V Jazz Docku se opět začalo hrát!

V rámci koncertů budou zachovány bezpečné rozestupy diváků. Každý den bude celý sál vydezinfikován ozónem.

 
Fanfán Tulipán – Křest singlu a videoklipu

Fanfán Tulipán – Křest singlu a videoklipu

sobota 23/11/2019 od 19:00

Genius noci. Tak se jmenuje nový singl, který pokřtí Fanfán Tulipán v Jazz Docku společně s animovaným klipem. Připravované album, které vzniklo letos na jaře ve studiu SONO, vyjde v březnu 2020.

Fanfán Tulipán je nadžánrová formace s melodikou Hammond, klavírem, příčnou flétnou, estonskou citerou, hrací skříňkou a energickou rytmikou. Hlavním impulzem Fanfánovy tvorby je hra s obrazotvorností. Těšte se na hudební dobrodružství a originální symbiózu jazzu, funku, d’n’b i šansonu s estonským kořením i rytmy morseovky – Fanfánova žánrová „promiskuita“ nezná hranic... Kapela v minulosti zvítězila v soutěži JazzFruit v rámci festivalu Mladí ladí jazz a v českém kole mezinárodní soutěže Jazz Prix. Na kontě mají debutové album Polyorama a EP Vulpea Lunatică, které poskytli na svém Bandcampu volně ke stažení. Uskupení založila v roce 2009 skladatelka Eliška Vidomus, která je autorkou repertoáru – její skladby obvykle stojí na výrazných basových groovech a zpěvných melodiích. V kapele hraje na melodiku Hammond, estonskou citeru a zpívá. Dalšími členy jsou: Štěpán Zbytovský (Noční Optika), pianista Petr Svoboda, basista Pavel Husa (Bizarre Band) a bubeník Šimon Hajdovský (North Innergy). Fanfán Tulipán vystoupil na festivalech Bohemia Jazzfest, Jazz an der Donau, Jazz Goes To Town, Bratislavské jazzové dni, na bulharském Bansko Jazz Festu a na rumunském festivalu Sound Czech.

Eliška Vidomus – Hammond Melodion, voc, kannel; Štěpán Zbytovský – flétna, basklarinet; Petr Svoboda – p; Pavel Husa – b; Šimon Hajdovský – dr.

Vstupné na sezení 250 Kč, na stání 150 Kč. Při zakoupení vstupenky na sezení již není nutné rezervovat místo.

Web kapely: fanfantulipan.com

jazz - crossover
On-line vstupenka
Vstupenky jsou již vyprodané