Blue Shadows a hosté – Pocta Janu Spálenému::Michal Němec, Martina Trchová:Martin E. Kyšperský, Jan Fic, Jan Švihálek

Blue Shadows a hosté – Pocta Janu Spálenému

Michal Němec, Martina Trchová
Martin E. Kyšperský, Jan Fic, Jan Švihálek

neděle 19/02/2023 od 21:00

Kapela Blue Shadows představí kromě svého vlastního repertoáru také unikátní program „Pocta Janu Spálenému“, který vznikl ve spolupráci s festivalem Blues Alive a jeho dramaturgem Ondřejem Bezrem a byl dosud uveden pouze v rámci loňského ročníku tohoto festivalu, u příležitosti 80. narozenin Jana Spáleného. Písně Jana Spáleného za doprovodu Blue Shadows zazpívají Michal Němec (Jablkoň), Martina Trchová, Martin E. Kyšperský (Květy), Jan Fic a Jan Švihálek (Band of Heysek).

Blue Shadows, kapela složená z hudebníků z různých žánrů a oblastí, vydala v roce 2016 debutové album Blue Shadows a se svou hudbou vycházející ze stylu americana koncertuje velmi sporadicky. Oceňována je zejména jejich spolupráce s Vladimírem Mišíkem, s nímž natočili obě jeho poslední alba (Jednou tě potkám a Noční obraz), která získala dohromady sedm cen Anděl a zaznamenala vynikající recenze. Členy kapely jsou kytarista, skladatel (osmkrát nominovaný na cenu Český lev), producent a majitel jazzového labelu Animal Music Petr Ostrouchov, kytarista, aranžér a producent Josef Štěpánek, bubeník Martin Novák, basista, kytarista a klávesista Matěj Belko a violoncellista České filharmonie Jan Keller; hostem koncertu bude klavírista Jan Steinsdörfer. Blue Shadows nahráli též hudbu k televizním minisériím Viktora Tauše Modré stíny (2016) a Vodník (2019), hudbu k jeho filmu Amerikánka (2021) a v roce 2021 vyšlo také album Vlčí stopy, které natočili s písničkářem Mirkem Kemelem. 

Petr Ostrouchov – g, voc; Josef Štěpánek – g, pedal steel; Martin Novák – dr, voc; Matěj Belko – b; Jan Keller – vcl; Jan Steinsdörfer j.h. – keys.

Michal Němec, Martina Trchová, Martin E. Kyšperský, Jan Fic, Jan Švihálek – voc.

Vstupné: na sezení 600 Kč, na stání 350 Kč. Při zakoupení vstupenky na sezení již není nutné rezervovat místo. Na koncert se nevztahují klubové slevy. Děkujeme za pochopení.

 Celoroční provoz klubu je podporován z grantu Hlavního města Praha.

americana – acoustic music
On-line vstupenka