Dave Holland & Kenny Barron Trio ft. Johnathan Blake (USA) :BASS DAYS

Dave Holland & Kenny Barron Trio ft. Johnathan Blake (USA)
BASS DAYS

pátek 20/07/1900 od 21:00

KONCERT ZRUŠEN

 

 

Největší hvězdou festivalu BASS DAYS bude mistr kontrabasu, legendární Dave Holland!

Dave Holland je původem britský jazzový kontrabasista, hudební skladatel a kapelník žijící v USA. Tam se v mládí proslavil především jako spoluhráč fenomenálního trumpetisty Milese Davise, v jehož kapele v roce 1968 nahradil Rona Cartera. S Davisem nahrál i slavná přelomová alba In A Silent Way a Bitches Brew (obě 1969), jimiž trumpetista definoval nový hudební styl jazz-rock, resp. fusion. 

Zde jsou dvě nádherná videa v sestavě Miles Davis, Chick Corea, Jack De Johnette, Wayne Shorter a Dave Holland: https://www.youtube.com/watch?v=sayOJKN6yuo   https://www.youtube.com/watch?v=AkgaUrrF3s8

V sedmdesátých letech Holland hodně spolupracoval s avantgardním saxofonistou Anthonym Braxtonem, tvořil ale i s řadou dalších hudebníků, počínaje Stanem Getzem a konče třeba kytaristou Johnem Abercrombiem. Zároveň také zahájil vlastní sólovou kariéru. V jejím rámci vydal mnoho alb převážně u velmi respektovaného mnichovského labelu ECM. Během své bohaté padesátileté kariéry se stal Dave Holland legendou světového jazzu!

Klavírista Kenny Barron již nepochybně patří ke gigantům světového jazzu. Je to hudebník, který začínal již v kapele Dizzy Gillespieho a hrával s mnoha dalšími velkými hvězdami, jako je Stan Getz, Yusef Lateef, Freddie Hubbard a další. Kenny Barron a Dave Holland poprvé spolupracovali na sérii intimních duo koncertů v roce 2014, které následovaly po vydání jejich uznávaného CD The Art of Conversation.

V poslední době ještě přizvali úžasného mladšího bubeníka Johnathana Blaka, aby natočili triové album, které má být vydáno začátkem roku 2020. Johnathan Blake již v Jazz Docku hrál po boku Miguela Zénona a kromě toho má již na světové scéně obrovskou reputaci například díky dlouholetému členství v Tom Harrell Quintetu, Kenny Barron Triu nebo v The Mingus Big Bandu!

Hudba Dava Hollanda, Kennyho Barrona a Johnathan Blakea je originální, opřená o pevné groovy, s nápaditými tématy a sofistikovanou harmonií a formou. Koncert slibuje mnoho jiskřivé jazzové interakce mezi velkými osobnostmi současného světového jazzu!

Dave Holland – bass

Kenny Barron piano

Johnathan Blake drums

Koncert bude mimořádně ve speciálním „divadelním“ uspořádání, bez stolů, s židlemi v řadách, což umožní vychutnat si zážitek z hudby ještě více.

Vstupné: do 14.3. na sezení 1890 Kč, na stání 700 Kč. Na místě v den koncertu: na sezení 2290 Kč, na stání 800 Kč.

Při zakoupení vstupenky na sezení již není nutné rezervovat místo. Na koncert se nevztahují klubové slevy. Děkujeme za pochopení.

 FESTIVAL PROBÍHÁ ZA PŘISPĚNÍ HLAVNÍHO MĚSTA PRAHY

Web kapely: daveholland.com

modern jazz
On-line vstupenka