Clarinet Factory

Clarinet Factory

neděle 24/06/2018 od 21:00

Clarinet Factory křtili v březnu loňského roku jejich poslední studiové album Meadows právě v Jazz Docku. Album, na kterém se coby hosté podíleli například Joe Acheson z britských Hidden Orchestra, folklórní soubor Grunik nebo bubeník Dano Šoltis z Vertigo Quintet, se v mezidobí dočkalo skvělých recenzí i za hranicemi České republiky a bylo ověnčeno cenou Classic Prague Awards 2017 v kategorii Crossover. Clarinet Factory posluchačům sice letos v Jazz Docku nepředstaví nové album, ale opět si připravili něco zvláštního. Těšit se můžete na premiéru skladeb, které na žádném nosiči ještě nezní. 

·  vítězové Classic Prague Awards v kategorii Crossover (2017)

·  po osmi letech jediný český soubor, kterému se podařilo nominovat na showcase na WOMEX

·  hosté pražského vystoupení Bobbyho McFerrina (2009 + 2015)

·  vítězové silně obsazené soutěže International Songwriting Competition v Nashvillu (US) - 2005.

Počátky čtyřčlenného hudebního tělesa Clarinet Factory, které v roce 2014 slavilo dvacet let na scéně, se váží k době studií všech členů na pražském AMU. Tehdy byla doménou čtveřice Jindřich Pavliš, Vojtěch Nýdl, Luděk Boura a Petr "Pepíno" Valášek především interpretace klasiky a jazzu. Clarinet Factory se ale brzy posunuli k experimentům napříč hudebními žánry, od aranžování ke komponování, k touze hudbou sdělovat a komunikovat nezávisle na žánrech či generační příslušnosti.

Clarinet Factory během své dosavadní kariéry spolupracovali také s Bobby McFerrinem, Janou Koubkovou, Filharmonií Brno, Pražskou komorní filharmonií, Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu, Radkou Fišarovou, Ivou Bittovou; s Lenkou Dusilovou a Beatou Hlavenkovou ve společném projektu Eternal Seekers, ale i Tata Bojs, Floexem či Joe Achesonem z Hidden Orchestra. V řadě site specific vystoupení spolupracovali s intermediálním umělcem Petrem Niklem a legendárním perkusionistou Alanem Vitoušem.

 

Vstupné na sezení 350 Kč, na stání 250 Kč. Rezervace míst je možná pouze po zakoupení vstupenky. Děkujeme za pochopení.

Web kapely: www.clarinet-factory.cz

crossover
On-line vstupenka
Vstupenky jsou již vyprodané
Další
koncerty