Dominic Miller

Dominic Miller

pátek 12/04/2024 od 21:00

VYPRODÁNO!

Nové album “Vagabond” vychází u ECM!

Dominic Miller je světově uznávaný kytarista, známý zejména pro svou spolupráci se Stingem. Rodák z argentinského Buenos Aires platí v hudebním světě za vrcholného profesionála a jeho těsné propojení se Stingem trvá již desítky let. Podílí se na Stingově produkci nejen jako kytarista, ale i jako skladatel a aranžér. Ze společné tvorby je velmi známá například skladba Shape Of My Heart.

Autorskou hudbu Dominica Millera určují jeho kořeny – narodil se v Argentině irsko-americkému páru, ale studoval v Anglii a žije ve Francii. Jako hudebník tedy ve své tvorbě spojuje to nejlepší ze starého i nového kontinentu. „Jsem silně ovlivněn tím, jaký má Sting smysl pro harmonii, i stylem jeho skládání textů a písní. Já zkouším to samé aplikovat do instrumentální hudby. Vyjadřuji se pomocí hudebních aranžmá,“ netají se sám Miller svou inspirací. Sting svého spoluhráče také velmi obdivuje a k jeho novému albu se vyjádřil takto: „Kdykoliv Dominic hraje na kytaru, vytváří jedinečné barvy a celé spektrum emocí, ojedinělou architekturu ticha, melodie i resonancí. Dokáže hudbou pozvednout ducha do jiných sfér.“ Kromě Stinga spolupracoval Miller také s mnoha dalšími osobnostmi, například s Paulem Simonem, José Carrerasem, Philem Collinsem, Paulem Youngem, Manu Katchém, Chrisem Bottim a dalšími.

Koncert se uskuteční v rámci exkluzivního evropského turné k novému albu Vagabond, které vychází u prestižního jazzového labelu ECM. Nahrával ve studiu "La Buissonne" v jižní Francii s prvotřídními hudebníky – Zivem Ravitzem na bicí, Nicolasem Fiszmanem na baskytaru a Jacobem Karlzonem na klavír – a vytvořil fascinující zvukovou směs jazzu, popu, akustického folku a latinsko-amerických prvků. Vagabond kombinuje všechny tyto styly a vytváří něco zcela nového. Na turné vyráží s fantastickou sestavou.

Dominic Miller – g; Ziv Ravitz – dr; Nicolas Fiszman – b; Jason Rebello – p.

Vstupné: v předprodeji na sezení 1400 Kč, na stání 600 Kč a na místě v den koncertu na sezení 1600 Kč, na stání 700 Kč. VIP vstupné: 2400 Kč (sezení u pódia v přímém kontaktu s kapelou). Při zakoupení vstupenky na sezení již není nutné rezervovat místo. Na koncert se nevztahují klubové slevy. Děkujeme za pochopení.

 Celoroční provoz klubu je podporován z grantu Hlavního města Praha.

Web kapely: dominicmiller.com

acoustic rock – fusion – jazz
On-line vstupenka