EDA – Charitativní koncert

EDA – Charitativní koncert

úterý 26/11/2019 od 19:00

Charitativní koncert S brejlema nebo bez brejlí opět v klubu Jazz Dock! Nezisková organizace EDA letos popáté pořádá v našem klubu charitativní koncert, jehož výtěžek bude určen na podporu Rané péče EDA. EDA poskytuje podporu, pomoc a provázení rodinám, ve kterých vyrůstá dítě se zrakovým nebo s kombinovaným postižením do sedmi let věku dítěte. Pro EDU a její přátele zahrají: Mucha a United Heads. Nebude chybět ani skvělá bluesová zpěvačka Juwana Jenkins se svojí kapelou. Koncertem bude provázet Anatol Svahilec.

Juwana Jenkins

Charismatická americká bluesová zpěvačka Juwana Jenkins byla některými kritiky označena jako „královna blues“ a její živá vystoupení jim dávají za pravdu. Nedávno natočila singl Long Time a představila krátký film, zachycující 20 let, které strávila na evropských pódiích. Zpěvačka se zastřeným a chraplavým hlasem vystupuje jako frontmanka vlastní kapely All-Star Mojo Band a proslavila se také na albu Charlieho Slavíka The Blues Keep You Alive. Vystoupení Juwany jsou velmi spontánní, plné vášně a pozitivní energie. Zpěvačka naplňuje sál autentickým zvukem „old school“ blues s razancí nekompromisního funkového buldozeru.

United Heads

Pražská formace se proslavila v polovině devadesátých let, kdy se například podílela singlem Jazzy Da Blue na hip-hopové kompilaci Real Acid Juice po boku Penerů strýčka Homeboye či neohip-hopové skupiny WWW. Prodělala dlouhý vývoj původně od hip-hopového seskupení (undergroundový hit S brejlema nebo bez brejlí), přes crossover (skladba CI5) až po dnešní taneční sound vycházející z odkazu funky-disco scény sedmdesátých let.

Mucha

Nikola Mucha je ojedinělým úkazem na české hudební scéně. S kytarou vystupuje od svých 15 let, někdy sama (tak jako na koncertě S brejlema nebo bez brejlí), jindy obklopená skvělými muzikanty v aktuálně posh-punkovém sdružení Mucha. Nikola komentuje život přímočaře, bez zbytečných ohledů na posluchačův jemnocit, její písničky jsou provokativní, ale nikdy ne hloupé. Mucha má za sebou tři alba, to nejnovější vyjde letos na podzim a písně z něj, podle autorky o něco víc „holčičí”, určitě uslyšíme i na koncertě pro EDU.

Vstupné na celý večer – pouze na stání: 250 Kč.

Web kapely: www.eda.cz

charity concert
On-line vstupenka
Vstupenky jsou již vyprodané