Dominic Miller Group:JAZZ ČTYŘ KONTINENTŮ

Dominic Miller Group
JAZZ ČTYŘ KONTINENTŮ

sobota 25/01/2020 od 21:00
VYPRODÁNO!
 
KLUB OTEVŘEN OD 20 H
 
Světově uznávaný kytarista, známý zejména pro svou spolupráci se Stingem, se po zcela vyprodaném koncertě v roce 2018 vrací do Jazz Docku! Tentokrát vystoupí s "velkou" kapelou, ve které nechybí piano, perkuse a dokonce bandoneon. Představí především skladby z nového alba Absinthe.
 
Rodák z argentinského Buenos Aires platí v hudebním světě za vrcholného profesionála a jeho těsné propojení se Stingem trvá již desítky let. Podílí se na Stingově produkci nejen jako kytarista, ale i jako skladatel a aranžér. Ze společné tvorby je velmi známá například skladba Shape Of My Heart. Autorskou hudbu Dominica Millera určují jeho kořeny – narodil se v Argentině irsko-americkému páru, ale studoval v Anglii a žije ve Francii. Jako hudebník tedy ve své tvorbě spojuje to nejlepší ze starého i nového kontinentu. „Jsem silně ovlivněn tím, jaký má Sting smysl pro harmonii, i stylem jeho skládání textů a písní. Já zkouším to samé aplikovat do instrumentální hudby. Vyjadřuji se pomocí hudebních aranžmá,“ netají se sám Miller svou inspirací. Sting svého spoluhráče také velmi obdivuje a k jeho novému albu se vyjádřil takto: „Kdykoliv Dominic hraje na kytaru, vytváří jedinečné barvy a celé spektrum emocí, ojedinělou architekturu ticha, melodie i resonancí. Dokáže hudbou pozvednout ducha do jiných sfér.“ Kromě Stinga spolupracoval Miller také s mnoha dalšími osobnostmi, například s Paulem Simonem, José Carrerasem, Philem Collinsem, Paulem Youngem, Manu Katchém, Chrisem Bottim a dalšími.
 

Dominic Miller – g.

Nicolas Fiszman – b.

Mike Lindup – p.

Rhani Krija – perc.

Santiago Arias – bandoneon

Koncert bude mimořádně ve speciálním „divadelním“ uspořádání, bez stolů, s židlemi v řadách, což umožní vychutnat si zážitek z hudby ještě více.

Vstupné v předprodeji na sezení 1200 Kč, na stání 500 Kč, na místě v den koncertu na sezení 1300 Kč, na stání 550 Kč. Na koncert se nevztahují klubové slevy. Děkujeme za pochopení. Při zakoupení vstupenky na sezení již není nutné rezervovat místo.

Web kapely: dominicmiller.com

jazz - rock - fusion
On-line vstupenka
Vstupenky jsou již vyprodané