Dnes bude z důvodu zvukové zkoušky Joey Calderazzo - John Patitucci - Dave Weckl Trio

otevřena do 20:00 pouze venkovní terasa.

Europe Blues Train Festival 2018

Europe Blues Train Festival 2018

sobota 22/09/2018 od 20:00

Lady I Trio (CZ) (blues – soul)

Kapela Lady I Trio patří mnoho let ke stálicím české bluesové scény. Do povědomí českých i německých fanoušků vešla již v 90. letech jako kvartet Lady I and The Blues Birds. Po několika letech se skupina znovu zformovala, nyní jako trio. Blues v jejich podání je stále současné, živé, s vintage soundem foukací harmoniky, na kterou hraje zpěvačka joplinovského typu Ivana „Eržika“ Novotná. V jejich skladbách se prolínají prvky bluesu, jazzu, funku, swingu a soulu. Autorská tvorba pochází převážně z pera baskytaristy Miroslava Vorlíčka. Skupinu doplňuje výborný kytarista a zpěvák, bluesman srdcem i duší, Miloš Svoboda.  V lednu 2018 vydalo Lady I Trio multimediální CD Lady I Trio – Live in Ponte Records.

Ivana „Eržika“ Novotná – voc, harp; Miro „Eagleson“ Vorlíček – b; Miloš „The Cat“ Svoboda – voc, g.

Jesse Ballard „Tribute to Ray Charles“ (US/CZ/DE) (blues – soul)

Jesse Ballard je kalifornský kytarista, skladatel a zpěvák s velmi osobitým hlasem. V ČR je dnes již poměrně známý díky své spolupráci s houslistou Janem Hrubým. Je autorem osobitých textů, v jejichž poetice se promítají bohaté životní zkušenosti a odráží jak kalifornské slunce, tak tvorbu jeho velkých hudebních vzorů. Jedním z největších Ballardových ideálů byl od počátků kariéry Ray Charles. Na festivalu Europe Blues Train 2018 představí Ballard svoji poctu této hudební osobnosti ve speciálním programu – v triu s německým pianistou Stephanem Hoppem a saxofonistou Joe Kučerou. Hoppe diváky nadchne svou stylovou hrou na klavír v duchu Ray Charlese a oba citlivě doplňuje dlouholetý Ballardův spoluhráč Joe Kučera.

Jesse Ballard – voc, g; Joe Kučera – sax; Stephan Hoppe – p.

Vstupné na celý večer: na sezení 450 Kč, na stání 280 Kč. Rezervace míst je možná pouze po zakoupení vstupenky. Děkujeme za pochopení.

FB událost: Europe BLUES Train Festival

Web kapely: www.ladyitrio.cz

blues
On-line vstupenka