Diva Baara

Diva Baara

sobota 01/06/2024 od 19:00

Křest singlu Pod kůží pop jazzové zpěvačky Divé Baary z připravované desky, která vyjde na podzim 2024. Zpěvačka na koncertě nejen pokřtí singl a videoklip, ale zároveň spustí crowdfundingovou kampaň na podporu dokončení stejnojmenné desky.

Diva Baara, vlastním jménem Bára Vaculíková, působí řadu let v hudebních seskupeních Yellow Sisters a Mateřská.com. Mimo jiné je i dcerou zpěvačky Petry Černocké. Ve svém sólovém projektu si užívá roli elegantní divy. Její hudba na pomezí jazzu, popu, retro groovu, nu-swingu a ženského písničkářství je ryze autorská. Živelné písně, často za doprovodu ukulele, se tematicky věnují hlavně ženám, jejich pocitům a vztahovým peripetiím. “Moje písně jsou do často inspirované muži. Věnované jsou ale ženám,” říká o své tvorbě s nadsázkou. Na první desce Debut (2017), kterou pokřtili Petra Černocká a Emil Viklický, se Baara inspirovala vlnou elektroswingu. Poté dostala příležitost vystoupit před holandskou elektroswingovou ikonou Caro Emerald v pražském Fóru Karlín (2018). Letos na podzim (2024) vydává druhou autorskou desku, ze které na koncertě zahraje několik ukázek.

Živé koncerty Divé Bazary jsou vizuální show laděnou do tónů burlesky, kabaretu a swingové tančírny s bohatými backvokály. Doprovází ji 5-7 členná kapela ve složení: Michal Pajdiak (bicí), Petr Tichý (kontrabas), Veronika Němcová (klávesy a zpěv), Jakub Juránek (kytara a zpěv), a stálý host Radek Krampl (vibrafon). V Jazz Docku vystoupí tentokrát s hostujícím pianistou Markem Novotným, kytaristou Ondřejem Fišerem.

Vstupné na sezení 350 Kč, na stání 200 Kč. Při zakoupení vstupenky na sezení již není nutné rezervovat místo.

 Celoroční provoz klubu je podporován z grantu Hlavního města Praha

Web kapely: www.divabaara.cz

pop - jazz
On-line vstupenka
Můžete uplatnit slevu

>
Balíček koncertů
Diva Baara

01.06.2024 19:00

The Cinelli Brothers (UK)

01.06.2024 22:00