Dominic Miller - Silent Light Tour  (UK/B):JAZZ ČTYŘ KONTINENTŮ

Dominic Miller - Silent Light Tour (UK/B)
JAZZ ČTYŘ KONTINENTŮ

pondělí 04/06/2018 od 21:00

DNES OTEVŘENO OD 20 HOD.

Dominic Miller je světově uznávaný kytarista, známý zejména pro svou spolupráci se Stingem. Rodák z argentinského Buenos Aires platí v hudebním světě za vrcholného profesionála a jeho těsné propojení se Stingem trvá již desítky let. Podílí se na Stingově produkci nejen jako kytarista, ale i jako skladatel a aranžér. Ze společné tvorby je velmi známá například skladba Shape Of My Heart. Autorskou hudbu Dominica Millera určují jeho kořeny –  narodil se v Argentině irsko-americkému páru, ale studoval v Anglii a žije ve Francii. Jako hudebník tedy ve své tvorbě spojuje to nejlepší ze starého i nového kontinentu. „Jsem silně ovlivněn tím, jaký má Sting smysl pro harmonii, i stylem jeho skládání textů a písní. Já zkouším to samé aplikovat do instrumentální hudby. Vyjadřuji se pomocí hudebních aranžmá,“ netají se sám Miller svou inspirací. Sting svého spoluhráče také velmi obdivuje a k jeho novému albu se vyjádřil takto: „Kdykoliv Dominic hraje na kytaru, vytváří jedinečné barvy a celé spektrum emocí, ojedinělou architekturu ticha, melodie i resonancí. Dokáže hudbou pozvednout ducha do jiných sfér.“

Kromě Stinga spolupracoval Miller také s mnoha dalšími osobnostmi, například s Paulem Simonem, José Carrerasem, Philem Collinsem, Paulem Youngem, Manu Katchém, Chrisem Bottim a dalšími. Koncert se uskuteční v rámci exkluzivního evropského turné k albu Silent Light, které v roce 2017 vyšlo u prestižního jazzového labelu ECM. Atmosférická hudba z této desky je volně inspirována také Egbertem Gimontim a Patem Methenym, pohybuje se na rozhraní akustického rocku, fusion i folku s prvky progresivního rocku, francouzského šansonu a latinsko-americké hudby.

Dominic Miller – g; Nicolas Fiszman – b; Miles Bould – dr.

Koncert bude mimořádně ve speciálním „divadelním“ uspořádání, bez stolů, s židlemi v řadách, což umožní vychutnat si zážitek z hudby ještě více.

Vstupné v předprodeji na sezení 900 Kč, na stání 450 Kč, na místě v den koncertu na sezení 1000 Kč, na stání 500 Kč. Na koncert se nevztahují klubové slevy. Rezervace míst je možná pouze po zakoupení vstupenky. Děkujeme za pochopení.

Web kapely: dominicmiller.com

acoustic rock – fusion – jazz
On-line vstupenka
Vstupenky jsou již vyprodané