku, country, bluegrassu či worldmusic.

Bill Frisell – g; Thomas Morgan – b; Rudy Royston  – dr.

Koncert bude mimořádně ve speciálním „divadelním“ uspořádání, bez stolů, s židlemi v řadách, což umožní vychutnat si zážitek z hudby ještě více.

Vstupné: na sezení 1750 Kč, na stání 800 Kč. Na místě v den koncertu: na sezení 1950 Kč, na stání 850 Kč. VIP vstupné: 2350 Kč (sezení u pódia v přímém kontaktu s kapelou).

Při zakoupení vstupenky na sezení již není nutné rezervovat místo. Na koncert se nevztahují klubové slevy. Děkujeme za pochopení.

Klub bude otevřen v 19h.

 Celoroční provoz klubu je podporován z grantu Hlavního města Praha.

Web kapely: billfrisell.com

jazz & space country
On-line vstupenka