Erik Truffaz – Rollin’ & Clap:JAZZ ČTYŘ KONTINENTŮ

Erik Truffaz – Rollin’ & Clap
JAZZ ČTYŘ KONTINENTŮ

středa 04/10/2023 od 20:00

VYPRODÁNO!

Legenda evropského jazzu Erik Truffaz se po dvou letech vrací do Jazz Docku s novým programem k právě vydanému albu Rollin’. Tato deska obsahuje devět cover verzí slavných filmových melodií. V podání originálního jazzového umělce nás čekají hudební témata z filmů Fantomas, Silnice nebo Kořist. Nechybí ani pocta Truffazovu velkému vzoru Milesi Davisovi v podobě hudby z dramatu Výtah na popraviště.

Truffaz natočil bezmála 20 alb a prosadil se po celém světě. “Jazz se šťávou i duší, a spoustou otevřeného prostoru,” napsal o něm Rolling Stone. “Inteligentní, nekompromisní hudba současnosti, kterou hrají virtuózní hráči s bohatou fantazií a odvahou,” píše časopis JazzTimes. Truffaz se narodil roku 1960, ve třinácti letech se svojí první kapelou zpíval rock and roll a zároveň objevil Milese Davise a jeho nadčasové album Kind of Blue. Na konzervatoři v Ženevě hrál hudbu Mozarta a Verdiho, roku 1990 založil skupinu Orange a o rok později získal prestižní francouzskou jazzovou cenu Prix Special. Roku 1994 vydal své první album pod vlastním jménem a vystoupil na jednom z nejvýznamnějších evropských jazzových festivalů v Montreux. Získal kontrakt u EMI France, roku 2000 pronikl před americké publikum, kde jeho nahrávky vydává legendární jazzová značka Blue Note. Kritika přirovnává Truffaze nejen jazzovému géniovi Milesi Davisovi, ale také k průkopníkovi ambientu Brianu Enovi: “s použitím minima tónů vytváří extatickou zvukovou atmosféru,” píše časopis Rolling Stone.

Erik Truffaz (trumpet); Marcello Giuliani (bass, double bass); Raphaël Chassin (drums); Alexis Anérilles (piano, Fender Rhodes).

Vstupné: v předprodeji na sezení 1400 Kč, na stání 700 Kč. Na místě v den koncertu na sezení 1500 Kč, na stání 750 Kč.

Na koncert se nevztahují klubové slevy. Děkujeme za pochopení. Při zakoupení vstupenky na sezení již není nutné rezervovat místo.

Klub bude otevřen v 19h.

 Celoroční provoz klubu je podporován z grantu Hlavního města Praha.

Web kapely: www.eriktruffaz.net

acid jazz
On-line vstupenka