Dearest Sister:JAZZ ČTYŘ KONTINENTŮ

Dearest Sister
JAZZ ČTYŘ KONTINENTŮ

středa 17/05/2023 od 21:00

Ze Švédska přichází velké množství hudebních objevů, což stále nepřestává udivovat. Tři ženy a dva muži tvořící kapelu Dearest Sister spojují jazzové dovednosti s citem pro psaní písní. Jejich hudba je ukázkovým příkladem současného vývoje – velmi schopní mladí hudebníci s otevřenou myslí uplatňují své umění v hraní na nástroje a jazzovou průpravu k tomu, aby nalezli vlastní zvukový svět, který je ale do jazzu velmi odlišný. Druhým pólem jejich hudby je písničkářství a také prvky popu, ale záměrně se vyhýbají všem harmonickým i zvukovým klišé, které tato hudba přináší. Vzniká tak nádherná, autentická a osobitá hudba s velkou emocionální hloubkou, plná překvapivých souzvuků, rytmů a aranží.

Jádrem Dearest Sister je kreativní duo: zpěvačka a klávesistka Andrea Hatanmaa a klavíristka Ylva Almcrantz. Jejich debutové album Collective Heart je výsledkem úzké a pokračující spolupráce této dvojice, kterou zde citlivě doplňuje celá kapela. Stylový rozsah písní je obrovský: od atmosférických „severských“ zvukových ploch nesenými zvuky syntezátorů, přes intimní písničkářství s akustickým klavírem, po trip-hopové groovy s elektronickými efekty. Někdo by si mohl pomyslet, jestli se toho neděje příliš mnoho, ale aranžmá jsou tak inteligentně zkonstruována, jejich komponenty tak pečlivě vybrány a provedení tak jasné a organické, že hudba, navzdory jejím mnoha prvkům, vždy působí přístupně, uceleně a koherentně. Collective Heart je fascinující a emocionálně působivé album. Nacházíme zde radost z experimentování, hudební zvídavost a otevřenost.

Ylva Almcrantz – keys; Andrea Hatanmaa - voc, synt; Liam Amner – dr; Ellen Pettersson – flg; Joakim Lissmyr – b.

Vstupné: v předprodeji na sezení 600 Kč, na stání 300 Kč, na místě v den koncertu na sezení 700 Kč, na stání 350 Kč. Při zakoupení vstupenky na sezení již není nutné rezervovat místo. Na koncert se nevztahují klubové slevy. Děkujeme za pochopení.

 Celoroční provoz klubu je podporován z grantu Hlavního města Praha.

alternative pop - nu jazz
On-line vstupenka