Czech Jazz Evening:JAZZ ON5

Czech Jazz Evening
JAZZ ON5

pátek 05/11/2021 od 19:00

TokDat: Čtyřčlenné hudební těleso TokDat je autorský projekt pražského skladatele a kytaristy Tomáše Miky. Kapela je založena na syrovém zvuku jazzového kvartetu (bicí, basa, kytara, piano) a na nekompromisních elektronickou hudbou ovlivněných kompozicích pohybujících se na hraně minimalismu a maximalismu, na pomezí popu a avantgardy, mezi ironií a vážností. Důraz je kladen především na rytmickou spletitost a na propojení jednotlivých nástrojových partů, které navzdory jejich časté individuální strohosti dohromady tvoří komplexní celek.

Tomáš Mika – g; Martin Konvička – p; Marek Urbánek – dr; Ondřej Komárek – b.

David Dorůžka/Robert Fischmann/Martin Novák: Jedna z vůdčích postav české jazzové scény, David Dorůžka, má za sebou vystupování po celém světě, spolupráci s řadou světových jmen a dlouhodobé pobyty v metropolích New Yorku a Paříži. Po spolupráci s Lizz Wright, Jeffem Ballardem nebo Hilmarem Jenssonem se Dorůžka vrací k sestavě s českými hudebníky, v novém projektu s flétnistou Robertem Fischmannem a bubeníkem Martinem Novákem. Tito tři hudebníci navazují na Dorůžkovo oceňované album Autumn Tales z roku 2016 a rozvíjí hudbu vycházející z židovských tradic Evropy i Blízkého Východu. Se starším i novějším hudebním materiálem ale pracují s neobyčejnou volností, a tak se snadno přihodí, že tradiční chasidské nápěvy vmžiku střídají metalcorové pasáže a melodie ze středověkého Španělska můžeme uslyšet bok po boku s inspiracemi newyorskou downtown scénou.

David Dorůžka – g; Robert Fischmann – fl; Martin Novák – dr.

Jaromír Honzák Quartet: Hudba kvarteta je tvořena převážně vlastními skladbami leadera. Vyznačuje se společně sdíleným smyslem pro specifický hudební jazyk—soudobý jazz otevřený inspiraci jinými hudebními styly, komorní a současně nabitý strhující energií.

Luboš Soukup – cl, ts; David Dorůžka – g; Martin Novák – dr ; Jaromír Honzák – b.

Vstupné na sezení 500 Kč, na stání 250 Kč. Na koncert se nevztahují klubové slevy. Děkujeme za pochopení.

 Celoroční provoz klubu je podporován z grantu Hlavního města Praha

Web kapely: jaromirhonzak.com

original music - modern jazz
On-line vstupenka
Můžete uplatnit slevu