ČRO JAZZ FESTIVAL

ČRO JAZZ FESTIVAL

středa 13/11/2019 od 19:00

KLUB OTEVŘEN OD 18 H

Český rozhlas již tradičně pořádá ve spolupráci s Jazz Dockem podzimní jednodenní festival, který je nahráván a bude následně odvysílán v rámci EBU. V průběhu večera vystoupí tři skvělé kapely:

MalletQ (CZ) (fusion)

Skupina MalletQ má svoji hudbu postavenou převážně na vlastní tvorbě. Je to první kapela na naší scéně, která používá jako sólový nástroj midi vibrafon a tím definovala svůj specifický zvuk. Autorská tvorba kapely vychází z inspirace od hráčů jako Jaco Pastourius nebo Dean Brown, takže se můžete těšit na repertoár ve stylu moderní fusion.

Radek Doležal – MalletKat; Kryštof Tomeček – el. g; Jan Heřman – b; Marcel Kóňa – dr.

Luboš Soukup International Quartet (CZ/SK/DK) (contemporary jazz)

Kapela působí na evropské jazzové scéně od roku 2011. V Jazz Docku uslyšíte Soukupův kvartet s předními českými hudebníky – pianistou Vítem Křišťanem, basistou Rastislavem Uhríkem a dánským bubeníkem Mortenem Haesumem. Luboš Soukup je inovativní saxofonista a výhradní autor repertoáru. V roce 2017 získal prestižní ocenění Objev roku od Dánské hudební společnosti. Byl nominován a přebíral cenu od dlouholeté spoluhráčky Milese Davise Marilyn Mazur. Jeho kvintet vydal již tři CD, z nichž dvě byla vybrána v Anketě odborníků Českého rozhlasu za nejlepší jazzová alba (Through the Mirror v r. 2013, Země v r. 2017). Kapela hraje moderní jazz a představí jak repertoár z posledního alba, tak i řadu nových kompozic.

Ze zdravotních důvodů s kapelou nakonec nevystoupí původně avizovaný kytarista David Dorůžka.

Donny McCaslin – ‘Blow’ project (groove jazz – electro)

Slavný americký saxofonista Donny McCaslin se po šesti letech vrací do Jazz Docku a přiváží opět kapelu složenou z velkých hvězd současné newyorské scény. D. McCaslin začínal v kapele Eddieho Gomeze a za dobu své kariéry spolupracoval s takovými osobnostmi, jakými jsou Dave Douglas, Danilo Pérez, Luciana Souza, Tom Harrell, Brian Blade, John Patitucci, Pat Metheny a soubory, jako jsou The Mingus Band, Steps Ahead nebo Maria Schneider Orchestra. Již dlouho před jeho zásadním účinkováním na posledním albu Blackstar Davida Bowieho byl široce uznáván jako jeden z nejkreativnějších saxofonistů na mezinárodní jazzové scéně. Spolupráce s tímto velikánem alternativního rocku jej podle jeho vlastních slov velmi obohatila a ukázala mu jiné hudební prostory. Na posledních dvou albech Beyond Now a Blow je dobře vidět účinek, který měla spolupráce s Davidem Bowiem na jeho tvůrčí styl. Vyvinul experimentální směsici improvizace, elektroniky a groovů, která mu přináší velkou pozornost hudebních fanoušků i mimo jazzovou komunitu.

Donny McCaslin sax

Nick Semrad keys

Zach Danziger dr

Owen Biddle b

Ryan Dahle voc, g

Koncert bude mimořádně ve speciálním „divadelním“ uspořádání, bez stolů, s židlemi v řadách, což umožní vychutnat si zážitek z hudby ještě více.

Vstupné: na sezení 650 Kč, na stání 300 Kč.Na místě v den koncertu: na sezení 750 Kč, na stání 350 Kč. Na koncert se nevztahují klubové slevy. Děkujeme za pochopení. Při zakoupení vstupenky na sezení již není nutné rezervovat místo.

jazz - fusion
On-line vstupenka
Vstupenky jsou již vyprodané