Catherine Russell

Catherine Russell

úterý 05/03/2024 od 20:00

VYPRODÁNO!

Zpěvačka Catherine Russell, nominovaná na cenu GRAMMY®, na otázku, jak by charakterizovala své nové album Send For Me, odpověděla: "Miluji romantiku, která se houpe." Album Send For Me, které vyšlo v roce 2022 u vydavatelství Dot Time Records, obsahuje tucet nově nahraných skladeb. Je to její  osmé řadové album a tato hudba splňuje jednoduchý i když náročný standard: "Písně, které mě nějakým způsobem inspirují nebo se mě dotýkají. Když najdu píseň, která se mi líbí, pronásleduje mě, dokud se ji nenaučím." Jejím posláním je najít písně, které jste možná ještě neslyšeli, ale zaslouží si pozornost. Russellové hluboký vztah k vybranému materiálu je součástí tohoto poslání.

Jako dcera průkopnických a legendárních hudebníků, pianisty, skladatele a aranžéra Luise Russella a baskytaristky a zpěvačky Carline Rayové, se Catherine Russell narodila do jazzové rodiny. Začala profesionální kariéru v sedmi letech, kdy poprvé vystoupila na jevišti jako tanečnice v souboru Katherine Dunhamové, který čtyři sezóny účinkoval v Metropolitní opeře v představení Aida. Poté, co s vyznamenáním absolvovala Americkou akademii dramatických umění, měla to štěstí spolupracovat mimo jiné s Davidem Bowiem, Steely Dan, Cyndi Lauper, Paulem Simonem, Jacksonem Brownem, Michaelem Feinsteinem, Levonem Helmem, Wyntonem Marsalisem, Dr. Johnem, Rosanne Cash, Toshi Reagon a Carrie Smith.

Při výběru repertoáru pro své nové album se inspirovala takovými osobnostmi jako Billie Holiday, Nat King Cole, Luis Russell, Betty Carter, Kay Starr, Joe Liggins, Earl King, Jack Teagarden, Helen Humes, Frank Sinatra, Dakota Staton, Henry Red Allen a Louis Armstrong. V této hudbě se zpěvačka pohybuje jako ve starých známých vodách. Zpívá jazykem, který je pro ni přirozený, a prohlubuje tak odkaz kořenů jazzu a blues. Zpěv této umělkyně je emočně procítěný, zemitě swingující a neskutečně charizmatický!

Catherine Russell – voc; Matt Munisteri – g; Domo Branch – dr; Tal Ronen – b; Roy Dunlap – p.

Vstupné: v předprodeji na sezení 900 Kč, na stání 450 Kč a na místě v den koncertu na sezení 1000 Kč, na stání 500 Kč. VIP vstupné: 1400 Kč (sezení u pódia v přímém kontaktu s kapelou). Při zakoupení vstupenky na sezení již není nutné rezervovat místo. Na koncert se nevztahují klubové slevy. Děkujeme za pochopení.

KLUB BUDE OTEVŘEN V 19H

 Celoroční provoz klubu je podporován z grantu Hlavního města Praha.

 

.

 

jazz – blues – soul
On-line vstupenka