ČRo Festival 2018:Shai Maestro Trio / Get The Blessing / Zorba že ja Buddha

ČRo Festival 2018
Shai Maestro Trio / Get The Blessing / Zorba že ja Buddha

středa 21/11/2018 od 19:00

Ve spolupráci s Českým rozhlasem uvádíme jednodenní minifestival, který bude nahráván a vysílán do éteru, a v jehož rámci a v jeden večer zahrají tři skvělá hudební tělesa:

Zorba že ja Buddha (CZ/SK)

Základ projektu Zorba že ja Buddha tvoří spojení dvou hudebních individualit: zpěvačky Ashley Sarah Abrman a baskytaristy Ondřeje Hausera. Charismatický zpěv Ashley (známá např. z formace The High Corporation) je ovlivněn gospelem. Ondřej Hauser působí ve skupinách Prago Union Live Band, Kapela Davida Krause nebo v projektu Ochepovsky. Spojením jejich hudebních vizí vzniká hybridní fúze elektroniky s akustickou muzikou. Instrumentační nezvyklost je ve zdvojené rytmické sekci: kapela má dvě bicí sady a dvě basové kytary.

Ashley Sarah Abrman – voc; Tanita Yankova – voc; Antonín Dlapa – g; Jen Hovorka – keys; Ondřej Hauser – b; Lukáš Mutňanský – b; Michal Daněk – dr; Marek Urbánek – dr; Petr Kalfus – sax; Miroslav Hloucal – trp; Pavel Zlámal – saxofon; DJ Maro.

Shai Maestro Trio (IL)

Vynikající izraelský klavírista Shai Maestro je u nás dobře znám zejména z účinkování v triu kontrabasisty Avishaie Cohena. Již od roku 2011 ale vede své vlastní uskupení, se kterým vyvíjí dlouhodobou a komplexní hudební vizi, založenou na dokonalé souhře, triové improvizaci a nádherných kompozicích. Jeho hudba je dynamická, stále se měnící: od nejtišších pasáží až po výbuchy energie a ofenzivního groovu. Čerpá z historie jazzu i klasické hudby a přidává mnoho jiných ingrediencí ze všech koutů hudebního světa.

Shai Maestro – p; Jasper Høiby – b; Ofri Nehemya – dr.

Get The Blessing (UK)

V roce 2000 vznikla v Bristolu čtyřčlenná kapela Get The Blessing, která si vytvořila jedinečný zvuk založený na dvou dechových nástrojích, elektronice a rytmice. Radostná kolektivní spontánnost, improvizace a dusající beaty tvoří základní kameny jejich hudby. Bubeník kapely Clive Deamer byl v roce 2017 na turné se skupinou Radiohead a také díky tomu má nyní Get The Blessing širokou mezinárodní fanouškovskou základnu. Jde skutečně o kreativní a originální seskupení, které vás uhrane svojí energií.

Jake McMurchie – sax, electronics; Pete Judge – trp, electronics; Clive Deamer – dr; Jim Barr – b.

Time-line:

19:00 - Zorba že ja Buddha

21:10 - Shai Maestro Trio

23:20 - Get The Blessing

00:40 - předpokládaný konec akce
 

Vstupné na sezení 950 Kč, na stání 450 Kč.

ZAKOUPENÁ VSTUPENKA PLATÍ NA CELÝ FESTIVAL!

Na koncert se nevztahují klubové slevy. Rezervace míst je možná pouze po zakoupení vstupenky. Děkujeme za pochopení.

music minifestival
On-line vstupenka