Všechny naše koncerty probíhají s dostatečnými rozestupy. Sál je po každém koncertě dezinfikován ozónem.

Emil Viklický Trio & Martin Speake (CZ/UK)

Emil Viklický Trio & Martin Speake (CZ/UK)

sobota 21/12/2019 od 19:00

Slavný český jazzový pianista a skladatel odehraje exkluzivní koncert společně se špičkovým britským saxofonistou Martinem Speakem!

Emil Viklický původně vystudoval matematiku na Přírodovědecké fakultě Palackého univerzity v Olomouci, ale poměrně záhy se obrátil k hudbě – zejména jazzu – a začal koncertně vystupovat. V 70. letech hrál v orchestru SHQ Karla Velebného a v Super Quartetu s Jiřím Stivínem. V letech 1977–1978 studoval jazz na Berklee College v USA. Kromě jazzu je také činný na poli vážné hudby, je autorem tří oper: Faidra, která vyhrála v mezinárodní soutěži Nová Opera pro Prahu 2000, komorní opery Oráč a smrt, inspirované disputací Jana ze Žatce, a opery Máchův deník aneb Hynku, jak si to představuješ? napsané pro Národní divadlo.

Martin Speake, jeden z nejvýznamnějších britských a evropských saxofonistů je vedoucím saxofonové sekce London Jazz Orchestra. Jeho projekty jsou rozmanité a zahrnují osobní interpretace hudby Charlie Parkera, volnou improvizaci, hraní standardů s jeho kvartetem i indické hudby s Dharambirem Singhem a Sarvarem Sabri. Nahrál již 23 alb pod svým vlastním jménem, včetně mezinárodně uznávaného Change Of Heart (ECM) s Paulem Motianem, Bobem Stensonem a Mickem Huttonem. Spolupracoval s hudebníky jako Stan Tracey, Bob Wilber, Alex Maguire, Sam Rivers či Airto Moreira.

Martin Speake – sax, Emil Viklický – p, Jaromír Honzák – b; Jiří Stivín Jr. – dr.

Vstupné na sezení 400 Kč, na stání 250 Kč. Při zakoupení vstupenky na sezení již není nutné rezervovat místo.

Web kapely: www.viklicky.com

modern jazz
On-line vstupenka
Vstupenky jsou již vyprodané