Fanfán Tulipán

Fanfán Tulipán

pondělí 28/09/2020 od 19:00

Genius noci – tak se jmenuje nový singl, který nedávno pokřtil Fanfán Tulipán v Jazz Docku společně s animovaným klipem. Album, které vzniklo na jaře 2019 ve studiu SONO, vyšlo v březnu 2020. Fanfán Tulipán je nadžánrová formace s melodikou Hammond, klavírem, příčnou flétnou, estonskou citerou, hrací skříňkou a energickou rytmikou. Hlavním impulzem Fanfánovy tvorby je hra s obrazotvorností. Těšte se na hudební dobrodružství a originální symbiózu jazzu, funku, d’n’b i šansonu s estonským kořením i rytmy morseovky – Fanfánova žánrová „promiskuita“ nezná hranic... Kapela v minulosti zvítězila v soutěži JazzFruit v rámci festivalu Mladí ladí jazz a v českém kole mezinárodní soutěže Jazz Prix. Na kontě mají debutové album Polyorama a EP Vulpea Lunatică, které poskytli na svém Bandcampu volně ke stažení. Uskupení založila v roce 2009 skladatelka Eliška Vidomus, která je autorkou repertoáru – její skladby obvykle stojí na výrazných basových groovech a zpěvných melodiích. Fanfán Tulipán vystoupil na festivalech Bohemia Jazzfest, Jazz an der Donau, Jazz Goes To Town, Bratislavské jazzové dni, na bulharském Bansko Jazz Festu a na rumunském festivalu Sound Czech.

Kapela vystoupí v rozšířené sestavě s vibrafonistou Radkem Doležalem a se svým bývalým členem, flétnistou Štěpánem Zbytovským.

Eliška Vidomus – Hammond Melodion, voc, kannel; Martin Forst – soprán a tenor saxofon; Štěpán Zbytovský – fl, bcl; Petr Svoboda – p; Pavel Husa – b; Šimon Hajdovský – dr; Radek Doležal – vibrafon

Vážení diváci,

omezili jsme kapacitu klubu pouze na sezení a povolených 10 míst na stání. Budou dodrženy bezpečné rozestupy a prostor klubu je pravidelně dezinfikován ozónem. Abychom Vám vyšli vstříc v této nelehké době, dočasně jsme snížili cenu vstupenek takto:

Všední den: sezení 200 Kč, stání 120 Kč.

Pátek a sobota: sezení 280 Kč, stání 150 Kč.

Web kapely: fanfantulipan.com

jazz - crossover
On-line vstupenka
Vstupenky jsou již vyprodané