V sobotu nás čeká koncert na střeše Jazz Docku! Zahraje skvělé Jakub Zomer Trio.

AZIZA featuring Dave Holland, Chris Potter, Lionel Loueke, Eric Harland (UK/USA) :JAZZ ON5

AZIZA featuring Dave Holland, Chris Potter, Lionel Loueke, Eric Harland (UK/USA)
JAZZ ON5

středa 31/10/2018 od 21:00

KLUB OTEVŘEN OD 20 HODIN

Dave Holland je původem britský jazzový kontrabasista, hudební skladatel a kapelník žijící v USA. Tam se v mládí proslavil především jako spoluhráč fenomenálního trumpetisty Milese Davise, v jehož kapele v roce 1968 nahradil Rona Cartera. S Davisem Holland nahrál i slavná přelomová alba In A Silent Way a Bitches Brew (obě 1969), jimiž trumpetista definoval nový hudební styl jazz-rock, resp. fusion. V sedmdesátých letech Holland hodně spolupracoval s avantgardním saxofonistou Anthonym Braxtonem, tvořil ale i s řadou dalších hudebníků, počínaje Stanem Getzem a konče třeba kytaristou Johnem Abercrombiem. Zároveň také zahájil vlastní sólovou kariéru. V jejím rámci vydal mnoho alb převážně u velmi respektovaného mnichovského labelu ECM. Během své bohaté padesátileté kariéry se stal Dave Holland legendou světového jazzu!

V současné době je na turné se svým posledním projektem AZIZA, který nese název alba z roku 2016. V této kapele se sešla výjimečná sestava hudebníků. Tvoří ji u nás dobře známý kytarista Lionel Loueke, velká hvězda světové kytary a představitel silné generace afrických hráčů, kteří mají v porovnání se svými staršími krajany velký vhled do jazzové tradice. Daří se mu skvěle propojovat tuto znalost s vlastními hudebními kořeny a vnášet tak do zvuku kvartetu africké vlivy a někdy až rockový zvuk. Bubeníka Erica Harlanda není také třeba příliš představovat, jeho vitální a energickou hru jsme měli možnost obdivovat v Jazz Docku několikrát, ještě ale nikdy ne po boku basisty jako je Dave Holland. Jejich rytmická souhra je neuvěřitelná a bude to obrovský jazzový zážitek. Čtvrtým hudebním partnerem Dava Hollanda je slavný saxofonista Chris Potter, jehož diváci znají např. z kapely Pata Methenyho, Jima Halla, Steely Dan, ale také z jeho vlastního projektu Chris Potter Undergorund.

Hudba Dava Hollanda je originální, opřená o pevné groovy, s nápaditými tématy a sofistikovanou harmonií a formou. Koncert slibuje mnoho jiskřivé jazzové interakce mezi velkými osobnostmi současného světového jazzu!

Dave Holland – bass;

Chris Potter – sax;

Lionel Loueke – guit;

Eric Harland – drums.

Koncert bude mimořádně ve speciálním „divadelním“ uspořádání, bez stolů, s židlemi v řadách, což umožní vychutnat si zážitek z hudby ještě více.

Vstupné v předprodeji: na sezení 1250 Kč, na stání 500 Kč. Na místě v den koncertu: na sezení 1350 Kč, na stání 550 Kč. Na koncert se nevztahují klubové slevy.

FB událost: Dave Holland ft. Potter, Loueke & Harland

Web kapely: daveholland.com

contemporary jazz
On-line vstupenka
Vstupenky jsou již vyprodané