Dnes bude z důvodu zvukové zkoušky Joey Calderazzo - John Patitucci - Dave Weckl Trio

otevřena do 20:00 pouze venkovní terasa.

Bill Stewart Trio ft. Larry Grenadier & Walter Smith III (USA):JAZZ ČTYŘ KONTINENTŮ

Bill Stewart Trio ft. Larry Grenadier & Walter Smith III (USA)
JAZZ ČTYŘ KONTINENTŮ

čtvrtek 09/12/2021 od 19:00

Bill Stewart je po desetiletí jedním z unikátních hlasů mezi jazzovými bubeníky. Je známý zejména spoluprací s jazzovými kytarovými velikány, k nimž patří Pat Metheny, Jim Hall, Peter Bernstein a především John Scofield. Jeho životopis doplňuje práce s dalšími kultovními umělci jako jsou Michael Brecker, Maceo Parker, Joe Lovano a Nicholas Payton. Jako leader vydal několik alb včetně Think Before You Think, Snide Remarks a nejnovějšího Band Menu. Stewart vyrostl v Iowě, ale přestěhoval se na studia do New Yorku, který již neopustil. Zůstává jedním z nejvyhledávanějších jazzových bubeníků. V jeho triu působí další dvě velké hvězdy světového jazzu: fenomenální kontrabasista Larry Grenadier, známý zejména z tria Brada Mehldaua, a mladý energický saxofonista Walter Smith III, který hrává například v kapelách Ambrose Akinmusire Quintet nebo Eric Harland's Voyager. Hudba tohoto tria je jiskřivá, plná originálních motivů a momentální improvizace. Sestava bez harmonického nástroje umožnuje zajímavou polyfonní fakturu, která nechá skvěle vyznít hráčskou invenci a virtuozitu všech tří hudebníků.

Bill Stewart – dr; Walter Smith III – sax; Larry Grenadier – b. 

Vstupné: v předprodeji na sezení 600 Kč, na stání 300 Kč, na místě v den koncertu na sezení 700 Kč, na stání 350 Kč. Při zakoupení vstupenky na sezení již není nutné rezervovat místo.

Na koncert se nevztahují klubové slevy. Děkujeme za pochopení.

Podle nařízení vlády ČR je vstup na koncert omezen platnými nařízeními. Prosíme každého diváka, aby u vstupu do klubu předložil potvrzení, že je očkován nebo již prodělal Covid-19 v minulých 180 dnech. Uznáván je také PCR test u lidí, kteří mají zahájené očkování. Děkujeme za pochopení!

 Celoroční provoz klubu je podporován z grantu Hlavního města Praha

Web kapely: www.drummerworld.com

postmodern jazz
On-line vstupenka