ČESKÝ ROZHLAS JAZZ FESTIVAL 2022

ČESKÝ ROZHLAS JAZZ FESTIVAL 2022

čtvrtek 17/11/2022 od 19:00

Český rozhlas již tradičně pořádá ve spolupráci s Jazz Dockem podzimní jednodenní festival, který je nahráván a bude následně odvysílán v rámci EBU. V průběhu večera vystoupí tři skvělé kapely:

Trio Grande 2.0 (UK/IL/USA) – exkluzivní mezinárodní trio, které tvoří britský saxofonista Will Vinson, izraelský kytarista Gilad Hekselman a americký bubeník/basista Nate Wood. Ve své první inkarnaci s bubeníkem Antoniem Sanchezem skupina vydala eponymní debut, který se setkal s lavinou uznání kritiky. Nová verze tria se připravuje na nabité turné na podzim 2022 a později během roku půjde do studia natočit nové album, které bude stejně jako první deska obsahovat hudbu všech členů kapely.  Gilad Hekselman – g; Will Vinson – sax, keys; Nate Wood – dr,b.

Enemy (UK/SWE) – špičkové britsko-švédské trio, které hraje velmi originální hudbu s velkou mírou komplexnosti. Ačkoli skladby jsou plny rytmických a dynamických proměn, neztrácejí tah, energii a mnohdy až zuřivou intenzitu. Může za to rytmika, která nejenže hardbopově či jazzrockově uhání, ale také evokuje lámané elektronické beaty. Kit Downes – p; Petter Eldh – b;  James Maddren – dr.

S.V.A. Trio – formace tří renomovaných muzikantů s velkými multižánrovými zkušenostmi, kteří se rozhodli zaměřit výhradně na vlastní, autorskou hudbu. Takovou, která v sobě bude reflektovat naše společné hudební vlivy a zároveň se stane reakcí na život uvnitř velkoměsta – hudebním stylem Urban fusion. Alexey Aslamas – housle; Vladan Malinjak – viola; Šimon Marek – cello.

LINE-UP:
18:00 - Doors open
19:00-20:00 - S.V.A. Trio
20:30-21:45 - Enemy
22:30-23:45 - Trio Grande 2.0

Z koncertu bude natočeno video pro použití na sociálních sítích Českého rozhlasu. 

Vstupné v předprodeji: na sezení 950 Kč, na stání 450 Kč. Na místě v den koncertu: na sezení 1100 Kč, na stání 500 Kč. Při zakoupení vstupenky na sezení již není nutné rezervovat místo. Na koncert se nevztahují klubové slevy. Děkujeme za pochopení.

 Celoroční provoz klubu je podporován z grantu Hlavního města Praha.

Web kapely: https

jazz - fusion
On-line vstupenka