Czech Jazz Evening:JAZZ ON5

Czech Jazz Evening
JAZZ ON5

pátek 05/11/2021 od 19:00

TokDat: Čtyřčlenné hudební těleso TokDat je autorský projekt pražského skladatele a kytaristy Tomáše Miky. Kapela je založena na syrovém zvuku jazzového kvartetu (bicí, basa, kytara, piano) a na nekompromisních, elektronickou hudbou ovlivněných kompozicích pohybujících se na hraně minimalismu a maximalismu, na pomezí popu a avantgardy, mezi ironií a vážností. Důraz je kladen především na rytmickou spletitost a na propojení jednotlivých nástrojových partů, které navzdory jejich časté individuální strohosti dohromady tvoří komplexní celek.

Tomáš Mika – g; Martin Konvička – p; Marek Urbánek – dr; Ondřej Komárek – b.

David Dorůžka/Robert Fischmann/Martin Novák: Jedna z vůdčích postav české jazzové scény, David Dorůžka, má za sebou vystupování po celém světě, spolupráci s řadou světových jmen a dlouhodobé pobyty v metropolích New Yorku a Paříži. Po spolupráci s Lizz Wright, Jeffem Ballardem nebo Hilmarem Jenssonem se Dorůžka vrací k sestavě s českými hudebníky, v novém projektu s flétnistou Robertem Fischmannem a bubeníkem Martinem Novákem. Tito tři hudebníci navazují na Dorůžkovo oceňované album Autumn Tales z roku 2016 a rozvíjí hudbu vycházející z židovských tradic Evropy i Blízkého Východu. Se starším i novějším hudebním materiálem ale pracují s neobyčejnou volností, a tak se snadno přihodí, že tradiční chasidské nápěvy vmžiku střídají metalcorové pasáže a melodie ze středověkého Španělska můžeme uslyšet bok po boku s inspiracemi newyorskou downtown scénou.

David Dorůžka – g; Robert Fischmann – fl; Martin Novák – dr.

Jaromír Honzák Quintet​: Hudba kvinteta je tvořena převážně vlastními skladbami leadera. Vyznačuje se společně sdíleným smyslem pro specifický hudební jazyk—soudobý jazz otevřený inspiraci jinými hudebními styly, komorní a současně nabitý strhující energií.

Luboš Soukup – cl, ts; David Dorůžka – g; Martin Novák – dr; Jaromír Honzák – b; Vít Křišťan – p.

Vstupné na sezení 500 Kč, na stání 250 Kč. Na koncert se nevztahují klubové slevy. Děkujeme za pochopení.

Podle nařízení vlády ČR je vstup na koncert omezen platnými nařízeními. Prosíme každého diváka, aby u vstupu do klubu předložil potvrzení, že je očkován, negativně testován (stačí i samotest), nebo že již prodělal nemoc Covid-19 v minulých 180 dnech. Děkujeme za pochopení!

 Celoroční provoz klubu je podporován z grantu Hlavního města Praha

Web kapely: www.daviddoruzka.com

postmodern jazz - jewish music
On-line vstupenka
Vstupenky jsou již vyprodané