Dnes bude z důvodu zvukové zkoušky Joey Calderazzo - John Patitucci - Dave Weckl Trio otevřena do 20:00 pouze venkovní terasa.

Czech Jazz Evening:JAZZ ON5

Czech Jazz Evening
JAZZ ON5

neděle 06/11/2022 od 18:00

Jak již bývá u nás pravidlem, jeden z večerů festivalu Jazz On5 bude věnován českému jazzu. Vystoupí pět velmi zajímavých a na české scéně již etablovaných kapel, a každá zahraje přibližně padesátiminutový set. Pamatováno bude také na dostatečné pauzy mezi jednotlivými koncerty, aby nebyl „jazzový maratón“ příliš posluchačsky náročný. Vidět těchto pět předních kapel v jeden večer bude obrovský hudební zážitek!

Limbo (jazz – improvising) - na jazzovém základu vytváří toto neobvykle obsazené kvarteto univerzální hudební koláž. Improvizace, kompozice, komunikace a četné etnické názvuky se zde výrazně protínají, bez jakýchkoliv mantinelů, které by muzikanty omezovaly ve vyjádření. Pavel Hrubý – sax, bcl; Petr Kalfus – sax; Taras Voloshchuk – b; Dušan Černák – dr.

Ondřej Štveráček Quartet (modern jazz) - kvartet předního saxofonisty, který se vyznačuje energií, bravurní technikou a nápaditou improvizací. Hudba tohoto tělesa, ve kterém působí špičkoví muzikanti, by se dala označit jako post Coltrane-bop. Ondřej Štveráček – ts; Jakub Tököly – p; Tomáš Baroš – b; Marek Urbánek – dr.

Jana Koubková Quartet (modern vocal music) - poslední vydané album Jany Koubkové A tak si jdu se skládá z dvanácti skladeb, ve kterých se snoubí jazz, scat, blues, šanson, bigbeat i rap. „Ano, i ve čtyřiasedmdesáti si pořád jdu, i když na těle a na duchu není vždycky ejchuchu,“ říká Jana Koubková. Jana Koubková – voc; Ondřej Kabrna – p; Vítek Švec – kontrabas; Jan Červenka – dr.

#B Experiment (contemporary jazz) - unikátní kvintet složený z předních českých jazzových hráčů. Kořeny jazzové hudby a propojení původně akustického tria s elektronickými prvky a hip hopovými rytmy daly vzniknout energickému projektu, jehož repertoár tvoří převážně autorské skladby všech členů. Miroslav Hloucal – trp; Antonín Dlapa – g; Vít Křišťan – p, rhodes, moog; Peter Korman – b; Marek Urbánek – dr.

František Kop Quartet  (modern jazz – fusion) - ve výběru repertoáru tohoto kvarteta je kladen důraz na vlastní tvorbu, která směřuje k větší prokomponovanosti jednotlivých skladeb. Stylové rozpětí původních skladeb je poměrně široké, protože se inspiruje rozličnými hudebními vlivy – bluesem, funkem, latino-jazzem nebo free jazzem. Soubor ale také interpretuje některé skladby velikánů moderního jazzu, jako jsou J. Coltrane, W. Shorter či T. Monk. František Kop – ts; Petr Malásek – p; Martin Lehký – b; Pavel Bady Zbořil – dr.

Vstupné na sezení 650 Kč, na stání 350 Kč. Při zakoupení vstupenky na sezení již není nutné rezervovat místo.

Vstupenka na sezení Vám zajišťuje také volný vstup na workshop špičkového bubeníka Daniela Šoltise, který se uskuteční ve stejný den od 14.00. Více o akci naleznete ZDE.

 Celoroční provoz klubu je podporován z grantu Hlavního města Praha.

modern jazz
On-line vstupenka