Czech Jazz Evening:JAZZ ON5

Czech Jazz Evening
JAZZ ON5

neděle 06/11/2022 od 18:00

Jak již bývá u nás pravidlem, jeden z večerů festivalu Jazz On5 bude věnován českému jazzu. Vystoupí pět velmi zajímavých a na české scéně již etablovaných kapel, a každá zahraje přibližně padesátiminutový set. Pamatováno bude také na dostatečné pauzy mezi jednotlivými koncerty, aby nebyl „jazzový maratón“ příliš posluchačsky náročný. Vidět těchto pět předních kapel v jeden večer bude obrovský hudební zážitek!

Limbo (jazz – improvising) - na jazzovém základu vytváří toto neobvykle obsazené kvarteto univerzální hudební koláž. Improvizace, kompozice, komunikace a četné etnické názvuky se zde výrazně protínají, bez jakýchkoliv mantinelů, které by muzikanty omezovaly ve vyjádření. Pavel Hrubý – sax, bcl; Petr Kalfus – sax; Taras Voloshchuk – b; Dušan Černák – dr.

Ondřej Štveráček Quartet (modern jazz) - kvartet předního saxofonisty, který se vyznačuje energií, bravurní technikou a nápaditou improvizací. Hudba tohoto tělesa, ve kterém působí špičkoví muzikanti, by se dala označit jako post Coltrane-bop. Ondřej Štveráček – ts; Jakub Tököly – p; Tomáš Baroš – b; Marek Urbánek – dr.

Jana Koubková Quartet (modern vocal music) - poslední vydané album Jany Koubkové A tak si jdu se skládá z dvanácti skladeb, ve kterých se snoubí jazz, scat, blues, šanson, bigbeat i rap. „Ano, i ve čtyřiasedmdesáti si pořád jdu, i když na těle a na duchu není vždycky ejchuchu,“ říká Jana Koubková. Jana Koubková – voc; Ondřej Kabrna – p; Vítek Švec – kontrabas; Jan Červenka – dr.

#B Experiment (contemporary jazz) - unikátní kvintet složený z předních českých jazzových hráčů. Kořeny jazzové hudby a propojení původně akustického tria s elektronickými prvky a hip hopovými rytmy daly vzniknout energickému projektu jehož repertoár tvoří převážně autorské skladby všech členů. Miroslav Hloucal – trp; Antonín Dlapa – g; Vít Křišťan – p, rhodes, moog; Jan Fečo – b; Marek Urbánek – dr.

František Kop Quartet  (modern jazz – fusion) - ve výběru repertoáru tohoto kvarteta je kladen důraz na vlastní tvorbu, která směřuje k větší prokomponovanosti jednotlivých skladeb. Stylové rozpětí původních skladeb je poměrně široké, protože se inspiruje rozličnými hudebními vlivy – bluesem, funkem, latino-jazzem nebo free jazzem. Soubor ale také interpretuje některé skladby velikánů moderního jazzu, jako jsou J. Coltrane, W. Shorter či T. Monk. František Kop – ts; Petr Malásek – p; Martin Lehký – b; Pavel Bady Zbořil – dr.

Vstupné v předprodeji: na sezení 650 Kč, na stání 350 Kč: Na místě v den koncertu: na sezení 800 Kč, na stání 400 Kč. Při zakoupení vstupenky na sezení již není nutné rezervovat místo. 

 Celoroční provoz klubu je podporován z grantu Hlavního města Praha.

modern jazz
On-line vstupenka
Můžete uplatnit slevu