Brian Charette Sextette:JAZZ ČTYŘ KONTINENTŮ

Brian Charette Sextette
JAZZ ČTYŘ KONTINENTŮ

pátek 15/10/2021 od 22:00

Americký varhaník Brian Charette působí střídavě na newyorské scéně s občasnými výlety do Evropy.  V současné době patří mezi absolutní světovou elitu hráčů na Hammond organ a koncertuje po celých Spojených státech (New York, San Francisco, Los Angeles atd.). Získal také mnoho prestižních cen (např. DownBeat Critics’ Poll Rising Star: Organ Award v roce 2014). Brian Charette má za sebou spolupráci s takovými hudebníky, jako jsou Paul Simon, Joni Mitchell, Chaka Khan, Cyndi Lauper, Chris Carroll, George Coleman Jr., Oz Noy, Mike DiRubbo, Ben Monder, Eric Garland či Yotam Silberstein a hostoval na mnoha studiových nahrávkách světových umělců! Charette je také aktivním autorem a pedagogem, píše pro Keyboard Magazine, The New York City Jazz Record nebo DownBeat.

V rámci tohoto koncertu vystoupí se svým šestičlenným bandem a zahraje hudbu z alba Music for Organ Sextette, které vyšlo u dánského labelu SteepleChase Records v roce 2012. Je to hudba pro zajímavě znějící sestavu čtyř dechových nástrojů (flétna, altsaxofon, tenorsaxofon a basklarinet), varhany a bicí nástroje. Stylově se jedná o plnokrevný straight-ahead jazz se zajímavými aranžemi a skvělými instrumentálními výkony!

Brian Charette – org; Dano Šoltis – dr; Suzanne Higgins – fl; Petr Kalfus – as; Ondřej Štveráček – ts; Róbert Mitręga – bcl.

Hammond B3 v Jazz Docku!

Aby zážitek z varhanního umění Briana Charetta byl co nejautentičtější, zapůjčili jsem pro tento koncert originální staré varhany Hammond B3 společně s Leslie Boxem! Tento nástroj ze 60. let v sobě ukrývá takovou energii, že když ji ovládne jeden z největších současných světových mistrů „hammondek“ Brian Charette, bude to obrovský soul-jazzový zážitek! Nenechte si ujít Hammond B3 v Jazz Docku!

Vstupné: na sezení 370 Kč, na stání 250 Kč. Při zakoupení vstupenky na sezení již není nutné rezervovat místo.

 Celoroční provoz klubu je podporován z grantu Hlavního města Praha

Web kapely: www.briancharette.com

modern jazz
On-line vstupenka
Vstupenky jsou již vyprodané