Dnes je klub z důvodu soukromé akce uzavřen. Děkujeme za pochopení!

Czech Jazz Legends:Emil Viklický / Jana Koubková / Jiří Stivín:JAZZ ON5

Czech Jazz Legends
Emil Viklický / Jana Koubková / Jiří Stivín
JAZZ ON5

úterý 07/11/2023 od 19:00

V rámci jednoho večera budete moci vidět a slyšet tři významné postavy tuzemské hudební scény, které se výrazným způsobem zapsaly do vývoje jazzu v ČR. Každý umělec vystoupí se svojí aktuální sestavou a odehraje přibližně padesátiminutový set, ve kterém představí současnou tvorbu i skladby z dřívějších alb. Nenechte si ujít výjimečnou příležitost vidět tyto legendární hudební osobnosti pospolu na podiu Jazz Docku!

Jana Koubková Quartet – nejvýraznější česká jazzová zpěvačka posledních dekád. Poslední vydané album A tak si jdu se skládá z dvanácti skladeb, ve kterých se snoubí jazz, scat, blues, šanson, bigbeat i rap. Od roku 1975, kdy se Jana Koubková stala členkou Jazz Sanatoria Luďka Hulana, vystřídala různé zajímavé formace jako Horký dech s M. Pavlíčkem a J. Hrubešem, JazzHalf Sextet V. Kotrubenka, Hot Tety, Jazz Q M. Kratochvíla, České klarinetové kvarteto, Vitouš Trio nebo duo s japonskou pianistkou Aki Takase. Jana Koubková – voc; Ondřej Kabrna – p; Vítek Švec – kontrabas; Jan Červenka – dr

Emil Viklický Trio – legenda českého jazzového klavíru. V 70. letech hrál v orchestru SHQ Karla Velebného a v Super Quartetu s Jiřím Stivínem. V letech 1977–1978 studoval jazz na Berklee College v USA a poté již koncertoval až do dnes po celém světě s mnoha významnými hudebními osobnostmi. Vydal mnoho alb a patří k nejrespektovanějším pianistům české jazzové scény. Emil Viklický – p; Josef Fečo – b; Jiří Stivín jr. – dr..

Jiří Stivín & Co – Jiří Stivín je multiinstrumentalista a skladatel, který se zapsal do několika dekád dějin české jazzové a klasické hudby. Vydal nespočet alb a spolupracoval s mnoha hudebníky s celého světa. Jeho hudební projev charakterizuje nespoutanost, improvizace, časté přecházení mezi jednotlivými hudebními styly. Jiří Stivín – fl, sax, clar; Veronika Vítová – voc; Ian Mikyska – g, gamba; Petr Dvorský – b; Jiří Stivín jr. – dr.

Vstupné v předprodeji na sezení 600 Kč, na stání 300 Kč, na místě v den koncertu na sezení 700 Kč, na stání 350 Kč. Při zakoupení vstupenky na sezení již není nutné rezervovat místo.

                                      

 Celoroční provoz klubu je podporován z grantu Hlavního města Praha.

modern jazz
On-line vstupenka