Česko-slovenský večer (CZ/SK): JAZZ ON5

Česko-slovenský večer (CZ/SK)
JAZZ ON5

pondělí 05/11/2018 od 19:00

Sisa Fehérová / Vladko Mikláš / Matej Benko / Markéta Foukalová / Ochepovsky / Kristína Mihaľová / Janoušek / Wróblewski

Šestý večer festivalu Jazz On5 bude věnován současné česko-slovenské hudbě. Vystoupí čtyři velmi zajímavá seskupení, z nichž některé jsme v této podobě ještě v Jazz Docku nikdy neměli možnost vidět!

U nás dobře známá slovenská zpěvačka Sisa Fehérová společně s kytaristou Vladkem Miklášem budou prezentovat svůj zbrusu nový projekt Bardo, který nedávno vydalo prestižní vydavatelství Slnko Records. Výraz „bardo“ pochází z Tibetské knihy mrtvých a představuje jakýsi přechodný stav mezi smrtí a znovuzrozením. Album i živá vystoupení přenesou posluchače do autonomního magického světa krásných, minimalistických a sofistikovaných zvukových palet založených na vrstvení kytarového zvuku a harmonických zpěvů, kontrabasu a rytmických vln, vše dohromady precizně zkomponované do zpěvných skladeb. A jelikož Sisa je přirozeně zakořeněna ve slovenské folklórní hudbě, i Bardo má takovou příchuť, i když skladby a texty jsou originální a promlouvají svým vlastním jazykem.

Jako druhé vystoupí trio Mateje Benka, výjimečného klavíristy, jenž vystoupí se svojí kapelou po delší době. Zahrají moderní jazz a fusion s prvky popu a na některé písně bude trio posíleno ještě o skvělou zpěvačku Markétu Foukalovou, kterou diváci znají zejména z kapely Lanugo. Poté zahraje kapela Janoušek-Wróblewski Quartet, dva přední hráči na dechové nástroje se svojí kapelou bez harmonického nástroje, která bude patrně nejvíce avantgardním bodem programu. Celý večer doplní kytarista Igor Ochepovsky se zpěvačkou Kristínou Mihaľovou a zahrají některé standardy i původní písně. Jejich kvintet dotváří ještě bubeník Daniel Šoltis, basista Rasťo Uhrík a saxofonista Marcel Bárta.

19:00 – Sisa Fehérová & Vladko Mikláš: Bardo

20:30 – Matej Benko Trio ft. Markéta Foukalová

22:00 – Janoušek-Wróblewski Quartet

23:30 – Mihaľová / Ochepovsky Quinte

Vstupné na celý večer na sezení 350 Kč a na stání 200 Kč. Rezervace míst je možná pouze po zakoupení vstupenky. Děkujeme za pochopení. 

FB událost: Česko-slovenský večer @Jazz On5

music
On-line vstupenka
Vstupenky jsou již vyprodané