Dnes bude z důvodu zvukové zkoušky Joey Calderazzo - John Patitucci - Dave Weckl Trio

otevřena do 20:00 pouze venkovní terasa.

Europe Blues Train Festival 2018

Europe Blues Train Festival 2018

pátek 21/09/2018 od 20:00

St. Johnny (jump blues – boogie)

St. Johnny je jediná česká kapela důsledně se věnující stylu jump-blues 50. let. Skupinu založil plzeňský kytarista a zpěvák Jan Stehlík již v roce 2005 pod dojmem svých cest po USA. Jeho syrový pěvecký projev, texty ze života a stylová tvorba formují velice originální a vysoce chytlavou směs blues, boogie a rock and rollu. Stehlíkovi skvěle sekunduje energická rytmika (Pavel Plánka – bicí a Zdeněk „Wimpy“ Tichota, jinak též baskytarista Prokopových Framus Five). V minulosti St. Johnny vystupovali v roli předskokana bluesových legend, jako jsou Charlie Mussellwhite, Lurrie Bell, Paul Lamb, Ana Popović a další. V repertoáru tria převažuje vlastní tvorba, hlavně pak materiál z posledního úspěšného alba Rollin´ & Ridin´ (2017). Tato deska sklidila pochvalné recenze nejen v Čechách, ale i v zahraniční (prestižní polský bluesový magazín Twoj blues).

Vanesa Harbek Trio (AR/MZ/JP) (blues – jazz – rock and roll)

Blues, soul, rhythm & blues, swing, tango, jazz i rock and roll kombinuje ve své hudbě talentovaná argentinská zpěvačka, kytaristka (občas i trumpetistka) Vanesa Harbek. Univerzální hlas jí umožňuje skvěle se vyjadřovat v různých hudebních stylech a podobách, což doplňuje originální hrou na kytaru. Vanesa koncertovala v mnoha zemích jižní Ameriky i Evropy. Vedle Německa také ve Španělsku, Itálii, Švýcarsku, Polsku a na Slovensku. Na letošním Blues Train festivalu vystoupí v mezinárodním power blues triu s mozambicko-japonskou rytmikou!

Vanesa Harbek – voc, g; Carlos Dalelane – b; Aine Fujioka – dr.

Vstupné na celý večer: na sezení 450 Kč, na stání 280 Kč. Rezervace míst je možná pouze po zakoupení vstupenky. Děkujeme za pochopení.

FB událost: Europe BLUES Train Festival

Web kapely: www.stjohnny.cz

blues
On-line vstupenka