David Dorůžka Trio

David Dorůžka Trio

středa 02/02/2022 od 20:00

Kytarista a skladatel David Dorůžka, jehož význam i aktivity výrazně přesahují české hranice, vystoupí s programem ze svého nového autorského alba Autumn Tales. Spolu s ním se představí špičková sestava – kontrabasista Jaromír Honzák a bubeník Marek Urbánek. CD Autumn Tales vyšlo u vydavatelství Animal Music na sklonku roku 2016, server Lidovky.cz ho hodnotí jako „mistrovské dílo”, časopis Rock&All jako „nadčasové příběhy” a portál Jazzport.cz zmiňuje, že je to „neobyčejně lahodná deska”.

Dorůžkova tři starší alba se pyšní cenou Anděl za jazzové album roku, jako sideman se muzikant objevil na více než 25 CD. Dorůžkovo současné trio vyniká výjimečně dynamickou a citlivou souhrou, která je hluboce zakořeněná v jazzové tradici. Nebojí se ale experimentů a propojování s jinými hudebními žánry, od rockových vlivů nebo rytmů Blízkého východu k adaptacím lidových melodií i skladeb klasického repertoáru.

David Dorůžka – g. Jaromír Honzák - b, Marek Urbánek - dr.

Vstupné: na sezení 300 Kč, na stání 200 Kč. Při zakoupení vstupenky na sezení již není nutné rezervovat místo.

Podle nařízení vlády ČR je vstup na koncert omezen platnými nařízeními. Prosíme každého diváka, aby u vstupu do klubu předložil potvrzení, že je očkován nebo již prodělal Covid-19 v minulých 180 dnech. Uznáván je také PCR test u lidí, kteří mají zahájené očkování. Děkujeme za pochopení!

 Celoroční provoz klubu je podporován z grantu Hlavního města Praha

Web kapely: www.daviddoruzka.com

postmodern jazz - jewish music
On-line vstupenka