Eloá Gonçalves Trio: JAZZ ČTYŘ KONTINENTŮ

Eloá Gonçalves Trio
JAZZ ČTYŘ KONTINENTŮ

středa 14/06/2023 od 21:00

Brazilská klavíristka a skladatelka Eloá Gonçalves získala magisterský titul v oboru jazzový klavír na Univerzitě hudby a múzických umění v rakouském Štýrském Hradci pod vedením německého klavíristy Olafa Polziehna a bakalářský a magisterský titul v oboru populární hudba na UNICAMP (Brazílie). Doposud se podílela (mimo jiné jako kapelnice nebo spolupracovnice) na 16ti albech a 5 DVD. Od roku 2018 vede své trio – Eloá Gonçalves Trio – s debutovým albem Casa, které vyšlo v roce 2020 u rakouského vydavatelství Alessa Records. Album bylo oceněno odbornou kritikou v časopisech jako Downbeat (USA), Jazz'Halo (Belgie), Kulturní Magazín (Česká republika) a Concerto (Rakousko). Hudbu z tohoto alba prezentovala na jazzových festivalech a v klubech v Rakousku, Německu, Polsku, České republice a Slovinsku. Se svým triem v Brazílii hrála na významných festivalech, jako je SAVASSI Jazz Festival, a v sálech, jako je SESC. V Brazílii působí také jako pedagog, byla členkou lektorského sboru na prestižním festivalu Campos do Jordão 2023 v São Paulu.

V současné době absolvuje v Brazílii turné se Sandy, jednou z nejznámějších brazilských popových zpěvaček, s níž spolupracuje od roku 2010. Eloá právě vydala své druhé album About what moves things u rakouského vydavatelství Alessa Records, na kterém se podíleli francouzská zpěvačka/cellistka Mathilde Vendramin a německý trumpetista, skladatel/aranžér Jakob Helling.

Ve spolupráci s bubeníkem Luisem Oliveirou a kontrabasistou Tobiasem Steinrückem představuje trio Eloá Gonçalves mix hudebních vlivů, který se pohybuje na pomezí jazzu s odkazy na klasickou a také brazilskou hudbu. V repertoáru uslyšíte současný jazz s brazilskou příchutí, a skladbami jako "Choro de pai e mãe" (choro, brazilský tradiční styl) a "Valsa do Início" (v níž jsou valsy melodicky reprezentativní i v brazilské instrumentální hudbě) prostupuje také modální jazz.

Eloá Gonçalves – p; Luis Oliveira – dr; Tobias Steinrück – b.

Vstupné: na sezení 550 Kč, na stání 280 Kč. Při zakoupení vstupenky na sezení již není nutné rezervovat místo.

 Celoroční provoz klubu je podporován z grantu Hlavního města Praha.

 

postmodern jazz
On-line vstupenka